Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Světlík? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Světlík?

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.


Co je to Světlík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Světlík patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: popis, wiki, terminus technicus, co to je, definice pojmu, Světlík, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, informace, termín, přesný výraz, Stavebnictví, terminologie, formulace, význam slova, synonymum, co je to Světlík?


Pojem Světlík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Světlík? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Střešní světlíky slouží především jako prosvětlovací prvek průmyslových objektů. Ukotvují se nad úroveň střešního pláště světlíkovými obrubami o volitelné výšce. Standardní provedení střešních světlíků je bodové (vodorovný tvar) nebo pásové sedlové či obloukové. Vyrábějí se také atypické tvary – kopule, jehlany apod.

Více informací o pojmu Světlík lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Světlík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Světlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Světlík ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Světlík ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Světlík na Youtube

Najít výraz Světlík ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlík například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Světlík? resp. jaký je přesný význam slova Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Kripl? Znáte a víte kdo je Kripl? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.