Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amen. Co znamená pojem Amen z kategorie Náboženství?

Co je Amen? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Amen?

Každý z nás se jistě někdy setkal se slovem amen. Nejčastěji se používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Slovo používají křesťané, muslimové i židé. Jedná se o důkaz, že tato náboženství mají společné kořeny. Přes liturgii se slovo dostalo i do běžné mluvy, takže se s ním setkáte i u nenábožensky založených lidí. V křesťanství i židovství má slovo podobný význam a znamená potvrzení předchozího tvrzení. V islámu se používá po recitaci úvodní súry Koránu zvané Al-fátiha.


Co je to Amen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amen. Co znamená pojem Amen z kategorie Náboženství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amen s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Amen se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: náboženství, formulace, názvosloví, slovo, informace, wiki, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, synonymum, co to je, termín, definice pojmu, terminus technicus, co je to Amen?, přesný význam, význam pojmu, lexikon


Pojem Amen je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amen?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amen je slovo, které se často používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Nalezneme je jako součást/závěr modliteb jak v židovství, tak v křesťanství či islámu (ve formě امين ámín). Přes liturgii přešlo i do hovorové mluvy.

Slovo amen je jedním ze svědků společné semitské náboženské tradice spojující tři velká světová monoteistická náboženství.

Slovo amen

Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Amen zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Amen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Amen ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Amen ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Amen ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Amen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amen ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Amen? resp. co znamená slovo Amen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amen, odpověď na dotaz co je to Amen?. Víte např. kdo to je Rom? Znáte a víte kdo je Kulak? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem