Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Co je to Ovarium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ovarium?

Ovarium, českým názvem vaječník, je jedním z vnitřních ženských pohlavních orgánů. Jeho hlavním úkolem je vytváření pohlavních hormonů a buněk. Ovarium je oválné, po stranách lehce zploštělé. Jeho velikost se mění s věkem, větší rozměry se projevují až v pubertě.
Průběh ovulací způsobuje postupné zvrásnění vaječníku, ve vyšším věku se pak vaječník zmenšuje. Ve vaječníku se vyvíjí vajíčko, které se uvolňuje a vaječník opouští, aby mohlo dojít k jeho oplodnění.


Co je to Ovarium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ovarium. Co znamená pojem Ovarium z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ovarium? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ovarium je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, wiki, slovo, definice pojmu, popis, pojem, lexikon, definice, terminus technicus, informace, odborné názvosloví, synonymum, termín, vysvětlení, přesný výraz, formulace, Lékařství, terminologie


Pojem Ovarium je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ovarium? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vaječník (latinsky: ovarium, oophoron) je samičí pohlavní žláza obratlovců. Vaječník, jak napovídá jeho název, uvolňuje vajíčko, tedy samičí pohlavní buňku, je to ale také důležitá endokrinní žláza.
Homologicky je to stejný orgán jako samčí varlata.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Ovarium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ovarium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Ovarium ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ovarium ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ovarium ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ovarium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovarium například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ovarium? resp. co přesně označuje termín Ovarium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovarium, odpověď na dotaz co je to Ovarium?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Martin Dorazín? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?