Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Ateroskleróza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ateroskleróza

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.


Co je to Ateroskleróza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ateroskleróza. Co znamená pojem Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ateroskleróza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, co znamená, význam, slovník, slovo, heslo, definice, popis, přesný význam, formulace, co je to Ateroskleróza?, Ateroskleróza, terminologie, termín, co to je, odborné názvosloví, názvosloví


Pojem Ateroskleróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateroskleróza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.

Jiné informační zdroje o pojmu Ateroskleróza

Najít heslo Ateroskleróza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ateroskleróza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ateroskleróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Ateroskleróza ve Wikizdrojích

Najít termín Ateroskleróza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ateroskleróza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateroskleróza například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ateroskleróza? resp. co je to Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Pokrývač? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Ateroskleróza i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.