Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Geriatrie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Geriatrie?

Geriatrie, jinak též klinická gerontologie, je lékařské odvětví zaměřené na diagnostiku a léčení starších lidí.


Co je to Geriatrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Geriatrie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Geriatrie, názvosloví, heslo, pojem, význam slova, co znamená, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, informace, synonymum, terminus technicus, popis, odborný výraz, wiki, Lékařství, odborné názvosloví, Lékařství


Pojem Geriatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Geriatrie píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Geriatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Geriatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geriatrie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Geriatrie na Google.cz

Zkusit najít termín Geriatrie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Geriatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Geriatrie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Geriatrie? resp. jaký je přesný význam slova Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Modelka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?