Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svařák. Co znamená pojem Svařák z kategorie Nápoje?

Co je Svařák?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Svařák

Svařák je nápoj připravený z vína a dalších ingrediencí. V zimě báječně zahřeje, ale uplatní se i v chladných letních dnech. Je pro něj typická především vůně koření – skořice, badyánu a hřebíčku. Připravuje se hlavně z červeného vína, ale existují i další varianty. Základ tvoří červené víno, k němu je potřeba přidat jablko, pomeranč, celou skořici, hřebíček, badyán a cukr. Existuje mnoho receptů na přípravu. Klasicky se v hrnci vaří červené víno, k němu se přidá koření. Pak se nakrájí ovoce, jablko na malé plátky, pomeranč na kolečka a ta pak na čtvrtky. Přidá se trochu cukru a vše se nechá povařit, až se na hladině začne tvořit pěna. V ten moment se hrnec odstaví a servíruje se v hrnečcích. Víno by se nemělo vařit příliš dlouho.
Jde o nápoj, který nesmí chybět na vánočních trzích. V minulosti nebylo svařené víno zvláště populární. Ochránilo sice víno před zkysnutím, ale změnilo jeho chuť. Přidání dalších surovin se ovšem chuť změnila, a díky tomu, že svařák dokáže opravdu prohřát, nesmí v zimě chybět jak v nabídce komerčních, tak domácích kuchyní.


Co je to Svařák? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svařák. Co znamená pojem Svařák z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Svařák s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Svařák se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, nápoje, názvosloví, wiki, přesný výraz, co je to Svařák?, význam, popis, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, význam slova, termín, odborný výraz, definice, definice pojmu, přesný význam, co to je


Pojem Svařák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Svařák můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Svařené víno neboli svařák je teplý nápoj vyráběný typicky z červeného vína nejrůznější kvality smícháním s bylinným odvarem. V dřívějších dobách se takto „napravovalo“ nekvalitní víno. V současnosti se často doslazuje cukrem a podává s plátky citrónu.
Svařené víno patří neodmyslitelně k zimnímu období a Vánocům, kdy tento horký nápoj dokáže zahřát. Kromě zahřátí dokáže při správném dávkování nabídnout i celou řadu léčivých účinků. Mezi některé z nich patří například rozšíření cév, což pomáhá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, antiseptické účinky, pomáhá bojovat s chudokrevností a s trávením a má pozitivní vliv na náš imunitní systém.

Hledejte pojem Svařák v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Svařák ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Svařák na Google.cz

Zkusit najít výraz Svařák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Svařák ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Svařák ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svařák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Svařák například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Svařák? resp. co je to Svařák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svařák, odpověď na dotaz co je to Svařák?. Víte např. kdo to je Josef Skála? Znáte a víte kdo je Karolína Stonjeková? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Svařák i v jiné kategorii než je sekce nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, karafa, svařák, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.