Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chodník. Co znamená pojem Chodník z kategorie Stavebnictví?

Co je Chodník? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chodník?

Chodník je pojmenování pro celou samostatnou pozemní komunikaci nebo její část. Tento typ komunikace slouží chodcům k tomu, aby se mohli bezpečně pohybovat po délce komunikace. Chodník mže být na obou stranách komunikace nebo pouze na jedné straně. Chodníky se nacházejí většinou v zastavěných částech, na místních komunikacích nebo průjezdních úsecích. Existují různé typy chodníků, může jít i o stezky v krajině nebo součást zahrady. Obecně se rozlišují veřejné chodníky a chodníky nouzové. Nouzové chodníky se budují tam, kde platí zákaz vstupu chodců, tedy například na dálnicích a podobně. Povrchy chodníků jsou různé. Může se jednat o asfalt, dlažební kostky nebo některý druh dlažby, jako je betonová, klasická, zahradní nebo mozaiková dlažba. V každém případě musí jít o materiál, který zpevní povrch.
Města mohou mít zvolený určitý druh chodníku, což platí především pro historická jádra měst. Chodník většinou přiléhá ke zdi, plotu nebo trávníku. Od toho se odděluje pomocí obrubníku. Tam, kde by chůze mohla být obtížná nebo nebezpečná, je chodník opatřen zábradlím. Převážná část chodníků je ve vlastnictví obcí a jsou považovány za veřejné prostranství.


Co je to Chodník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chodník. Co znamená pojem Chodník z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Chodník patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, vysvětlení, co to je, wiki, informace, formulace, Chodník, stavebnictví, přesný výraz, význam slova, popis, termín, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, lexikon, co znamená


Pojem Chodník je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chodník dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chodník je část pozemní komunikace nebo samostatná pozemní komunikace, která slouží chodcům k přesunu po délce komunikace. Chodníkem zpravidla bývají vybaveny místní komunikace, případně průjezdní úseky silnic, v zastavěných částech obcí, a to buď po jedné nebo po obou stranách. Rozlišuje se veřejný chodník a nouzový chodník (na dálnicích, rychlostních silnicích a dalších komunikacích se zákazem vstupu chodců).
Někdy se jako chodníky nazývají i stezky v nezastavěné krajině, zvláště v oblastech ovlivněných slovenštinou. Chodník je také častý a důležitý prvek zahradní architektury používaný v sadovnické tvorbě.

Hledejte pojem Chodník v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Chodník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Chodník ve Wikizdrojích

Hledat heslo Chodník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Chodník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Chodník ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chodník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chodník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chodník? resp. co vlastně znamená slovo Chodník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chodník, odpověď na dotaz co je to Chodník?. Víte např. kdo to je Jaroslava Adamová? Znáte a víte kdo je Vojtěch Efler? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Chodník i v jiné sekci než v stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.