Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Geriatrie. Co znamená pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co je Geriatrie?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Geriatrie?

Geriatrie je název jednoho ze samostatných oborů lékařství. Jde o obor, který prolíná i do dalších oblastí nejen samotného lékařství. Úzce spolupracuje s internisty, neurology, psychiatry, fyzioterapeuty, ergoterapeuty a ošetřovateli. Práce geriatrů je prací týmovou. Podkladem pro práci je komlexní hodnocení pacienta právě z pohledu geriatrie. Název oboru je odvozen od řeckých slov gerón, což znamená starý člověk, a iatró, tedy léčím.
Geriatrie se zaměřuje na staré lidi s cílem dosáhnout optimálního stavu zdraví i funkcí těl právě u kategorie jedinců vyššího věku. Snaží se vylepšit akutní stavy, chronickou nedostatečnost a chce umožnit o nejdelší dobu soběstačnosti. Orientuje se i na rehabilitaci a ošetřovatelství, zlepšení kvality jak dlouhodobé, tak následné péče. Základem je problematika zdravotního a funkčního stavu člověka ve stáří, zvláštním vývojem chorob, diagnostika a léčba starých jedinců.


Co je to Geriatrie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Geriatrie. Co znamená pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Geriatrie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Geriatrie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, informace, přesný výraz, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, význam, slovo, terminologie, heslo, slovník, lékařství


Pojem Geriatrie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Geriatrie dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Geriatrie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Geriatrie ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Geriatrie na Youtube

Zkusit najít frázi Geriatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Geriatrie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geriatrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Geriatrie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Geriatrie? resp. co vlastně znamená slovo Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je Peter Stašák? Znáte a víte kdo je Páže? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Vojenský lékař, geriatrie, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?