Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prevalence. Co znamená odborný pojem Prevalence z kategorie Lékařství?

Co je to Prevalence? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Prevalence?

Prevalence je pojem z oblasti epidemiologie. Používá se pro vyjádření podílu počtu osob, které onemocněly určitou nemocí k počtu všech osob, které patří do sledovaného souboru jedinců. Vztahuje se vždy k nějakému přesně určenému okamžiku času. Její obvyklou jednotkou, používanou k vyjádření hodnoty, je procento. Nepoužívá se u epidemií, ale u endemií, tedy místního výskytu choroby. Prevalence vyjadřuje to, že se choroba vyskytuje místně trvale.
Prevalence mohou být více druhů. Momentální testovaná prevalence se zjišťuje pouze z jednoho odběru vzorků. Jejím výsledkem je procento pozitivních jedinců z jednoho laboratorního testu. Skutečná momentální prevalence vzniká přepočítáním laboratorního vzorku. S touto hodnotou pracují právě epidemiologové. Jako časový úsek se nejčastěji využívá roční prevalence. Protože různé typy prevalence vydávají rozdílné výsledky, používá se pro zveřejnění výsledků právě skutečná roční prevalence. Periodické prevalence nejsou kratší než měsíc.


Co je to Prevalence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prevalence. Co znamená odborný pojem Prevalence z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Prevalence? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Prevalence je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, informace, co je to Prevalence?, význam, přesný výraz, terminologie, wiki, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, slovník, termín, co znamená, názvosloví, pojem, heslo


Pojem Prevalence je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prevalence? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prevalence je jeden ze základních ukazatelů v epidemiologii. Označuje podíl počtu jedinců trpících danou nemocí k počtu všech jedinců ve sledované populaci. Je vztažena k určitému časovému okamžiku (momentu) a obvykle se vyjadřuje v procentech.
Prevalence je údaj používaný u endemií (lokálního výskytu choroby), naopak u epidemií se používá incidence. Pokud se udává prevalence, má se za to, že nemoc se vyskytuje na daném území (v populaci) trvale.

Další informace o pojmu Prevalence hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Prevalence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Prevalence na Youtube

Hledat pojem Prevalence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Prevalence ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Prevalence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prevalence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Prevalence například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Prevalence? resp. co se přesně ukrývá za slovem Prevalence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prevalence, odpověď na dotaz co je to Prevalence?. Víte např. kdo to je Martin Fendrych? Znáte a víte kdo je Anesteziolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.