Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slámové víno. Co znamená odborný pojem Slámové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Slámové víno? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Slámové víno

Slámové víno je druhem přívlastkového vína s nižším obsahem alkoholu, vysokým zbytkem přírodního cukru a vyšším obsahem extraktu v sušině. K jeho výrobě se používají hrozny, ze kterých se částečně odpařila voda. Výroba je náročná a hrozí velká rizika, takže slámová vína patří k těm nejdražším. Vyzrálé hrozny musí mít vysokou cukernatost. Sklízí se až koncem října a v listopadu.
Hrozny se pak nejméně na čtvrt roku umístí na rákos, slámu nebo se volně zavěsí. Hrozny je nutno pravidelně kontrolovat a odstraňovat poškozené bobule. Tím se minimalizuje riziko hniloby, které výrobu nejvíce ohrožuje. Podíl cukru se dostane až na 20 % celkové hmotnosti. Mošt pro výrobu vína má cukernatost cca 40 %. Ke kvasnému procesu se musejí použít speciální kvasinky a kvašení probíhá při vyšší teplotě a pomaleji. Zastavuje se při hladině 10 % alkoholu a zraje jeden až dva roky v dubových sudech. Plní se do maloobjemových skleněných lahví.


Co je to Slámové víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slámové víno. Co znamená odborný pojem Slámové víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Slámové víno s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Slámové víno je v kategorii nápoje

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, terminologie, nápoje, nápoje, význam, odborné názvosloví, slovník, lexikon, co znamená, odborný výraz, co to je, informace, heslo, wiki, co je to Slámové víno?, synonymum, definice pojmu


Pojem Slámové víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Slámové víno můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slámové víno patří mezi přívlastková vína, k jehož výrobě jsou použity hrozny, z nichž se odpařila část vody. Pro slámová vína je typický vysoký zbytek přírodního cukru, obvykle nižší obsah alkoholu a vysoká extraktivnost. Náročnost a rizikovost výroby se odráží ve výsledné ceně slámových vín.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Slámové víno na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slámové víno ve Wikimedia Commons

Najít termín Slámové víno ve Wikizdrojích

Najít slovo Slámové víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slámové víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Slámové víno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Slámové víno například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Slámové víno? resp. co se skrývá pod slovem Slámové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slámové víno, odpověď na dotaz co je to Slámové víno?. Víte např. kdo to je Michael Kors? Znáte a víte kdo je Editor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.