Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Světlík? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Světlík?

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.


Co je to Světlík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Světlík? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Světlík je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice, pojem, terminologie, odborný výraz, synonymum, význam, termín, Stavebnictví, definice pojmu, slovník, popis, terminus technicus, význam pojmu, informace, wiki, formulace, Stavebnictví, lexikon


Pojem Světlík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Světlík? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Střešní světlíky slouží především jako prosvětlovací prvek průmyslových objektů. Ukotvují se nad úroveň střešního pláště světlíkovými obrubami o volitelné výšce. Standardní provedení střešních světlíků je bodové (vodorovný tvar) nebo pásové sedlové či obloukové. Vyrábějí se také atypické tvary – kopule, jehlany apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Světlík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Světlík ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Světlík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Světlík ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světlík ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Světlík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlík například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Světlík? resp. jaká je definice slova Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Nevlastní sourozenec? Znáte a víte kdo je Stevard? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.