Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sluneční soustava. Co znamená pojem Sluneční soustava z kategorie Věda?

Co je Sluneční soustava?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sluneční soustava?

Sluneční soustava je označení pro astronomický systém, který zahrnuje Slunce, planety, trpasličí planety, měsíce, planetky, komety a další kosmická tělesa, která jsou vázána gravitací k Slunci. Je to systém, ve kterém se nachází Země a další tělesa našeho slunečního systému. Slunce je centrální hvězdou sluneční soustavy. Je to obrovská koule plazmatu, která generuje energii jadernou fúzí v jeho jádru. Tato energie se uvolňuje ve formě světla a tepla, což dodává energii ostatním tělesům v sluneční soustavě. V sluneční soustavě se nachází osm hlavních planet. Tyto planety se dělí na dvě hlavní skupiny. K vnitřním planetám patří Merkur, Venuše, Země a Mars. Jsou relativně menší a kamenné povrchy. Země je jedinou planetou, na které je prokázán život.
K vnějším planetám se řadí Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Tyto planety jsou větší a mají plynné obálky. Jupiter a Saturn mají i mnoho měsíců a prstenců. Do sluneční soustavy patří také trpasličí planety. Pluto bylo dříve považováno za devátou planetu sluneční soustavy, ale později bylo přeřazeno do kategorie trpasličích planet. Dalšími trpasličími planetami jsou například Eris a Haumea. Kromě planet se v okolí některých planet nacházejí i měsíce. Nejznámějším měsícem je Měsíc Země. Jupiter má například více než 70 měsíců, zatímco Saturn má více než 60. Menší tělesa, která obíhají kolem Slunce, obvykle mezi drahami planet, se nazývají planetky. Některé z planetek mohou být poměrně velké, ale jejich velikost je menší než planety. Komety jsou tělesa složená z ledu, prachu a plynu. Když se přiblíží k Slunci, ohřejí se a může se vytvořit charakteristický chvost neboli ocas. Sluneční soustava vznikla před více než 4,6 miliardami let z mračna plynu a prachu. Gravitace vytvořila Slunce ve středu a zbytek materiálu se postupně shlukoval do planet, měsíců a dalších těles. Každý objekt v sluneční soustavě obíhá kolem Slunce v důsledku vzájemné gravitační přitažlivosti.


Co je to Sluneční soustava? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sluneční soustava. Co znamená pojem Sluneční soustava z kategorie Věda?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Sluneční soustava se nachází v sekci věda

Klíčová slova: věda, názvosloví, význam, přesný výraz, Sluneční soustava, popis, odborné názvosloví, lexikon, heslo, slovo, informace, co je to Sluneční soustava?, wiki, vysvětlení, terminologie, synonymum, definice, termín


Pojem Sluneční soustava je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Sluneční soustava lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Sluneční soustava na Google.cz

Hledat slovo Sluneční soustava ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sluneční soustava ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sluneční soustava ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sluneční soustava ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Sluneční soustava na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sluneční soustava například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Sluneční soustava? resp. co to je Sluneční soustava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sluneční soustava, odpověď na dotaz co je to Sluneční soustava?. Víte např. kdo to je Množitel? Znáte a víte kdo je Robert Koch? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědkyně, sluneční soustava, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.