Co je to?
Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Co to je Inverze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Inverze

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.


Co je to Inverze? Význam slova, termín, Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Inverze můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inverze je v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, význam slova, odborný výraz, terminologie, heslo, popis, názvosloví, definice, význam, terminus technicus, přesný výraz, pojem, lexikon, termín, Věda, význam pojmu, Věda, co znamená


Pojem Inverze je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inverze? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inverze teploty vzduchu neboli teplotní inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu v některé vrstvě dolní atmosféry s výškou neklesá, ale stoupá.

Inverze teploty vzduchu

Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay
Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Inverze

Vyhledat heslo Inverze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inverze ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Inverze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inverze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Inverze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Inverze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Inverze například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Inverze? resp. jaká je definice termínu Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Parchant? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?