Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Co je to Konfitování? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konfitování?

Konfitování je označení pro druh úpravy masa. Jedná se o velmi pomalou tepelnou úpravu. Maso je nejdříve marinováno v koření a soli. Poté se několik hodin dusí v tuku a vlastní šťávě. Při konfitování se často používá sádlo.
Dušení v horkém sádle zaručuje, že maso nevyschne a zůstane šťavnaté. Konfituje se vepřové maso nebo drůbež, hlavně kachny a husy. Konfitování dříve znamenalo konzervování. Nasolené maso se zalilo rozpuštěným sádlem a zavařilo. Zatuhlé maso se sádlem bylo uloženo v chladu a vydrželo dlouhou dobu.


Co je to Konfitování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Konfitování s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Konfitování je v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, definice, význam pojmu, formulace, slovník, vysvětlení, názvosloví, terminologie, slovo, význam, význam slova, odborný výraz, lexikon, popis, informace, odborné názvosloví, heslo, pojem


Pojem Konfitování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Konfitování

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konfitování ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Konfitování na Google.cz

Hledat termín Konfitování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Konfitování ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Konfitování ve Wikislovníku

Hledat pojem Konfitování ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfitování například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Konfitování? resp. co se skrývá pod slovem Konfitování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfitování, odpověď na dotaz co je to Konfitování?. Víte např. kdo to je Leonid Iljič Brežněv? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!