Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je to Akvarel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Akvarel

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.


Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Akvarel se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akvarel se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: význam pojmu, popis, terminologie, lexikon, slovo, co znamená, formulace, pojem, definice pojmu, Akvarel, synonymum, definice, co je to Akvarel?, heslo, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, přesný výraz


Pojem Akvarel je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvarel? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Akvarel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Akvarel ve Wikislovníku

Hledat termín Akvarel na Google.cz

Najít výraz Akvarel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvarel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Akvarel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Akvarel? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Lukáš Bouzek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.