Co je to?
Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Co je to Amen? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Amen

Každý z nás se jistě někdy setkal se slovem amen. Nejčastěji se používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Slovo používají křesťané, muslimové i židé. Jedná se o důkaz, že tato náboženství mají společné kořeny. Přes liturgii se slovo dostalo i do běžné mluvy, takže se s ním setkáte i u nenábožensky založených lidí. V křesťanství i židovství má slovo podobný význam a znamená potvrzení předchozího tvrzení. V islámu se používá po recitaci úvodní súry Koránu zvané Al-fátiha.


Co je to Amen? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Amen? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amen patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: terminologie, co je to Amen?, slovník, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, co to je, lexikon, význam, pojem, názvosloví, heslo, popis, synonymum, definice, přesný význam


Pojem Amen je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amen?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Amen je slovo, které se často používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Nalezneme je jako součást/závěr modliteb jak v židovství, tak v křesťanství či islámu (ve formě امين ámín). Přes liturgii přešlo i do hovorové mluvy.

Slovo amen je jedním ze svědků společné semitské náboženské tradice spojující tři velká světová monoteistická náboženství.

Slovo amen

Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek - slovo amen. Autor: Aktim, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Amen ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Amen na Google.cz

Hledat termín Amen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Amen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Amen ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amen ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amen například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Amen? resp. co přesně znamená slovo Amen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amen, odpověď na dotaz co je to Amen?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Sketa? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem