Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slámové víno. Co znamená odborný pojem Slámové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Slámové víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Slámové víno?

Slámové víno je druhem přívlastkového vína s nižším obsahem alkoholu, vysokým zbytkem přírodního cukru a vyšším obsahem extraktu v sušině. K jeho výrobě se používají hrozny, ze kterých se částečně odpařila voda. Výroba je náročná a hrozí velká rizika, takže slámová vína patří k těm nejdražším. Vyzrálé hrozny musí mít vysokou cukernatost. Sklízí se až koncem října a v listopadu.
Hrozny se pak nejméně na čtvrt roku umístí na rákos, slámu nebo se volně zavěsí. Hrozny je nutno pravidelně kontrolovat a odstraňovat poškozené bobule. Tím se minimalizuje riziko hniloby, které výrobu nejvíce ohrožuje. Podíl cukru se dostane až na 20 % celkové hmotnosti. Mošt pro výrobu vína má cukernatost cca 40 %. Ke kvasnému procesu se musejí použít speciální kvasinky a kvašení probíhá při vyšší teplotě a pomaleji. Zastavuje se při hladině 10 % alkoholu a zraje jeden až dva roky v dubových sudech. Plní se do maloobjemových skleněných lahví.


Co je to Slámové víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slámové víno. Co znamená odborný pojem Slámové víno z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Slámové víno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Slámové víno patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: lexikon, formulace, pojem, heslo, informace, terminus technicus, synonymum, definice, popis, slovo, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, Nápoje, termín, Slámové víno, co je to Slámové víno?


Pojem Slámové víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Slámové víno? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slámové víno patří mezi přívlastková vína, k jehož výrobě jsou použity hrozny, z nichž se odpařila část vody. Pro slámová vína je typický vysoký zbytek přírodního cukru, obvykle nižší obsah alkoholu a vysoká extraktivnost. Náročnost a rizikovost výroby se odráží ve výsledné ceně slámových vín.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Slámové víno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Slámové víno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Slámové víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slámové víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Slámové víno na Youtube

Hledat heslo Slámové víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Slámové víno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Slámové víno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Slámové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slámové víno, odpověď na dotaz co je to Slámové víno?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Antonie Chrástecká? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Slámové víno v jiné sekci než Nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.