Co je to?
Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Co to je Fatalismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fatalismus?

Fatalismus je pojmenování pocházející z latinských slov fatum a fatalis, čili osud a osudový. Označuje postoj k životu či názorové přesvědčení, že život člověka a vše, co se mu přihodí, určuje osud, stejně jako všechno dění ve světě a lidstvo ani jednotlivci tento osud nemohou ovlivnit. I když se budou snažit o změnu, osud nemohou překonat. Fatalismus se nezbývá veškerým děním v lidském životě, soustředí se pouze na nejdůležitější události a pak také na výsledek.
Již v antickém Řecku byl osud pokládán za tak mocnou sílu, že se jím museli řídit i bohové. Z této teorie vycházela i řada filozofů, osudovost se vyskytuje i v mnoha bájích a pověstech. Hlavními odpůrci fatalismu byli Aristotelés a Sokratés, kteří naopak zdůrazňovali schopnost člověka něco vykonat a za své činy nést odpovědnost. Fatalismus se dále objevoval jako součást dalších filozofických směrů a náboženství a dohady o jeho spornosti se vedou i v současnosti.


Co je to Fatalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fatalismus. Co znamená odborný pojem Fatalismus z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Fatalismus se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: popis, Fatalismus, wiki, přesný výraz, filozofie, filozofie, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, pojem, terminologie, slovník, vysvětlení, slovo, co to je


Pojem Fatalismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fatalismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Fatalismus (z lat. fatum, osud a fatalis, osudový) je životní postoj nebo názor, založený na přesvědčení, že všechno důležité v životě a na světě je více méně předurčeno osudem a člověk to nemůže ovlivnit. Ať udělá cokoli, o výsledku rozhoduje osud. Na rozdíl od determinismu, který všechny události pokládá za určené minulými příčinami, fatalismus si všímá jen některých a pro člověka zvláště významných událostí nebo jejich konečného výsledku.

Více informací o slovu Fatalismus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fatalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Fatalismus na Google.cz

Najít výraz Fatalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Fatalismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fatalismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalismus například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice termínu Fatalismus? resp. co znamená Fatalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fatalismus, odpověď na dotaz co je to Fatalismus?. Víte např. kdo to je Lita Ford? Znáte a víte kdo je Regent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.