Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je to Akvarel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akvarel

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.

Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akvarel je v kategorii Různé

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, informace, Různé, co je to Akvarel?, definice, popis, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, význam, význam slova, co znamená, přesný význam, slovník, lexikon, co to je, význam pojmu


Pojem Akvarel je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Akvarel dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Další zdroje informací o slovu Akvarel

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvarel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Akvarel na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvarel ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Akvarel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Akvarel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Akvarel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Akvarel? resp. co znamená Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Pavel Rychetský? Znáte a víte kdo je Michaela Šojdrová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Různé). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.