Co je to?
Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je Suverenita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Suverenita?

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.


Co je to Suverenita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Suverenita? Pak se o ní podělte s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Suverenita patří do sekce politika

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, informace, terminologie, přesný význam, význam slova, co znamená, co je to Suverenita?, Suverenita, slovník, definice, odborný výraz, termín, politika, pojem, význam, význam pojmu, názvosloví


Pojem Suverenita je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Suverenita? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Svrchovanost (též suverenita) je právo vykonávat neomezeně moc na území státu, které náleží každému nezávislému státu. V reprezentativních demokraciích propůjčují občané toto své právo k vykonáváním svým reprezentantům po dobu jejich mandátu.

Jiné zdroje informací o pojmu Suverenita

Vyhledat termín Suverenita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Suverenita ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suverenita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Suverenita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Suverenita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Suverenita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Suverenita například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Suverenita? resp. co znamená výraz Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Ray Conniff? Znáte a víte kdo je Václav Bělohradský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Suverenita hledat i v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.