Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Co je to Inverze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Inverze?

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.


Co je to Inverze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Inverze sdílet se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Inverze patří do sekce věda

Klíčová slova: slovo, termín, formulace, pojem, popis, terminus technicus, wiki, heslo, odborný výraz, význam, definice, význam pojmu, co to je, synonymum, názvosloví, lexikon, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Inverze je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inverze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Inverze teploty vzduchu neboli teplotní inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu v některé vrstvě dolní atmosféry s výškou neklesá, ale stoupá.

Inverze teploty vzduchu

Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay
Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Inverze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inverze ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Inverze ve Wikizdrojích

Hledat výraz Inverze ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inverze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Inverze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Inverze například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Inverze? resp. jaký je přesný význam slova Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Andy Murray? Znáte a víte kdo je Architekt? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?