Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prokrastinace. Co znamená pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je Prokrastinace?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Prokrastinace

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.


Co je to Prokrastinace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prokrastinace. Co znamená pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Prokrastinace patří do sekce psychologie

Klíčová slova: formulace, psychologie, význam slova, odborné názvosloví, co je to Prokrastinace?, co znamená, termín, Prokrastinace, wiki, heslo, vysvětlení, přesný výraz, význam, slovník, definice pojmu, odborný výraz, definice, synonymum


Pojem Prokrastinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prokrastinace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové často popisují takové chování jako mechanismus pomáhající jedinci vyrovnat se s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti. Podle některých vědců jsou kritéria definující prokrastinaci následující: je kontraproduktivní, zbytečná a zdržující.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Prokrastinace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Prokrastinace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Prokrastinace na Google.cz

Najít výraz Prokrastinace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokrastinace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Prokrastinace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokrastinace například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Prokrastinace? resp. co to je Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je Pierre Richard? Znáte a víte kdo je Druid? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Prokrastinace v jiné sekci než psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Psycholožka, prokrastinace, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.