Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je to Prokrastinace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Prokrastinace?

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.


Co je to Prokrastinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Prokrastinace? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Prokrastinace je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovo, Psychologie, pojem, informace, terminus technicus, Prokrastinace, heslo, přesný význam, význam slova, vysvětlení, synonymum, wiki, popis, přesný výraz, termín, co je to Prokrastinace?, terminologie


Pojem Prokrastinace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokrastinace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokrastinace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Prokrastinace ve Wikislovníku

Hledat termín Prokrastinace na Google.cz

Hledat videa s názvem Prokrastinace na Youtube

Zkusit najít pojem Prokrastinace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokrastinace například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Prokrastinace? resp. co to je Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je Černoprdelník? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.