Co je to?
Definice výrazu Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co to je Geriatrie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Geriatrie

Geriatrie je název jednoho ze samostatných oborů lékařství. Jde o obor, který prolíná i do dalších oblastí nejen samotného lékařství. Úzce spolupracuje s internisty, neurology, psychiatry, fyzioterapeuty, ergoterapeuty a ošetřovateli. Práce geriatrů je prací týmovou. Podkladem pro práci je komlexní hodnocení pacienta právě z pohledu geriatrie. Název oboru je odvozen od řeckých slov gerón, což znamená starý člověk, a iatró, tedy léčím.
Geriatrie se zaměřuje na staré lidi s cílem dosáhnout optimálního stavu zdraví i funkcí těl právě u kategorie jedinců vyššího věku. Snaží se vylepšit akutní stavy, chronickou nedostatečnost a chce umožnit o nejdelší dobu soběstačnosti. Orientuje se i na rehabilitaci a ošetřovatelství, zlepšení kvality jak dlouhodobé, tak následné péče. Základem je problematika zdravotního a funkčního stavu člověka ve stáří, zvláštním vývojem chorob, diagnostika a léčba starých jedinců.


Co je to Geriatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Geriatrie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, heslo, slovník, co znamená, popis, termín, definice pojmu, co to je, synonymum, význam, wiki, terminus technicus, pojem, odborný výraz, lékařství, lékařství, vysvětlení


Pojem Geriatrie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Geriatrie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Pro více informací o heslu Geriatrie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Geriatrie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Geriatrie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Geriatrie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geriatrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geriatrie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Geriatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Geriatrie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Geriatrie? resp. jaká je definice termínu Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je Cobie Smulders? Znáte a víte kdo je Topmodelka? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?