Co je to?
Definice výrazu, termínu Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je Prokrastinace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Prokrastinace?

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.


Co je to Prokrastinace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Prokrastinace? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Prokrastinace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, informace, názvosloví, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, psychologie, odborný výraz, pojem, slovo, význam pojmu, vysvětlení, wiki, co je to Prokrastinace?, co znamená, význam slova, slovník, formulace


Pojem Prokrastinace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Prokrastinace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové často popisují takové chování jako mechanismus pomáhající jedinci vyrovnat se s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti. Podle některých vědců jsou kritéria definující prokrastinaci následující: je kontraproduktivní, zbytečná a zdržující.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokrastinace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Prokrastinace ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Prokrastinace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Prokrastinace ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Prokrastinace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Prokrastinace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokrastinace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Prokrastinace? resp. jaká je definice slova Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je Ajumi Hamasaki? Znáte a víte kdo je Druid? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.