Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Co je to Amen? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Amen?

Každý z nás se jistě někdy setkal se slovem amen. Nejčastěji se používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Slovo používají křesťané, muslimové i židé. Jedná se o důkaz, že tato náboženství mají společné kořeny. Přes liturgii se slovo dostalo i do běžné mluvy, takže se s ním setkáte i u nenábožensky založených lidí. V křesťanství i židovství má slovo podobný význam a znamená potvrzení předchozího tvrzení. V islámu se používá po recitaci úvodní súry Koránu zvané Al-fátiha.


Co je to Amen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Amen můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Amen je v sekci náboženství

Klíčová slova: pojem, slovník, odborné názvosloví, definice, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, co znamená, přesný význam, vysvětlení, význam slova, názvosloví, slovo, co je to Amen?, wiki, přesný výraz


Pojem Amen je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Amen dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Amen je slovo, které se často používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Nalezneme je jako součást/závěr modliteb jak v židovství, tak v křesťanství či islámu (ve formě امين ámín). Přes liturgii přešlo i do hovorové mluvy.

Slovo amen je jedním ze svědků společné semitské náboženské tradice spojující tři velká světová monoteistická náboženství.

Slovo amen

Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Amen v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Amen na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Amen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Amen ve Wikizdrojích

Najít termín Amen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Amen ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Amen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Amen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Amen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amen, odpověď na dotaz co je to Amen?. Víte např. kdo to je Referent? Znáte a víte kdo je Sketa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem