Co je to?
Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co to je Bezlepková dieta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bezlepková dieta

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Bezlepková dieta) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bezlepková dieta patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam slova, slovník, přesný výraz, lexikon, definice, pojem, Bezlepková dieta, definice pojmu, heslo, Jídlo, terminus technicus, Jídlo, terminologie, popis, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, co znamená


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bezlepková dieta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Jiné zdroje informací o pojmu Bezlepková dieta

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Bezlepková dieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bezlepková dieta ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Bezlepková dieta ve Wikislovníku

Najít slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Bezlepková dieta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bezlepková dieta? resp. co je to Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Světlana Nálepková? Znáte a víte kdo je Jiří Mádl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Bezlepková dieta hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..