Co je to?
Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Co to je Fatalismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fatalismus?

Fatalismus je pojmenování pocházející z latinských slov fatum a fatalis, čili osud a osudový. Označuje postoj k životu či názorové přesvědčení, že život člověka a vše, co se mu přihodí, určuje osud, stejně jako všechno dění ve světě a lidstvo ani jednotlivci tento osud nemohou ovlivnit. I když se budou snažit o změnu, osud nemohou překonat. Fatalismus se nezbývá veškerým děním v lidském životě, soustředí se pouze na nejdůležitější události a pak také na výsledek.
Již v antickém Řecku byl osud pokládán za tak mocnou sílu, že se jím museli řídit i bohové. Z této teorie vycházela i řada filozofů, osudovost se vyskytuje i v mnoha bájích a pověstech. Hlavními odpůrci fatalismu byli Aristotelés a Sokratés, kteří naopak zdůrazňovali schopnost člověka něco vykonat a za své činy nést odpovědnost. Fatalismus se dále objevoval jako součást dalších filozofických směrů a náboženství a dohady o jeho spornosti se vedou i v současnosti.


Co je to Fatalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Fatalismus sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fatalismus je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, slovo, formulace, význam, přesný výraz, wiki, synonymum, Fatalismus, lexikon, význam pojmu, Filozofie, význam slova, vysvětlení, informace, popis, co znamená


Pojem Fatalismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Fatalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Fatalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fatalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fatalismus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Fatalismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Fatalismus? resp. co označuje slovo Fatalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fatalismus, odpověď na dotaz co je to Fatalismus?. Víte např. kdo to je Sedlák? Znáte a víte kdo je Ivana Trumpová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.