Co je to?
Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Co to je Fatalismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fatalismus?

Fatalismus je pojmenování pocházející z latinských slov fatum a fatalis, čili osud a osudový. Označuje postoj k životu či názorové přesvědčení, že život člověka a vše, co se mu přihodí, určuje osud, stejně jako všechno dění ve světě a lidstvo ani jednotlivci tento osud nemohou ovlivnit. I když se budou snažit o změnu, osud nemohou překonat. Fatalismus se nezbývá veškerým děním v lidském životě, soustředí se pouze na nejdůležitější události a pak také na výsledek.
Již v antickém Řecku byl osud pokládán za tak mocnou sílu, že se jím museli řídit i bohové. Z této teorie vycházela i řada filozofů, osudovost se vyskytuje i v mnoha bájích a pověstech. Hlavními odpůrci fatalismu byli Aristotelés a Sokratés, kteří naopak zdůrazňovali schopnost člověka něco vykonat a za své činy nést odpovědnost. Fatalismus se dále objevoval jako součást dalších filozofických směrů a náboženství a dohady o jeho spornosti se vedou i v současnosti.


Co je to Fatalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fatalismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, co je to Fatalismus?, odborné názvosloví, význam pojmu, Filozofie, terminus technicus, termín, přesný význam, synonymum, co to je, definice, popis, vysvětlení, terminologie, formulace, slovník, Fatalismus


Pojem Fatalismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Fatalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fatalismus na Youtube

Hledat výraz Fatalismus ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fatalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Fatalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalismus například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fatalismus? resp. jaký je význam slova Fatalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fatalismus, odpověď na dotaz co je to Fatalismus?. Víte např. kdo to je Rekvizitář? Znáte a víte kdo je Ivana Trumpová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.