Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Geriatrie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Geriatrie

Geriatrie, jinak též klinická gerontologie, je lékařské odvětví zaměřené na diagnostiku a léčení starších lidí.


Co je to Geriatrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Geriatrie? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Geriatrie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, definice, popis, synonymum, názvosloví, heslo, přesný výraz, pojem, přesný význam, terminologie, co to je, slovník, význam slova, lexikon, wiki, odborný výraz, informace, vysvětlení


Pojem Geriatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Geriatrie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Geriatrie na Google.cz

Najít termín Geriatrie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Geriatrie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geriatrie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Geriatrie na Youtube

Zkusit najít termín Geriatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Geriatrie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Geriatrie? resp. co znamená Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je Erik Tabery? Znáte a víte kdo je Modelka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?