Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaki. Co znamená odborný pojem Kaki z kategorie Jídlo?

Co je to Kaki? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kaki?

Kaki je druh exotického ovoce. Jedná se o plody stromu tomelu japonského. Kaki má jasně oranžovou barvu a tvarem připomíná pomeranč. Setkáme se s ním i pod názvy churma nebo tomel. Kaki obsahuje velké množství vitamínu C, beta-karotenu a cukru (téměř 20 %). Kaki pomáhá trávit tuky a proto je doporučováno osobám trpícími nemocemi jater nebo ledvin.


Co je to Kaki? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaki. Co znamená odborný pojem Kaki z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kaki? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Kaki se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, terminologie, informace, názvosloví, jídlo, co znamená, co je to Kaki?, odborné názvosloví, definice, formulace, význam pojmu, wiki, vysvětlení, odborný výraz, význam slova


Pojem Kaki je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaki? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaki (někdy také tomel nebo churma) je plod ovocného stromu tomelu japonského (Diospyros kaki) z čeledi ebenovitých. Botanický název druhu (Diospyros) znamená „Diovo ovoce“. Pro kaki se používá mnoho názvů, mimo výše uvedené například kakichurma, anglicky nebo německy též asijský nebo japonský persimmon, šaronské ovoce, korejské mango, medové jablko nebo čínská švestka. Sharon fruit je obchodní značka pro ovoce, které se nechává dozrát uměle pomocí chemických látek.

Obrázek kaki

Kaki je exotické ovode, které už je ale běžně k dostání v našich obchodech. Autor: Tereza Křížková, zdroj: Pixabay
Kaki je exotické ovode, které už je ale běžně k dostání v našich obchodech. Autor: Tereza Křížková, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Kaki v následujících vyhledávačích

Najít slovo Kaki ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kaki ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kaki ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kaki ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kaki na Youtube

Hledat slovo Kaki ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaki například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Kaki? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kaki? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaki, odpověď na dotaz co je to Kaki?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.