Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rukola. Co znamená pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Co je Rukola?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rukola

Rukola je listová zelenina typická hlavně pro středomořskou kuchyni. Je mírně nahořklá a dá se použít do salátů, na ozdobení těstovinových nebo masových pokrmů. Podobnou chuť a využití má zelenina zvaná roketa.


Co je to Rukola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rukola. Co znamená pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rukola s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rukola se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, wiki, co je to Rukola?, odborný výraz, co znamená, pojem, význam pojmu, heslo, význam slova, přesný význam, Rukola, význam, slovník, slovo, formulace


Pojem Rukola je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rukola? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roketa setá je oblíbená listová zelenina hojně používána hlavně ve středozemní kuchyni, v poslední době se stává pod názvem rukola součásti zeleninových salátů a příloh k masitým pokrmům i v České republice. Mimo schopnosti působit příznivě na chuťové buňky má pro lidské tělo i další příznivé vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu C a má alkaloidy s účinky diuretickými a stimulujícími zažívání, v minulých staletích byla považována za účinné afrodisiakum.

Rukola salát

Salát s rukolou a žampiony. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Salát s rukolou a žampiony. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Rukola zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Rukola ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Rukola na Google.cz

Zkusit najít frázi Rukola ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Rukola ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Rukola ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Rukola ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rukola například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Rukola? resp. co přesně znamená slovo Rukola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukola, odpověď na dotaz co je to Rukola?. Víte např. kdo to je Wilbur Smith? Znáte a víte kdo je Au pair? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rukola i jinde než v sekci než v jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?