Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je Světlík?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Světlík?

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.


Co je to Světlík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světlík s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Světlík se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, termín, definice, popis, synonymum, význam, vysvětlení, co je to Světlík?, význam slova, lexikon, formulace, odborný výraz, co to je, informace, definice pojmu, terminologie, přesný výraz


Pojem Světlík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Světlík? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Střešní světlíky slouží především jako prosvětlovací prvek průmyslových objektů. Ukotvují se nad úroveň střešního pláště světlíkovými obrubami o volitelné výšce. Standardní provedení střešních světlíků je bodové (vodorovný tvar) nebo pásové sedlové či obloukové. Vyrábějí se také atypické tvary – kopule, jehlany apod.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít frázi Světlík ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Světlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Světlík ve Wikislovníku

Najít slovo Světlík ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Světlík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlík například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co to je Světlík? resp. co přesně označuje termín Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Premiér? Znáte a víte kdo je Coco Rocha? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, mrakodrap, světlík, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.