Co je to?
Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je to Suverenita? Význam slova

Co znamená termín Suverenita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.


Co je to Suverenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Suverenita? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Suverenita je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, slovo, informace, přesný význam, definice pojmu, terminologie, termín, formulace, Suverenita, co znamená, význam, co je to Suverenita?, odborné názvosloví, wiki, Politika


Pojem Suverenita je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Suverenita?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svrchovanost (též suverenita) je právo vykonávat neomezeně moc na území státu, které náleží každému nezávislému státu. V reprezentativních demokraciích propůjčují občané toto své právo k vykonáváním svým reprezentantům po dobu jejich mandátu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suverenita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Suverenita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Suverenita na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Suverenita ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Suverenita na Youtube

Zkusit najít slovo Suverenita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Suverenita například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Suverenita? resp. co přesně označuje termín Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Nigel Farage? Znáte a víte kdo je Rychtář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Suverenita v jiné sekci než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.