Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ateroskleróza?

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.


Co je to Ateroskleróza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ateroskleróza sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ateroskleróza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, Ateroskleróza, pojem, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, vysvětlení, informace, termín, Nemoce, význam slova, lexikon, synonymum, popis, názvosloví, definice, co znamená


Pojem Ateroskleróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateroskleróza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ateroskleróza v následujících zdrojích

Hledat slovo Ateroskleróza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ateroskleróza ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Ateroskleróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Ateroskleróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ateroskleróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Ateroskleróza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateroskleróza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ateroskleróza? resp. co přesně označuje termín Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Tina Turner? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.