Co je to?
Definice výrazu Kaki. Co znamená odborný pojem Kaki z kategorie Jídlo?

Co to je Kaki? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaki

Kaki je druh exotického ovoce. Jedná se o plody stromu tomelu japonského. Kaki má jasně oranžovou barvu a tvarem připomíná pomeranč. Setkáme se s ním i pod názvy churma nebo tomel. Kaki obsahuje velké množství vitamínu C, beta-karotenu a cukru (téměř 20 %). Kaki pomáhá trávit tuky a proto je doporučováno osobám trpícími nemocemi jater nebo ledvin.


Co je to Kaki? Význam slova, termín, Definice výrazu Kaki. Co znamená odborný pojem Kaki z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kaki? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kaki patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, Jídlo, informace, význam pojmu, co znamená, Jídlo, wiki, přesný význam, Kaki, terminus technicus, slovo, co je to Kaki?, terminologie, definice, přesný výraz, lexikon, synonymum


Pojem Kaki je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kaki? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kaki (někdy také tomel nebo churma) je plod ovocného stromu tomelu japonského (Diospyros kaki) z čeledi ebenovitých. Botanický název druhu (Diospyros) znamená „Diovo ovoce“. Pro kaki se používá mnoho názvů, mimo výše uvedené například kakichurma, anglicky nebo německy též asijský nebo japonský persimmon, šaronské ovoce, korejské mango, medové jablko nebo čínská švestka. Sharon fruit je obchodní značka pro ovoce, které se nechává dozrát uměle pomocí chemických látek.

Obrázek kaki

Kaki je exotické ovode, které už je ale běžně k dostání v našich obchodech. Autor: Tereza Křížková, zdroj: Pixabay
Kaki je exotické ovode, které už je ale běžně k dostání v našich obchodech. Autor: Tereza Křížková, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat heslo Kaki ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kaki ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kaki ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kaki ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kaki na Youtube

Najít výraz Kaki ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaki například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kaki? resp. jaký je přesný význam slova Kaki? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaki, odpověď na dotaz co je to Kaki?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Tatar? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.