Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je to Prokrastinace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Prokrastinace?

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.


Co je to Prokrastinace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Prokrastinace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Prokrastinace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice, slovo, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, terminus technicus, co je to Prokrastinace?, pojem, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, psychologie, formulace, informace, heslo, lexikon, co to je, terminologie


Pojem Prokrastinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prokrastinace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové často popisují takové chování jako mechanismus pomáhající jedinci vyrovnat se s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti. Podle některých vědců jsou kritéria definující prokrastinaci následující: je kontraproduktivní, zbytečná a zdržující.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Prokrastinace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Prokrastinace na Google.cz

Najít slovo Prokrastinace ve Wikislovníku

Najít heslo Prokrastinace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Prokrastinace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Prokrastinace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokrastinace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Prokrastinace? resp. co znamená Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je John Williams? Znáte a víte kdo je Harpyje? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Prokrastinace i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.