Co je to?
Definice výrazu Svařák. Co znamená odborný pojem Svařák z kategorie Nápoje?

Co to je Svařák? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Svařák

Svařák je nápoj připravený z vína a dalších ingrediencí. V zimě báječně zahřeje, ale uplatní se i v chladných letních dnech. Je pro něj typická především vůně koření – skořice, badyánu a hřebíčku. Připravuje se hlavně z červeného vína, ale existují i další varianty. Základ tvoří červené víno, k němu je potřeba přidat jablko, pomeranč, celou skořici, hřebíček, badyán a cukr. Existuje mnoho receptů na přípravu. Klasicky se v hrnci vaří červené víno, k němu se přidá koření. Pak se nakrájí ovoce, jablko na malé plátky, pomeranč na kolečka a ta pak na čtvrtky. Přidá se trochu cukru a vše se nechá povařit, až se na hladině začne tvořit pěna. V ten moment se hrnec odstaví a servíruje se v hrnečcích. Víno by se nemělo vařit příliš dlouho.
Jde o nápoj, který nesmí chybět na vánočních trzích. V minulosti nebylo svařené víno zvláště populární. Ochránilo sice víno před zkysnutím, ale změnilo jeho chuť. Přidání dalších surovin se ovšem chuť změnila, a díky tomu, že svařák dokáže opravdu prohřát, nesmí v zimě chybět jak v nabídce komerčních, tak domácích kuchyní.


Co je to Svařák? Význam slova, termín, Definice výrazu Svařák. Co znamená odborný pojem Svařák z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Svařák se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: lexikon, co je to Svařák?, odborný výraz, nápoje, význam, wiki, slovník, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu, informace, význam slova, nápoje, přesný význam, termín, pojem, Svařák, vysvětlení


Pojem Svařák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svařák? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Svařené víno neboli svařák je teplý nápoj vyráběný typicky z červeného vína nejrůznější kvality smícháním s bylinným odvarem. V dřívějších dobách se takto „napravovalo“ nekvalitní víno. V současnosti se často doslazuje cukrem a podává s plátky citrónu.
Svařené víno patří neodmyslitelně k zimnímu období a Vánocům, kdy tento horký nápoj dokáže zahřát. Kromě zahřátí dokáže při správném dávkování nabídnout i celou řadu léčivých účinků. Mezi některé z nich patří například rozšíření cév, což pomáhá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, antiseptické účinky, pomáhá bojovat s chudokrevností a s trávením a má pozitivní vliv na náš imunitní systém.

Jiné zdroje informací o pojmu Svařák

Vyhledat termín Svařák ve Wikislovníku

Hledat frázi Svařák na Google.cz

Zkusit najít výraz Svařák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Svařák ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svařák ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Svařák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svařák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Svařák? resp. jaká je definice slova Svařák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svařák, odpověď na dotaz co je to Svařák?. Víte např. kdo to je Ava Max? Znáte a víte kdo je Sufražetka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.