Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je Akvarel?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Akvarel?

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.

Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Akvarel patří do sekce různé

Klíčová slova: co znamená, co je to Akvarel?, terminus technicus, terminologie, co to je, wiki, heslo, lexikon, definice, názvosloví, pojem, Akvarel, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, popis, význam slova


Pojem Akvarel je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvarel? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Jiné informační zdroje o pojmu Akvarel

Najít heslo Akvarel ve Wikislovníku

Najít slovo Akvarel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Akvarel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvarel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Akvarel ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Akvarel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co to je Akvarel? resp. co přesně znamená slovo Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Martin Veselovský? Znáte a víte kdo je Zlatník? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Střapatý otazník, akvarel, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.