Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je Akvarel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akvarel

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.

Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Akvarel se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, wiki, odborný výraz, slovník, význam, přesný výraz, slovo, co znamená, pojem, termín, definice pojmu, terminologie, synonymum, Akvarel, co je to Akvarel?, definice, heslo


Pojem Akvarel je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akvarel?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Další informační zdroje o slovu Akvarel

Zkusit najít pojem Akvarel ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvarel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Akvarel na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvarel ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Akvarel na Google.cz

Vyhledat termín Akvarel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Akvarel? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Karolína Kurková? Znáte a víte kdo je Leoš Stránský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Akvarel i v jiné kategorii než v různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.