Co je to?
Výraz, termín, definice slova Světlík. Co znamená odborný pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Světlík? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Světlík

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.


Co je to Světlík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Světlík. Co znamená odborný pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Světlík? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Světlík se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, definice pojmu, co je to Světlík?, přesný výraz, synonymum, popis, terminologie, termín, informace, stavebnictví, co to je, wiki, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, význam


Pojem Světlík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světlík? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Střešní světlíky slouží především jako prosvětlovací prvek průmyslových objektů. Ukotvují se nad úroveň střešního pláště světlíkovými obrubami o volitelné výšce. Standardní provedení střešních světlíků je bodové (vodorovný tvar) nebo pásové sedlové či obloukové. Vyrábějí se také atypické tvary – kopule, jehlany apod.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Světlík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světlík ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Světlík ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světlík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Světlík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Světlík ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlík například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Světlík? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Jozef Tiso? Znáte a víte kdo je David Rath? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.