Co je to?
Definice výrazu Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Co to je Konfitování? Význam slova

Co znamená termín Konfitování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Konfitování je označení pro druh úpravy masa. Jedná se o velmi pomalou tepelnou úpravu. Maso je nejdříve marinováno v koření a soli. Poté se několik hodin dusí v tuku a vlastní šťávě. Při konfitování se často používá sádlo.
Dušení v horkém sádle zaručuje, že maso nevyschne a zůstane šťavnaté. Konfituje se vepřové maso nebo drůbež, hlavně kachny a husy. Konfitování dříve znamenalo konzervování. Nasolené maso se zalilo rozpuštěným sádlem a zavařilo. Zatuhlé maso se sádlem bylo uloženo v chladu a vydrželo dlouhou dobu.


Co je to Konfitování? Význam slova, termín, Definice výrazu Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Konfitování? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konfitování je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, informace, význam slova, popis, co znamená, definice, pojem, názvosloví, synonymum, formulace, co je to Konfitování?, slovo, lexikon, přesný význam, definice pojmu, termín, slovník


Pojem Konfitování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Konfitování ve Wikipedii

Zkusit najít termín Konfitování ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Konfitování ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konfitování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Konfitování ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Konfitování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfitování například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Konfitování? resp. co to je Konfitování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfitování, odpověď na dotaz co je to Konfitování?. Víte např. kdo to je Námořník? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!