Co je to?
Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co to je Bezlepková dieta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bezlepková dieta?

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bezlepková dieta? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bezlepková dieta se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovník, lexikon, Bezlepková dieta, popis, terminus technicus, co je to Bezlepková dieta?, synonymum, co to je, přesný význam, wiki, formulace, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, význam, heslo, pojem


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bezlepková dieta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezlepková dieta ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bezlepková dieta na Google.cz

Vyhledat slovo Bezlepková dieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bezlepková dieta na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Bezlepková dieta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bezlepková dieta? resp. jaká je definice termínu Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Šovinista? Znáte a víte kdo je Jiří Mádl? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..