Co je to?
Definice výrazu Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Co to je Konfitování? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konfitování?

Konfitování je označení pro druh úpravy masa. Jedná se o velmi pomalou tepelnou úpravu. Maso je nejdříve marinováno v koření a soli. Poté se několik hodin dusí v tuku a vlastní šťávě. Při konfitování se často používá sádlo.
Dušení v horkém sádle zaručuje, že maso nevyschne a zůstane šťavnaté. Konfituje se vepřové maso nebo drůbež, hlavně kachny a husy. Konfitování dříve znamenalo konzervování. Nasolené maso se zalilo rozpuštěným sádlem a zavařilo. Zatuhlé maso se sádlem bylo uloženo v chladu a vydrželo dlouhou dobu.


Co je to Konfitování? Význam slova, termín, Definice výrazu Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Konfitování) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konfitování patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: Konfitování, Jídlo, lexikon, vysvětlení, popis, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, formulace, význam pojmu, slovo, definice pojmu, synonymum, význam slova, slovník, termín, terminus technicus


Pojem Konfitování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Konfitování lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Konfitování ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Konfitování na Google.cz

Vyhledat heslo Konfitování ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konfitování ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Konfitování na Youtube

Vyhledat výraz Konfitování ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfitování například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Konfitování? resp. co je to Konfitování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfitování, odpověď na dotaz co je to Konfitování?. Víte např. kdo to je Louis Pasteur? Znáte a víte kdo je Martina Sáblíková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Konfitování hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!