Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ateroskleróza. Co znamená odborný pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ateroskleróza

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.


Co je to Ateroskleróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ateroskleróza. Co znamená odborný pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ateroskleróza? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Ateroskleróza je v sekci nemoce

Klíčová slova: nemoce, slovník, formulace, synonymum, Ateroskleróza, přesný význam, definice, wiki, termín, význam pojmu, heslo, lexikon, co to je, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Ateroskleróza?


Pojem Ateroskleróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ateroskleróza?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.

Pro další informace o termínu Ateroskleróza zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Ateroskleróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ateroskleróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ateroskleróza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ateroskleróza na Google.cz

Hledat videa s názvem Ateroskleróza na Youtube

Hledat výraz Ateroskleróza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateroskleróza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ateroskleróza? resp. jaký je význam pojmu Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Jiří Baťa? Znáte a víte kdo je Marion Cotillard? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.