Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ovarium. Co znamená odborný pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Co je to Ovarium? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ovarium?

Ovarium, českým názvem vaječník, je jedním z vnitřních ženských pohlavních orgánů. Jeho hlavním úkolem je vytváření pohlavních hormonů a buněk. Ovarium je oválné, po stranách lehce zploštělé. Jeho velikost se mění s věkem, větší rozměry se projevují až v pubertě.
Průběh ovulací způsobuje postupné zvrásnění vaječníku, ve vyšším věku se pak vaječník zmenšuje. Ve vaječníku se vyvíjí vajíčko, které se uvolňuje a vaječník opouští, aby mohlo dojít k jeho oplodnění.


Co je to Ovarium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ovarium. Co znamená odborný pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ovarium sdílejte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Ovarium je v kategorii lékařství

Klíčová slova: formulace, slovo, názvosloví, odborný výraz, definice, lékařství, slovník, co je to Ovarium?, wiki, co to je, popis, lékařství, definice pojmu, význam, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, termín


Pojem Ovarium je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ovarium dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Vaječník (latinsky: ovarium, oophoron) je samičí pohlavní žláza obratlovců. Vaječník, jak napovídá jeho název, uvolňuje vajíčko, tedy samičí pohlavní buňku, je to ale také důležitá endokrinní žláza.
Homologicky je to stejný orgán jako samčí varlata.

Více informací o pojmu Ovarium lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ovarium ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ovarium ve Wikizdrojích

Hledat pojem Ovarium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Ovarium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ovarium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Ovarium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovarium například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ovarium? resp. co je to Ovarium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovarium, odpověď na dotaz co je to Ovarium?. Víte např. kdo to je Řidič? Znáte a víte kdo je Vladimír Čech? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ovarium hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?