Co je to?
Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Co to je Inverze? Význam slova

Co znamená termín Inverze? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.


Co je to Inverze? Význam slova, termín, Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Inverze? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inverze je v kategorii Věda

Klíčová slova: Inverze, formulace, heslo, význam slova, vysvětlení, definice pojmu, informace, Věda, co znamená, přesný význam, názvosloví, wiki, přesný výraz, synonymum, definice, slovo, pojem, význam


Pojem Inverze je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Inverze můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Inverze teploty vzduchu neboli teplotní inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu v některé vrstvě dolní atmosféry s výškou neklesá, ale stoupá.

Inverze teploty vzduchu

Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay
Inverze počasí. V údolí je zataženo, na horách je krásné počasí. Autor: gary gray, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Inverze

Zkusit najít heslo Inverze ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Inverze ve Wikislovníku

Najít termín Inverze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Inverze na Youtube

Najít slovo Inverze ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Inverze na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inverze například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inverze? resp. co přesně označuje termín Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Zeman? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?