Co je to?
Definice odborného termínu, slova Inverze. Co znamená pojem Inverze z kategorie Věda?

Co je Inverze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Inverze

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.


Co je to Inverze? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Inverze. Co znamená pojem Inverze z kategorie Věda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Inverze sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Inverze patří do sekce věda

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Inverze?, pojem, odborný výraz, heslo, terminologie, věda, přesný význam, informace, věda, význam slova, vysvětlení, slovník, wiki, termín, co to je, význam, význam pojmu


Pojem Inverze je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inverze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inverze teploty vzduchu neboli teplotní inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu v některé vrstvě dolní atmosféry s výškou neklesá, ale stoupá.

Inverze teploty vzduchu

Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay
Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inverze ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inverze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Inverze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Inverze ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Inverze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Inverze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Inverze například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Inverze? resp. jaká je definice termínu Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Architekt? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?