Co je to?
Výraz, termín, definice slova Suverenita. Co znamená odborný pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je Suverenita?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Suverenita

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.


Co je to Suverenita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Suverenita. Co znamená odborný pojem Suverenita z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Suverenita sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Suverenita je v kategorii politika

Klíčová slova: Suverenita, co je to Suverenita?, heslo, informace, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, co to je, odborné názvosloví, pojem, význam slova, politika, co znamená, formulace, terminologie, význam, odborný výraz, termín


Pojem Suverenita je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Suverenita?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svrchovanost (též suverenita) je právo vykonávat neomezeně moc na území státu, které náleží každému nezávislému státu. V reprezentativních demokraciích propůjčují občané toto své právo k vykonáváním svým reprezentantům po dobu jejich mandátu.

Další zdroje informací o slovu Suverenita

Zkusit najít slovo Suverenita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Suverenita na Youtube

Zkusit najít termín Suverenita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Suverenita ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Suverenita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Suverenita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Suverenita například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Suverenita? resp. jaký je význam slova Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Taoista? Znáte a víte kdo je Karel Slavoj Amerling? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Suverenita v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, socha svobody, suverenita, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.