Co je to?
Definice výrazu, termínu Rukola. Co znamená odborný pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Co je to Rukola? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rukola

Rukola je listová zelenina typická hlavně pro středomořskou kuchyni. Je mírně nahořklá a dá se použít do salátů, na ozdobení těstovinových nebo masových pokrmů. Podobnou chuť a využití má zelenina zvaná roketa.


Co je to Rukola? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rukola. Co znamená odborný pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rukola patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, synonymum, přesný význam, slovo, slovník, termín, pojem, wiki, Rukola, heslo, definice, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, co to je, Jídlo, terminologie


Pojem Rukola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rukola? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roketa setá je oblíbená listová zelenina hojně používána hlavně ve středozemní kuchyni, v poslední době se stává pod názvem rukola součásti zeleninových salátů a příloh k masitým pokrmům i v České republice. Mimo schopnosti působit příznivě na chuťové buňky má pro lidské tělo i další příznivé vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu C a má alkaloidy s účinky diuretickými a stimulujícími zažívání, v minulých staletích byla považována za účinné afrodisiakum.

Rukola salát

Salát s rukolou a žampiony. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Salát s rukolou a žampiony. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rukola ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rukola ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Rukola na Google.cz

Hledat videa s názvem Rukola na Youtube

Hledat termín Rukola ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rukola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rukola například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rukola? resp. co znamená Rukola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukola, odpověď na dotaz co je to Rukola?. Víte např. kdo to je Otec národa? Znáte a víte kdo je Kuřbuřt? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Rukola i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?