Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je to Prokrastinace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Prokrastinace?

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.


Co je to Prokrastinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Prokrastinace se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví, informace, termín, názvosloví, Psychologie, slovník, definice pojmu, Psychologie, popis, synonymum, význam, definice, wiki, formulace, heslo


Pojem Prokrastinace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Prokrastinace v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Prokrastinace na Youtube

Zkusit najít pojem Prokrastinace na Google.cz

Vyhledat pojem Prokrastinace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Prokrastinace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Prokrastinace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Prokrastinace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokrastinace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Prokrastinace? resp. co znamená slovo Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je Sponzor? Znáte a víte kdo je Geolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.