Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chiliasmus. Co znamená pojem Chiliasmus z kategorie Náboženství?

Co je Chiliasmus?

Co znamená termín Chiliasmus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chiliasmus je označení takového typ víry, jehož základem je víra v příchod Ježíše Krista. Ten bude vládnout na zemi po dobu tisíciletí. Pojem sám pochází z řeckého slova chiliasmos, což znamená tisíciletí. Chiliasmus bývá spojován s knihou Zjevení Janova. Ta popisuje příchod Krista, jeho vládu na zemi a konec světa. Chiliasmus říká, že se Kristus zjeví na zemi, porazí Antikrista a vytvoří tisícileté království míru a spravedlnosti. V tomto čase mají být zemřelí vzkříšeni a spolu s živými pak budou žít v novém světě bez hříchu a utrpení. Po uplynutí tisíciletí má přijít konec světa a poslední soud. Chiliasmus byl populární především v raném křesťanství a později také v různých podobách v náboženských a filozofických směrech.
Většina křesťanských církví, včetně katolické a pravoslavné církve, však nepodporuje chiliasmus a vnímají ho jako odchylku od oficiální víry. V současnosti se termín chiliasmus používá obvykle popisu naděje na lepší budoucnost nebo období prosperity, které má brzy přijít. V této souvislosti se pojem chiliasmus objevuje i v dalších oblastech, například filozofii, politice a kultuře.


Co je to Chiliasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chiliasmus. Co znamená pojem Chiliasmus z kategorie Náboženství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chiliasmus sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Chiliasmus patří do sekce náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co je to Chiliasmus?, co to je, heslo, termín, náboženství, formulace, Chiliasmus, přesný význam, lexikon, náboženství, terminologie, pojem, odborný výraz, slovník, názvosloví, význam slova


Pojem Chiliasmus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chiliasmus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chiliasmus (z řeckého χίλιοι chilioi, tisíc) neboli milenarismus či milenialismus (z latinského millenium tisíciletí) znamená zejména křesťanské očekávání Boží pozemské říše trvající tisíc roků (srovnej eschatologie), jíž budou ukončeny světové dějiny. Křesťanský chiliasmus se odvolával hlavně na biblickou knihu Zjevení Janovo.
Výraznější roli hrál chiliasmus v některých obdobích zvýšené náboženské vnímavosti jako byly počátky husitství nebo reformace - konkrétně některých jejích proudů (novokřtěnci v Münsteru).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chiliasmus ve Wikimedia Commons

Najít pojem Chiliasmus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Chiliasmus ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chiliasmus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Chiliasmus na Google obrázcích

Hledat pojem Chiliasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Chiliasmus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Chiliasmus? resp. co to je Chiliasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chiliasmus, odpověď na dotaz co je to Chiliasmus?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Jana Peroutková? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kaplička, chiliasmus, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.