Co je to?
Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Co to je Gotika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gotika

Gotika je název uměleckého slohu, který je nejvýraznější v architektuře, sochařství a malířství a nahradil románský sloh. Gotika pochází z Francie a vládla umění přes 300 let. Po ní přišla renesance, která předcházejícím stylem opovrhovala, a proto ho nazvala podle barbarského kmene Gótů.
Gotické stavby měly více oken, typickým znakem byl lomený oblouk nebo opěrný systém. Stavby byly zdobeny věžičkami a chrliči, nejznámějšími stavbami jsou katedrály a další církevní stavby. Malířství bylo zaměřeno na fresky a portréty, v sochařství vynikly především Madony.

Co je to Gotika? Význam slova, termín, Definice výrazu Gotika. Co znamená odborný pojem Gotika z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Gotika sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gotika patří do sekce Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, pojem, definice, Kultura, lexikon, definice pojmu, synonymum, význam, Kultura, slovník, terminologie, formulace, odborný výraz, popis, názvosloví, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Gotika je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gotika? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Gotika je umělecký sloh pomalu navazující na sloh románský. Začíná se projevovat od druhé poloviny 12. století a pokračuje ve vrcholném středověku zhruba po další tři staletí. V českých zemích nastupuje i ustupuje gotika o něco později. V Německu a střední Evropě trvala až do počátku 16. století, kdy se v Itálii a Francii již prosadila následující renesance. Ta se z gotiky nevyvinula, ale naopak se ji snažila popřít a při svém vývoji se opírala o antické dědictví.

Zkuste zjistit více informací o slovu Gotika v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gotika ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Gotika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Gotika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Gotika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Gotika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Gotika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Gotika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gotika? resp. co se skrývá pod slovem Gotika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gotika, odpověď na dotaz co je to Gotika?. Víte např. kdo to je Jaroslav Haščák? Znáte a víte kdo je Xenofob? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.