Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Co je to Fatalismus? Význam slova

Co znamená termín Fatalismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fatalismus je pojmenování pocházející z latinských slov fatum a fatalis, čili osud a osudový. Označuje postoj k životu či názorové přesvědčení, že život člověka a vše, co se mu přihodí, určuje osud, stejně jako všechno dění ve světě a lidstvo ani jednotlivci tento osud nemohou ovlivnit. I když se budou snažit o změnu, osud nemohou překonat. Fatalismus se nezbývá veškerým děním v lidském životě, soustředí se pouze na nejdůležitější události a pak také na výsledek.
Již v antickém Řecku byl osud pokládán za tak mocnou sílu, že se jím museli řídit i bohové. Z této teorie vycházela i řada filozofů, osudovost se vyskytuje i v mnoha bájích a pověstech. Hlavními odpůrci fatalismu byli Aristotelés a Sokratés, kteří naopak zdůrazňovali schopnost člověka něco vykonat a za své činy nést odpovědnost. Fatalismus se dále objevoval jako součást dalších filozofických směrů a náboženství a dohady o jeho spornosti se vedou i v současnosti.


Co je to Fatalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Fatalismus se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: formulace, význam slova, filozofie, popis, heslo, slovo, co to je, přesný význam, termín, slovník, vysvětlení, co je to Fatalismus?, informace, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, terminologie, lexikon


Pojem Fatalismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fatalismus můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fatalismus (z lat. fatum, osud a fatalis, osudový) je životní postoj nebo názor, založený na přesvědčení, že všechno důležité v životě a na světě je více méně předurčeno osudem a člověk to nemůže ovlivnit. Ať udělá cokoli, o výsledku rozhoduje osud. Na rozdíl od determinismu, který všechny události pokládá za určené minulými příčinami, fatalismus si všímá jen některých a pro člověka zvláště významných událostí nebo jejich konečného výsledku.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Fatalismus na Google.cz

Vyhledat termín Fatalismus ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Fatalismus ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fatalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Fatalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fatalismus? resp. co se skrývá pod slovem Fatalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fatalismus, odpověď na dotaz co je to Fatalismus?. Víte např. kdo to je Kolohnát? Znáte a víte kdo je Byznysmen? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.