Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bezlepková dieta. Co znamená pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Co je Bezlepková dieta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bezlepková dieta?

Bezlepková dieta je způsob stravování při onemocněních jako je celiakie nebo Duhringova dermatitida. Znamená naprosté vyloučení lepku z potravy. Není tedy možno jíst takové potraviny, které lepek obsahují – tedy pšenici, žito ječmen a vše, co tyto obilniny obsahuje.
Bezlepková dieta chrání pacienta před projevy nemoci, musí však být trvalá a bez výjimek dodržovaná. Dodává tělu všechny potřebné látky, je zcela plnohodnotná.


Co je to Bezlepková dieta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bezlepková dieta. Co znamená pojem Bezlepková dieta z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bezlepková dieta? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bezlepková dieta se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, jídlo, popis, termín, názvosloví, informace, jídlo, wiki, přesný význam, slovo, heslo, přesný výraz, terminologie, Bezlepková dieta, definice, slovník, význam, vysvětlení


Pojem Bezlepková dieta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bezlepková dieta?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bezlepková dieta je dieta spočívající ve snaze po eliminaci konzumace potravin obsahujících lepek (neboli gluten) ze stravy dotyčného, zpravidla ze zdravotních důvodů. Konzumace potravin obsahujících lepek osobami nemocnými celiakií nebo alergií na lepek by mohla vést k vážným zdravotním komplikacím. Nemocným Duhringovou nemocí se vytváří vyrážka.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Bezlepková dieta ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Bezlepková dieta na Google obrázcích

Najít heslo Bezlepková dieta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Bezlepková dieta ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bezlepková dieta na Google.cz

Vyhledat slovo Bezlepková dieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezlepková dieta například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Bezlepková dieta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bezlepková dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezlepková dieta, odpověď na dotaz co je to Bezlepková dieta?. Víte např. kdo to je Zmatkář? Znáte a víte kdo je Viktorie? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..