Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pentagram. Co znamená pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Co je to Pentagram? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pentagram?

Pentagram je magickým a ochranným symbolem již od dávných časů. Samotný název pochází z řečtiny. Pentagram tvoří pěticípá hvězda, vytvořená pěti přímkami. Významů pentagramu je více – může se jednat o symboliku živlů, období lidského života, symbol bohyně matky Venuše či Krista a další významy. Pentagram využívají také satanisté, v tom případě je otočen obráceně a je do něj vložená kozlí hlava (Bafomet).


Co je to Pentagram? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pentagram. Co znamená pojem Pentagram z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pentagram) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pentagram patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: popis, význam, termín, synonymum, informace, názvosloví, wiki, odborný výraz, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, význam slova, co to je, co je to Pentagram?, definice pojmu, Matematika, vysvětlení, lexikon


Pojem Pentagram je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pentagram? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pentagram je předkřesťanský symbol,který souvisí s uctíváním přírody. Dříve si lidé představovali svět rozdělený na dvě poloviny - mužskou a ženskou. Pentagram představuje ženskou polovinu všech věcí - tento koncept náboženství historikové označují jako "posvátné ženství" nebo "velká bohyně". Jako pentagram se označuje pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy. Je prastarým magickým a ochranným znamením. Slovo pentagram pochází z řeckého slova πεντάγραμμον (pentagrammon), znamenajícího přibližně pět přímek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Pentagram ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Pentagram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pentagram ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pentagram ve Wikimedia Commons

Najít pojem Pentagram ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pentagram ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pentagram například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Pentagram? resp. jaký je význam pojmu Pentagram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pentagram, odpověď na dotaz co je to Pentagram?. Víte např. kdo to je Jan Evangelista Purkyně? Znáte a víte kdo je Sviňák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!