Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pentagram. Co znamená pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Co je to Pentagram? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pentagram?

Pentagram je magickým a ochranným symbolem již od dávných časů. Samotný název pochází z řečtiny. Pentagram tvoří pěticípá hvězda, vytvořená pěti přímkami. Významů pentagramu je více – může se jednat o symboliku živlů, období lidského života, symbol bohyně matky Venuše či Krista a další významy. Pentagram využívají také satanisté, v tom případě je otočen obráceně a je do něj vložená kozlí hlava (Bafomet).


Co je to Pentagram? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pentagram. Co znamená pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pentagram s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pentagram se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: definice, přesný význam, synonymum, přesný výraz, význam slova, slovník, co je to Pentagram?, informace, odborný výraz, popis, co znamená, Matematika, slovo, terminologie, formulace, terminus technicus, názvosloví, význam


Pojem Pentagram je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pentagram dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pentagram je předkřesťanský symbol,který souvisí s uctíváním přírody. Dříve si lidé představovali svět rozdělený na dvě poloviny - mužskou a ženskou. Pentagram představuje ženskou polovinu všech věcí - tento koncept náboženství historikové označují jako "posvátné ženství" nebo "velká bohyně". Jako pentagram se označuje pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy. Je prastarým magickým a ochranným znamením. Slovo pentagram pochází z řeckého slova πεντάγραμμον (pentagrammon), znamenajícího přibližně pět přímek.

Další zdroje informací o slovu Pentagram

Zkusit najít pojem Pentagram ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pentagram na Youtube

Vyhledat termín Pentagram ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pentagram ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pentagram ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Pentagram na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pentagram například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pentagram? resp. co znamená výraz Pentagram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pentagram, odpověď na dotaz co je to Pentagram?. Víte např. kdo to je Soudní zapisovatel? Znáte a víte kdo je Bídák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!