Co je to?
Výraz, termín, definice slova AutoCAD. Co znamená odborný pojem AutoCAD z kategorie Software?

Co je to AutoCAD? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu AutoCAD?

AutoCAD je druh software určeného pro konstruování a 2D a 3D projektování. Tento software vyvinula firma Autodesk a nabízí ho od roku 1982. Protože AutoCAD nabízí více Api rozhraní, funguje jako otevřená platforma pro další aplikace i jiných firem. Novější verze fungují pouze na MS Windows a nově i na Macintosh. Má i svou českou verzi.
AutoCAD má neveřejný souborový formát DWG, popřípadě DXF nebo DWF. V nabídce je více licencí, komerční a výuková, navíc studentská i školní jsou poskytovány zdarma.


Co je to AutoCAD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova AutoCAD. Co znamená odborný pojem AutoCAD z kategorie Software?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín AutoCAD? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo AutoCAD se nachází v kategorii software

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, význam slova, termín, terminologie, software, software, přesný význam, lexikon, heslo, přesný výraz, informace, definice, popis, co to je, synonymum, slovník, pojem


Pojem AutoCAD je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu AutoCAD?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

AutoCAD je software pro 2D a 3D projektování a konstruování (CAD), vyvinutý firmou Autodesk. Na jádru Autodesk byla Autodeskem vyvinuta sada profesních aplikací určených pro CAD v oblasti strojírenské konstrukce, stavební projekce a architektury, mapování a terénních úprav. AutoCAD poskytuje řadu API rozhraní (AutoLISP/VisualLISP, VBA, ObjectARX, .NET) a je tak i otevřenou platformou pro nadstavbové aplikace třetích firem.

Další informační zdroje

Hledat slovo AutoCAD ve Wikizdrojích

Najít pojem AutoCAD ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo AutoCAD ve Wikislovníku

Hledat heslo AutoCAD ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem AutoCAD ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem AutoCAD na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo AutoCAD například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je AutoCAD? resp. co znamená AutoCAD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AutoCAD, odpověď na dotaz co je to AutoCAD?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Kretén? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.