Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chiliasmus. Co znamená slovo Chiliasmus z kategorie Náboženství?

Co je Chiliasmus? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chiliasmus

Chiliasmus je označení takového typ víry, jehož základem je víra v příchod Ježíše Krista. Ten bude vládnout na zemi po dobu tisíciletí. Pojem sám pochází z řeckého slova chiliasmos, což znamená tisíciletí. Chiliasmus bývá spojován s knihou Zjevení Janova. Ta popisuje příchod Krista, jeho vládu na zemi a konec světa. Chiliasmus říká, že se Kristus zjeví na zemi, porazí Antikrista a vytvoří tisícileté království míru a spravedlnosti. V tomto čase mají být zemřelí vzkříšeni a spolu s živými pak budou žít v novém světě bez hříchu a utrpení. Po uplynutí tisíciletí má přijít konec světa a poslední soud. Chiliasmus byl populární především v raném křesťanství a později také v různých podobách v náboženských a filozofických směrech.
Většina křesťanských církví, včetně katolické a pravoslavné církve, však nepodporuje chiliasmus a vnímají ho jako odchylku od oficiální víry. V současnosti se termín chiliasmus používá obvykle popisu naděje na lepší budoucnost nebo období prosperity, které má brzy přijít. V této souvislosti se pojem chiliasmus objevuje i v dalších oblastech, například filozofii, politice a kultuře.


Odborný výraz, definice slova Chiliasmus. Co znamená slovo Chiliasmus z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Chiliasmus) můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Chiliasmus patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: význam, slovník, pojem, terminus technicus, lexikon, informace, význam pojmu, co znamená, terminologie, přesný význam, odborný výraz, náboženství, význam slova, heslo, wiki, odborné názvosloví, popis, přesný výraz


Pojem Chiliasmus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Chiliasmus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Chiliasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Chiliasmus ve Wikislovníku

Hledat pojem Chiliasmus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Chiliasmus ve Wikipedii

Vyhledat slovo Chiliasmus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chiliasmus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Chiliasmus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chiliasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chiliasmus, odpověď na dotaz co je to Chiliasmus?. Víte např. kdo to je Jakub Olbert? Znáte a víte kdo je Emily Dickinsonová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.