Co je to?
Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Co je to Amen? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Amen?

Každý z nás se jistě někdy setkal se slovem amen. Nejčastěji se používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Slovo používají křesťané, muslimové i židé. Jedná se o důkaz, že tato náboženství mají společné kořeny. Přes liturgii se slovo dostalo i do běžné mluvy, takže se s ním setkáte i u nenábožensky založených lidí. V křesťanství i židovství má slovo podobný význam a znamená potvrzení předchozího tvrzení. V islámu se používá po recitaci úvodní súry Koránu zvané Al-fátiha.


Co je to Amen? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amen je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, heslo, co znamená, wiki, definice, terminus technicus, terminologie, Amen, pojem, odborný výraz, co to je, lexikon, slovník, definice pojmu, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, Náboženství


Pojem Amen je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Amen píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amen je slovo, které se často používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Nalezneme je jako součást/závěr modliteb jak v židovství, tak v křesťanství či islámu (ve formě امين ámín). Přes liturgii přešlo i do hovorové mluvy.

Slovo amen je jedním ze svědků společné semitské náboženské tradice spojující tři velká světová monoteistická náboženství.

Slovo amen

Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Amen ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Amen na Youtube

Zkusit najít výraz Amen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amen ve Wikimedia Commons

Najít heslo Amen na Google.cz

Najít výraz Amen ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amen například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Amen? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amen, odpověď na dotaz co je to Amen?. Víte např. kdo to je Pavol Habera? Znáte a víte kdo je Solitér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem