Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kaprák. Co znamená pojem Kaprák z kategorie Nástroje?

Co je Kaprák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kaprák?

Kaprák je název ploché pinzety. Ta patří ke sklářskému nářadí, jde o velkou železnou pinzetu a je opatřena gumovou rukojetí. Používá se při hutní výrobě skla, s její pomocí se tvarují lupínky, šupiny a další ozdobné tvary.
Na konci má kaprák navařené destičky plochého tvaru a opatřené vrubováním. Ty slouží ke dvěma účelům. Vymačkává se jimi dekor a současně brání tomu, aby se sklo smýklo. Tyto destičky ale bývají i rovné.


Co je to Kaprák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kaprák. Co znamená pojem Kaprák z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kaprák? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Kaprák se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: slovo, definice, přesný význam, odborné názvosloví, co to je, formulace, slovník, popis, nástroje, význam, přesný výraz, co znamená, co je to Kaprák?, termín, význam pojmu, terminologie, terminus technicus, Kaprák


Pojem Kaprák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kaprák dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaprák (plochá pinzeta) je sklářské nářadí používané k tvarování různých lupínku či šupin při hutní výrobě skla. Kaprák je v podstatě velká pinzeta do ruky. Je z železa s gumovou rukojetí. Na konci jsou navařeny ploché destičky s vrubováním, které jednak brání smýknutí skla a za druhé na skle vymačkávají klasický dekor. Destičky mohou být též rovné.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Kaprák ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaprák ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kaprák ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Kaprák ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kaprák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Kaprák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaprák například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kaprák? resp. co znamená výraz Kaprák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaprák, odpověď na dotaz co je to Kaprák?. Víte např. kdo to je Ryan Lochte? Znáte a víte kdo je Boromejka? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Kaprák hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.