Co je to?
Definice výrazu, termínu Rukola. Co znamená odborný pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Co je to Rukola? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rukola?

Rukola je listová zelenina typická hlavně pro středomořskou kuchyni. Je mírně nahořklá a dá se použít do salátů, na ozdobení těstovinových nebo masových pokrmů. Podobnou chuť a využití má zelenina zvaná roketa.


Co je to Rukola? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rukola. Co znamená odborný pojem Rukola z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rukola se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rukola je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, odborný výraz, co to je, Jídlo, pojem, terminologie, popis, přesný význam, synonymum, význam pojmu, slovník, definice pojmu, lexikon, slovo, wiki, význam, informace


Pojem Rukola je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rukola? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roketa setá je oblíbená listová zelenina hojně používána hlavně ve středozemní kuchyni, v poslední době se stává pod názvem rukola součásti zeleninových salátů a příloh k masitým pokrmům i v České republice. Mimo schopnosti působit příznivě na chuťové buňky má pro lidské tělo i další příznivé vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu C a má alkaloidy s účinky diuretickými a stimulujícími zažívání, v minulých staletích byla považována za účinné afrodisiakum.

Rukola salát

Salát s rukolou a žampiony. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Salát s rukolou a žampiony. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít pojem Rukola ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Rukola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Rukola ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Rukola ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rukola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rukola na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rukola například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rukola? resp. jaký je přesný význam slova Rukola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukola, odpověď na dotaz co je to Rukola?. Víte např. kdo to je Šiva? Znáte a víte kdo je Děvka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?