Co je to?
Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je to Suverenita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Suverenita?

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.


Co je to Suverenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Suverenita s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Suverenita se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Politika, Suverenita, přesný význam, lexikon, terminologie, slovník, Politika, wiki, význam, názvosloví, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, význam pojmu, pojem, odborný výraz


Pojem Suverenita je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Suverenita lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Suverenita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Suverenita na Google.cz

Zkusit najít heslo Suverenita ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Suverenita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Suverenita ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Suverenita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Suverenita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Suverenita? resp. co to je Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Karel Šíp? Znáte a víte kdo je Rychtář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Suverenita i v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.