Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ateroskleróza?

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.


Co je to Ateroskleróza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ateroskleróza? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ateroskleróza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, formulace, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, informace, termín, slovo, význam slova, vysvětlení, Nemoce, synonymum, co znamená, definice, Ateroskleróza, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví


Pojem Ateroskleróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateroskleróza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.

Více informací o pojmu Ateroskleróza lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Ateroskleróza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ateroskleróza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ateroskleróza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ateroskleróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Ateroskleróza ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ateroskleróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateroskleróza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ateroskleróza? resp. co je to Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Šmelinář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.