Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svařák. Co znamená odborný pojem Svařák z kategorie Nápoje?

Co je to Svařák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Svařák?

Svařák je nápoj připravený z vína a dalších ingrediencí. V zimě báječně zahřeje, ale uplatní se i v chladných letních dnech. Je pro něj typická především vůně koření – skořice, badyánu a hřebíčku. Připravuje se hlavně z červeného vína, ale existují i další varianty. Základ tvoří červené víno, k němu je potřeba přidat jablko, pomeranč, celou skořici, hřebíček, badyán a cukr. Existuje mnoho receptů na přípravu. Klasicky se v hrnci vaří červené víno, k němu se přidá koření. Pak se nakrájí ovoce, jablko na malé plátky, pomeranč na kolečka a ta pak na čtvrtky. Přidá se trochu cukru a vše se nechá povařit, až se na hladině začne tvořit pěna. V ten moment se hrnec odstaví a servíruje se v hrnečcích. Víno by se nemělo vařit příliš dlouho.
Jde o nápoj, který nesmí chybět na vánočních trzích. V minulosti nebylo svařené víno zvláště populární. Ochránilo sice víno před zkysnutím, ale změnilo jeho chuť. Přidání dalších surovin se ovšem chuť změnila, a díky tomu, že svařák dokáže opravdu prohřát, nesmí v zimě chybět jak v nabídce komerčních, tak domácích kuchyní.


Co je to Svařák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svařák. Co znamená odborný pojem Svařák z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Svařák? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Svařák je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co je to Svařák?, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, definice, lexikon, definice pojmu, Svařák, názvosloví, nápoje, wiki, co to je, odborný výraz, co znamená, přesný význam, formulace, význam


Pojem Svařák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Svařák píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svařené víno neboli svařák je teplý nápoj vyráběný typicky z červeného vína nejrůznější kvality smícháním s bylinným odvarem. V dřívějších dobách se takto „napravovalo“ nekvalitní víno. V současnosti se často doslazuje cukrem a podává s plátky citrónu.
Svařené víno patří neodmyslitelně k zimnímu období a Vánocům, kdy tento horký nápoj dokáže zahřát. Kromě zahřátí dokáže při správném dávkování nabídnout i celou řadu léčivých účinků. Mezi některé z nich patří například rozšíření cév, což pomáhá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, antiseptické účinky, pomáhá bojovat s chudokrevností a s trávením a má pozitivní vliv na náš imunitní systém.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Svařák ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Svařák na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svařák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Svařák na Youtube

Zkusit najít slovo Svařák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Svařák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svařák například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Svařák? resp. jaká je definice slova Svařák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svařák, odpověď na dotaz co je to Svařák?. Víte např. kdo to je Schizofrenik? Znáte a víte kdo je Egoista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Svařák v jiné sekci než nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.