Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pentagram. Co znamená odborný pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Co je to Pentagram? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pentagram?

Pentagram je magickým a ochranným symbolem již od dávných časů. Samotný název pochází z řečtiny. Pentagram tvoří pěticípá hvězda, vytvořená pěti přímkami. Významů pentagramu je více – může se jednat o symboliku živlů, období lidského života, symbol bohyně matky Venuše či Krista a další významy. Pentagram využívají také satanisté, v tom případě je otočen obráceně a je do něj vložená kozlí hlava (Bafomet).


Co je to Pentagram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pentagram. Co znamená odborný pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pentagram sdílejte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Pentagram je v kategorii matematika

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, terminologie, matematika, slovník, matematika, názvosloví, popis, synonymum, termín, význam, co je to Pentagram?, terminus technicus, přesný význam, pojem, slovo, lexikon, definice pojmu


Pojem Pentagram je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pentagram? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pentagram je předkřesťanský symbol,který souvisí s uctíváním přírody. Dříve si lidé představovali svět rozdělený na dvě poloviny - mužskou a ženskou. Pentagram představuje ženskou polovinu všech věcí - tento koncept náboženství historikové označují jako "posvátné ženství" nebo "velká bohyně". Jako pentagram se označuje pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy. Je prastarým magickým a ochranným znamením. Slovo pentagram pochází z řeckého slova πεντάγραμμον (pentagrammon), znamenajícího přibližně pět přímek.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Pentagram ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pentagram ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pentagram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pentagram ve Wikimedia Commons

Najít slovo Pentagram ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Pentagram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pentagram například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Pentagram? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pentagram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pentagram, odpověď na dotaz co je to Pentagram?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Čuňák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!