Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Co to je Akvarel? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Akvarel?

Akvarel je označení pro výtvarnou techniku, při níž jsou používány vodové barvy. Ty jsou snadno ředitelné vodou a mají nízkou krycí schopnost, proto akvarely vytvářejí poloprůhledný až průhledný efekt. Díky tomu se dá velmi dobře pracovat s barevnými přechody mezi jednotlivými odstíny a vytvořit z nich jemnou škálu.

Co je to Akvarel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akvarel. Co znamená pojem Akvarel z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akvarel? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Akvarel patří do sekce různé

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, wiki, co to je, odborný výraz, význam, názvosloví, slovník, slovo, co je to Akvarel?, odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, různé, termín, pojem, různé, vysvětlení


Pojem Akvarel je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Akvarel můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Jiné zdroje informací o pojmu Akvarel

Zkusit najít výraz Akvarel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvarel ve Wikimedia Commons

Hledat termín Akvarel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Akvarel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Akvarel ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Akvarel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvarel například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Akvarel? resp. jaký je význam pojmu Akvarel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvarel, odpověď na dotaz co je to Akvarel?. Víte např. kdo to je Dan Ťok? Znáte a víte kdo je Taxikář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Akvarel v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.