Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Co je to Inverze? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Inverze

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.


Co je to Inverze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Inverze můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Inverze je v sekci věda

Klíčová slova: formulace, co znamená, věda, odborné názvosloví, popis, termín, význam pojmu, věda, Inverze, definice, co to je, co je to Inverze?, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, význam slova, slovo, informace


Pojem Inverze je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inverze? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Inverze teploty vzduchu neboli teplotní inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu v některé vrstvě dolní atmosféry s výškou neklesá, ale stoupá.

Inverze teploty vzduchu

Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay
Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat pojem Inverze ve Wikislovníku

Vyhledat termín Inverze ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Inverze ve vyhledávači Qwant

Najít termín Inverze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Inverze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Inverze na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inverze například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Inverze? resp. jaká je definice termínu Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Anna Kadeřávková? Znáte a víte kdo je Mluvčí? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?