Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Co je to Ovarium? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ovarium?

Ovarium, českým názvem vaječník, je jedním z vnitřních ženských pohlavních orgánů. Jeho hlavním úkolem je vytváření pohlavních hormonů a buněk. Ovarium je oválné, po stranách lehce zploštělé. Jeho velikost se mění s věkem, větší rozměry se projevují až v pubertě.
Průběh ovulací způsobuje postupné zvrásnění vaječníku, ve vyšším věku se pak vaječník zmenšuje. Ve vaječníku se vyvíjí vajíčko, které se uvolňuje a vaječník opouští, aby mohlo dojít k jeho oplodnění.


Co je to Ovarium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ovarium) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ovarium patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam, slovník, informace, co znamená, lexikon, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, heslo, termín, definice, terminologie, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, popis, odborný výraz


Pojem Ovarium je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ovarium?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vaječník (latinsky: ovarium, oophoron) je samičí pohlavní žláza obratlovců. Vaječník, jak napovídá jeho název, uvolňuje vajíčko, tedy samičí pohlavní buňku, je to ale také důležitá endokrinní žláza.
Homologicky je to stejný orgán jako samčí varlata.

Další zdroje informací o slovu Ovarium

Vyhledat výraz Ovarium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ovarium na Google.cz

Zkusit najít termín Ovarium ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ovarium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ovarium ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Ovarium ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovarium například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ovarium? resp. co přesně označuje termín Ovarium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovarium, odpověď na dotaz co je to Ovarium?. Víte např. kdo to je Office manager? Znáte a víte kdo je Jiřina Jirásková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?