Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je to Akvarel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akvarel

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.


Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Akvarel sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akvarel patří do sekce Různé

Klíčová slova: synonymum, heslo, Akvarel, co znamená, co je to Akvarel?, wiki, terminus technicus, definice, názvosloví, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, termín, formulace, definice pojmu, terminologie, slovo, pojem


Pojem Akvarel je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvarel? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akvarel v následujících zdrojích

Najít pojem Akvarel ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvarel ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Akvarel ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Akvarel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Akvarel na Youtube

Zkusit najít termín Akvarel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Akvarel? resp. jaká je definice slova Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Ivanka Trumpová? Znáte a víte kdo je Lukáš Bouzek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.