Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chodník. Co znamená odborný pojem Chodník z kategorie Stavebnictví?

Co je to Chodník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chodník?

Chodník je pojmenování pro celou samostatnou pozemní komunikaci nebo její část. Tento typ komunikace slouží chodcům k tomu, aby se mohli bezpečně pohybovat po délce komunikace. Chodník mže být na obou stranách komunikace nebo pouze na jedné straně. Chodníky se nacházejí většinou v zastavěných částech, na místních komunikacích nebo průjezdních úsecích. Existují různé typy chodníků, může jít i o stezky v krajině nebo součást zahrady. Obecně se rozlišují veřejné chodníky a chodníky nouzové. Nouzové chodníky se budují tam, kde platí zákaz vstupu chodců, tedy například na dálnicích a podobně. Povrchy chodníků jsou různé. Může se jednat o asfalt, dlažební kostky nebo některý druh dlažby, jako je betonová, klasická, zahradní nebo mozaiková dlažba. V každém případě musí jít o materiál, který zpevní povrch.
Města mohou mít zvolený určitý druh chodníku, což platí především pro historická jádra měst. Chodník většinou přiléhá ke zdi, plotu nebo trávníku. Od toho se odděluje pomocí obrubníku. Tam, kde by chůze mohla být obtížná nebo nebezpečná, je chodník opatřen zábradlím. Převážná část chodníků je ve vlastnictví obcí a jsou považovány za veřejné prostranství.


Co je to Chodník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chodník. Co znamená odborný pojem Chodník z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Chodník se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, význam, formulace, stavebnictví, co znamená, popis, co je to Chodník?, termín, odborný výraz, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, co to je, heslo


Pojem Chodník je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chodník? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Chodník je část pozemní komunikace nebo samostatná pozemní komunikace, která slouží chodcům k přesunu po délce komunikace. Chodníkem zpravidla bývají vybaveny místní komunikace, případně průjezdní úseky silnic, v zastavěných částech obcí, a to buď po jedné nebo po obou stranách. Rozlišuje se veřejný chodník a nouzový chodník (na dálnicích, rychlostních silnicích a dalších komunikacích se zákazem vstupu chodců).
Někdy se jako chodníky nazývají i stezky v nezastavěné krajině, zvláště v oblastech ovlivněných slovenštinou. Chodník je také častý a důležitý prvek zahradní architektury používaný v sadovnické tvorbě.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Chodník ve Wikizdrojích

Najít termín Chodník ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Chodník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Chodník ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chodník ve Wikimedia Commons

Najít slovo Chodník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chodník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Chodník? resp. co přesně označuje termín Chodník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chodník, odpověď na dotaz co je to Chodník?. Víte např. kdo to je Vlasta Parkanová? Znáte a víte kdo je Korektor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.