Co je to?
Výraz, termín, definice slova Světlík. Co znamená odborný pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Světlík? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Světlík

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.


Co je to Světlík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Světlík. Co znamená odborný pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Světlík? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Světlík je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, formulace, přesný výraz, wiki, co znamená, stavebnictví, pojem, definice, význam slova, Světlík, vysvětlení, synonymum, informace, terminus technicus, slovo, názvosloví, slovník, lexikon


Pojem Světlík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světlík? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Střešní světlíky slouží především jako prosvětlovací prvek průmyslových objektů. Ukotvují se nad úroveň střešního pláště světlíkovými obrubami o volitelné výšce. Standardní provedení střešních světlíků je bodové (vodorovný tvar) nebo pásové sedlové či obloukové. Vyrábějí se také atypické tvary – kopule, jehlany apod.

Další informační zdroje o slovu Světlík

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světlík ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Světlík ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Světlík ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Světlík na Google.cz

Zkusit najít výraz Světlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Světlík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlík například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Světlík? resp. jaká je definice slova Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Dwight Eisenhower? Znáte a víte kdo je Linda Bartošová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.