Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co je to Akvarel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akvarel

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.

Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akvarel se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: Akvarel, definice pojmu, co je to Akvarel?, heslo, význam, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, co znamená, termín, formulace, pojem, definice, přesný význam, význam slova, terminologie, terminus technicus, lexikon


Pojem Akvarel je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvarel? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Více informací o slovu Akvarel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Akvarel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Akvarel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Akvarel ve Wikizdrojích

Najít termín Akvarel ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Akvarel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Akvarel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Akvarel? resp. jaký je přesný význam slova Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Michaela Šojdrová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.