Co je to?
Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co to je Bezlepková dieta? Význam slova

Co znamená termín Bezlepková dieta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bezlepková dieta doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bezlepková dieta se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: termín, slovník, slovo, odborný výraz, definice, přesný význam, informace, co je to Bezlepková dieta?, co to je, názvosloví, terminus technicus, wiki, co znamená, Jídlo, lexikon, význam pojmu, heslo, formulace


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bezlepková dieta? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Další informační zdroje o slovu Bezlepková dieta

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezlepková dieta ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Bezlepková dieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bezlepková dieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bezlepková dieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bezlepková dieta na Youtube

Hledat slovo Bezlepková dieta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Bezlepková dieta? resp. jaký je význam slova Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Buchta? Znáte a víte kdo je Evžen Tošenovský? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..