Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kaki. Co znamená pojem Kaki z kategorie Jídlo?

Co je Kaki?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaki

Kaki je druh exotického ovoce. Jedná se o plody stromu tomelu japonského. Kaki má jasně oranžovou barvu a tvarem připomíná pomeranč. Setkáme se s ním i pod názvy churma nebo tomel. Kaki obsahuje velké množství vitamínu C, beta-karotenu a cukru (téměř 20 %). Kaki pomáhá trávit tuky a proto je doporučováno osobám trpícími nemocemi jater nebo ledvin.


Co je to Kaki? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kaki. Co znamená pojem Kaki z kategorie Jídlo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kaki? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kaki patří do sekce jídlo

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, heslo, lexikon, definice pojmu, synonymum, jídlo, co je to Kaki?, definice, přesný význam, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, význam slova, terminologie, formulace, pojem


Pojem Kaki je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kaki? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaki (někdy také tomel nebo churma) je plod ovocného stromu tomelu japonského (Diospyros kaki) z čeledi ebenovitých. Botanický název druhu (Diospyros) znamená „Diovo ovoce“. Pro kaki se používá mnoho názvů, mimo výše uvedené například kakichurma, anglicky nebo německy též asijský nebo japonský persimmon, šaronské ovoce, korejské mango, medové jablko nebo čínská švestka. Sharon fruit je obchodní značka pro ovoce, které se nechává dozrát uměle pomocí chemických látek.

Obrázek kaki

Kaki je exotické ovode, které už je ale běžně k dostání v našich obchodech. Autor: Tereza Křížková, zdroj: Pixabay
Kaki je exotické ovode, které už je ale běžně k dostání v našich obchodech. Autor: Tereza Křížková, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Kaki na Google.cz

Zkusit najít termín Kaki ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kaki ve Wikizdrojích

Najít slovo Kaki ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Kaki na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaki ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaki například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Kaki? resp. co se skrývá pod slovem Kaki? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaki, odpověď na dotaz co je to Kaki?. Víte např. kdo to je Astrolog? Znáte a víte kdo je Luterán? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.