Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co je to Bezlepková dieta? Význam slova

Co znamená termín Bezlepková dieta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bezlepková dieta sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Bezlepková dieta patří do sekce jídlo

Klíčová slova: popis, význam, formulace, odborný výraz, definice, synonymum, přesný výraz, jídlo, terminologie, názvosloví, Bezlepková dieta, pojem, co je to Bezlepková dieta?, odborné názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, termín, přesný význam


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bezlepková dieta?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Další zdroje informací

Hledat pojem Bezlepková dieta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Bezlepková dieta ve Wikizdrojích

Hledat frázi Bezlepková dieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Bezlepková dieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Bezlepková dieta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Bezlepková dieta? resp. jaký je význam slova Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Bigfoot? Znáte a víte kdo je Vodohospodář? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Bezlepková dieta i v jiné kategorii než je sekce jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..