Co je to?
Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co to je Bezlepková dieta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bezlepková dieta

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Definice výrazu Bezlepková dieta. Co znamená odborný pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bezlepková dieta? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bezlepková dieta se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, heslo, názvosloví, význam, popis, Jídlo, přesný výraz, termín, slovník, definice pojmu, definice, slovo, co to je, vysvětlení, synonymum, přesný význam, pojem


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bezlepková dieta? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezlepková dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bezlepková dieta na Google.cz

Vyhledat výraz Bezlepková dieta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Bezlepková dieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bezlepková dieta na Youtube

Hledat heslo Bezlepková dieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bezlepková dieta? resp. co to je Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Kariérista? Znáte a víte kdo je Evžen Tošenovský? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..