Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co je to Bezlepková dieta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bezlepková dieta

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bezlepková dieta můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Bezlepková dieta je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam slova, co to je, jídlo, definice, co znamená, slovo, odborný výraz, slovník, pojem, informace, popis, wiki, přesný význam, význam, formulace, přesný výraz, Bezlepková dieta, synonymum


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bezlepková dieta? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Bezlepková dieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Bezlepková dieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Bezlepková dieta ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Bezlepková dieta ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Bezlepková dieta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bezlepková dieta? resp. jaký je význam slova Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Hamoun? Znáte a víte kdo je Hugh Jackman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..