Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je to Prokrastinace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Prokrastinace?

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.


Co je to Prokrastinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Prokrastinace sdílejte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Prokrastinace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, co je to Prokrastinace?, definice, přesný výraz, psychologie, Prokrastinace, termín, co to je, význam pojmu, terminologie, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, slovo, co znamená


Pojem Prokrastinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Prokrastinace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové často popisují takové chování jako mechanismus pomáhající jedinci vyrovnat se s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti. Podle některých vědců jsou kritéria definující prokrastinaci následující: je kontraproduktivní, zbytečná a zdržující.

Pro další informace o termínu Prokrastinace zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Prokrastinace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokrastinace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Prokrastinace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Prokrastinace na Google.cz

Hledat videa s názvem Prokrastinace na Youtube

Najít heslo Prokrastinace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokrastinace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Prokrastinace? resp. co se skrývá pod slovem Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je Josef Ladislav Píč? Znáte a víte kdo je Harpyje? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.