Co je to?
Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je to Suverenita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Suverenita

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.


Co je to Suverenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Suverenita můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Suverenita je v sekci Politika

Klíčová slova: popis, pojem, co je to Suverenita?, lexikon, definice pojmu, heslo, wiki, význam slova, význam, definice, slovník, přesný význam, slovo, Politika, terminologie, co znamená, Politika, odborný výraz


Pojem Suverenita je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Suverenita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Svrchovanost (též suverenita) je právo vykonávat neomezeně moc na území státu, které náleží každému nezávislému státu. V reprezentativních demokraciích propůjčují občané toto své právo k vykonáváním svým reprezentantům po dobu jejich mandátu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Suverenita ve Wikizdrojích

Najít heslo Suverenita ve vyhledávači Qwant

Najít termín Suverenita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Suverenita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suverenita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Suverenita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Suverenita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Suverenita? resp. co znamená slovo Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Jodie Foster? Znáte a víte kdo je Antisemita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.