Co je to?
Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co to je Bezlepková dieta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bezlepková dieta?

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bezlepková dieta můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bezlepková dieta je v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, význam, termín, co je to Bezlepková dieta?, popis, přesný význam, terminus technicus, terminologie, synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, Bezlepková dieta, Jídlo, pojem, přesný výraz, názvosloví, heslo, slovo


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bezlepková dieta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Více informací o slovu Bezlepková dieta doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Bezlepková dieta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Bezlepková dieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bezlepková dieta na Youtube

Najít heslo Bezlepková dieta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bezlepková dieta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bezlepková dieta? resp. co je to Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Jiří Maštálka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..