Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Co je Konfitování?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konfitování?

Konfitování je označení pro druh úpravy masa. Jedná se o velmi pomalou tepelnou úpravu. Maso je nejdříve marinováno v koření a soli. Poté se několik hodin dusí v tuku a vlastní šťávě. Při konfitování se často používá sádlo.
Dušení v horkém sádle zaručuje, že maso nevyschne a zůstane šťavnaté. Konfituje se vepřové maso nebo drůbež, hlavně kachny a husy. Konfitování dříve znamenalo konzervování. Nasolené maso se zalilo rozpuštěným sádlem a zavařilo. Zatuhlé maso se sádlem bylo uloženo v chladu a vydrželo dlouhou dobu.


Co je to Konfitování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konfitování. Co znamená odborný pojem Konfitování z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Konfitování? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Konfitování je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, terminus technicus, wiki, co to je, přesný význam, jídlo, názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, formulace, terminologie, informace, Konfitování, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, definice


Pojem Konfitování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Konfitování

Zkusit najít Konfitování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Konfitování ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Konfitování ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Konfitování na Google.cz

Hledat videa s názvem Konfitování na Youtube

Zkusit najít slovo Konfitování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfitování například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice slova Konfitování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Konfitování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfitování, odpověď na dotaz co je to Konfitování?. Víte např. kdo to je Dana Hlaváčová? Znáte a víte kdo je Věra Špinarová? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, zelenina na stole, konfitování, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!