Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Světlík? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Světlík?

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.


Co je to Světlík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světlík s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Světlík se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam, význam pojmu, definice pojmu, co to je, popis, názvosloví, slovo, co znamená, pojem, slovník, terminus technicus, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, co je to Světlík?, lexikon, Stavebnictví, informace


Pojem Světlík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Světlík zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Světlík na Youtube

Vyhledat slovo Světlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Světlík ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Světlík ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světlík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlík například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Světlík? resp. co se přesně ukrývá za slovem Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Jan Tříska? Znáte a víte kdo je Stevard? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.