Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ateroskleróza. Co znamená odborný pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Co znamená termín Ateroskleróza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.


Co je to Ateroskleróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ateroskleróza. Co znamená odborný pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ateroskleróza je v sekci nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, termín, význam, odborný výraz, wiki, přesný význam, přesný výraz, synonymum, slovník, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, co znamená, nemoce, význam slova, terminologie, slovo, názvosloví


Pojem Ateroskleróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ateroskleróza můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.

Pro další informace o termínu Ateroskleróza zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Ateroskleróza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ateroskleróza ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ateroskleróza ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ateroskleróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateroskleróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ateroskleróza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateroskleróza například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ateroskleróza? resp. co je to Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Marie Fikáčková? Znáte a víte kdo je Portáš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.