Co je to?
Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Co to je Gotika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gotika

Gotika je název uměleckého slohu, který je nejvýraznější v architektuře, sochařství a malířství a nahradil románský sloh. Gotika pochází z Francie a vládla umění přes 300 let. Po ní přišla renesance, která předcházejícím stylem opovrhovala, a proto ho nazvala podle barbarského kmene Gótů.
Gotické stavby měly více oken, typickým znakem byl lomený oblouk nebo opěrný systém. Stavby byly zdobeny věžičkami a chrliči, nejznámějšími stavbami jsou katedrály a další církevní stavby. Malířství bylo zaměřeno na fresky a portréty, v sochařství vynikly především Madony.


Co je to Gotika? Význam slova, termín, Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gotika se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gotika patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: synonymum, formulace, význam, terminus technicus, slovník, termín, definice pojmu, lexikon, přesný význam, Gotika, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, Kultura, co to je, vysvětlení, význam slova, názvosloví


Pojem Gotika je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít termín Gotika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Gotika ve Wikipedii

Najít slovo Gotika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Gotika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Gotika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Gotika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Gotika například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Gotika? resp. jaká je definice slova Gotika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gotika, odpověď na dotaz co je to Gotika?. Víte např. kdo to je Ivan Hlas? Znáte a víte kdo je Šmejdíř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.