Co je to?
Definice výrazu Pentagram. Co znamená odborný pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Co je Pentagram?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pentagram

Pentagram je magickým a ochranným symbolem již od dávných časů. Samotný název pochází z řečtiny. Pentagram tvoří pěticípá hvězda, vytvořená pěti přímkami. Významů pentagramu je více – může se jednat o symboliku živlů, období lidského života, symbol bohyně matky Venuše či Krista a další významy. Pentagram využívají také satanisté, v tom případě je otočen obráceně a je do něj vložená kozlí hlava (Bafomet).


Co je to Pentagram? Význam slova, termín, Definice výrazu Pentagram. Co znamená odborný pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Pentagram je v sekci matematika

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, termín, odborné názvosloví, popis, pojem, formulace, odborný výraz, co je to Pentagram?, slovo, wiki, vysvětlení, heslo, přesný význam, definice pojmu, matematika, definice, terminologie


Pojem Pentagram je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pentagram? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pentagram je předkřesťanský symbol,který souvisí s uctíváním přírody. Dříve si lidé představovali svět rozdělený na dvě poloviny - mužskou a ženskou. Pentagram představuje ženskou polovinu všech věcí - tento koncept náboženství historikové označují jako "posvátné ženství" nebo "velká bohyně". Jako pentagram se označuje pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy. Je prastarým magickým a ochranným znamením. Slovo pentagram pochází z řeckého slova πεντάγραμμον (pentagrammon), znamenajícího přibližně pět přímek.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Pentagram ve vyhledávači Yandex

Najít termín Pentagram ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pentagram ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pentagram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Pentagram ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Pentagram na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pentagram například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pentagram? resp. jaký je význam slova Pentagram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pentagram, odpověď na dotaz co je to Pentagram?. Víte např. kdo to je Flamendr? Znáte a víte kdo je Mrzout? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, dopln do prikladu, pentagram, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!