Co je to?
Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je to Suverenita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Suverenita

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.


Co je to Suverenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Suverenita je v kategorii Politika

Klíčová slova: co znamená, co je to Suverenita?, synonymum, význam, terminus technicus, vysvětlení, slovo, význam slova, Suverenita, pojem, heslo, terminologie, informace, názvosloví, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, Politika


Pojem Suverenita je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Suverenita?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Svrchovanost (též suverenita) je právo vykonávat neomezeně moc na území státu, které náleží každému nezávislému státu. V reprezentativních demokraciích propůjčují občané toto své právo k vykonáváním svým reprezentantům po dobu jejich mandátu.

Další zdroje informací

Najít pojem Suverenita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suverenita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Suverenita ve vyhledávači Qwant

Najít termín Suverenita na Google.cz

Zkusit najít pojem Suverenita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Suverenita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Suverenita například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Suverenita? resp. co znamená výraz Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Dragoun? Znáte a víte kdo je Rychtář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.