Co je to?
Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Co to je Fatalismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fatalismus?

Fatalismus je pojmenování pocházející z latinských slov fatum a fatalis, čili osud a osudový. Označuje postoj k životu či názorové přesvědčení, že život člověka a vše, co se mu přihodí, určuje osud, stejně jako všechno dění ve světě a lidstvo ani jednotlivci tento osud nemohou ovlivnit. I když se budou snažit o změnu, osud nemohou překonat. Fatalismus se nezbývá veškerým děním v lidském životě, soustředí se pouze na nejdůležitější události a pak také na výsledek.
Již v antickém Řecku byl osud pokládán za tak mocnou sílu, že se jím museli řídit i bohové. Z této teorie vycházela i řada filozofů, osudovost se vyskytuje i v mnoha bájích a pověstech. Hlavními odpůrci fatalismu byli Aristotelés a Sokratés, kteří naopak zdůrazňovali schopnost člověka něco vykonat a za své činy nést odpovědnost. Fatalismus se dále objevoval jako součást dalších filozofických směrů a náboženství a dohady o jeho spornosti se vedou i v současnosti.


Co je to Fatalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fatalismus doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fatalismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, význam slova, Filozofie, co je to Fatalismus?, heslo, definice pojmu, wiki, přesný výraz, terminus technicus, Fatalismus, termín, co to je, názvosloví, lexikon


Pojem Fatalismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fatalismus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fatalismus (z lat. fatum, osud a fatalis, osudový) je životní postoj nebo názor, založený na přesvědčení, že všechno důležité v životě a na světě je více méně předurčeno osudem a člověk to nemůže ovlivnit. Ať udělá cokoli, o výsledku rozhoduje osud. Na rozdíl od determinismu, který všechny události pokládá za určené minulými příčinami, fatalismus si všímá jen některých a pro člověka zvláště významných událostí nebo jejich konečného výsledku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Fatalismus na Youtube

Najít termín Fatalismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Fatalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Fatalismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Fatalismus na Google.cz

Najít slovo Fatalismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fatalismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fatalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fatalismus, odpověď na dotaz co je to Fatalismus?. Víte např. kdo to je Farmaceut? Znáte a víte kdo je Erik Best? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.