Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akvarel. Co znamená odborný pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je to Akvarel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akvarel

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.

Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akvarel. Co znamená odborný pojem Akvarel z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akvarel můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Akvarel je v sekci různé

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, odborný výraz, přesný význam, co znamená, termín, význam, význam pojmu, terminologie, popis, co to je, lexikon, názvosloví, význam slova, různé, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Akvarel?


Pojem Akvarel je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Akvarel?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Akvarel ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Akvarel na Youtube

Hledat slovo Akvarel ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Akvarel ve Wikislovníku

Vyhledat termín Akvarel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Akvarel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Akvarel? resp. co označuje slovo Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Céline Dion? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.