Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ateroskleróza. Co znamená slovo Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Co je Ateroskleróza? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ateroskleróza?

Ateroskleróza je název pro onemocnění tepen, kdy dochází k jejich kornatění. Jeho příčinou je ukládání tuků (například cholesterolu) do stěn tepen. Cévní stěna se tak mění a vznikají na ní místa nazývaná aterosklerotické pláty. Usazují se zde vápník a polysacharidy. Stěna tepny se zužuje, je méně pružná a tok krve je omezován.
Orgány nedostávají dostatek kyslíku a poškozují se. Ateroskleróza zapříčiňuje více onemocnění, například mrtvici nebo infarkt.


Co je to Ateroskleróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ateroskleróza. Co znamená slovo Ateroskleróza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ateroskleróza s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ateroskleróza patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: lexikon, definice, názvosloví, nemoce, popis, Ateroskleróza, terminologie, wiki, vysvětlení, odborný výraz, formulace, definice pojmu, význam, synonymum, slovo, význam pojmu, termín, pojem


Pojem Ateroskleróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ateroskleróza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.

Jiné zdroje informací o pojmu Ateroskleróza

Vyhledat pojem Ateroskleróza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ateroskleróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Ateroskleróza ve Wikizdrojích

Hledat slovo Ateroskleróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ateroskleróza ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ateroskleróza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ateroskleróza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Ateroskleróza? resp. jaký je význam slova Ateroskleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ateroskleróza, odpověď na dotaz co je to Ateroskleróza?. Víte např. kdo to je Jaroslav Dušek? Znáte a víte kdo je Alex Král? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.