Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Co je HDI?

Co znamená pojem, definice termínu HDI?

Human development index se zkracuje jako HDI a v překladu do češtiny se jedná o index lidského rozvoje. Jde o pokus o vyjádření kvality života a jako pomocné údaje se využívají informace o chudobě, vzdělání, střední délce života, porodnosti, gramotnosti a dalších faktorech. Tento index vypracovává Organizace spojených národů a používá se pro měření potenciální sociální prosperity.
Index byl vymyšlen v roce 1990 pákistánským ekonomem Mahbubem al Hakem a od roku 1993 ho využívá i Organizace spojených národů ve své každoroční zprávě. Podobným způsobem měření je index lidské chudoby.


Co je to HDI? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu HDI s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo HDI se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, názvosloví, zkratky, informace, význam slova, synonymum, wiki, HDI, termín, co to je, heslo, význam, pojem, formulace, slovník


Pojem HDI je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu HDI?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Index lidského rozvoje (anglicky Human development index, HDI) je prostředek pro srovnání klíčových rozměrů lidského rozvoje, mezi které patří: dlouhý a zdravý život, přístup ke vzdělání, životní standard a celková vyspělost státu. Jedná se tedy o ukazatel životní úrovně. HDI je geometrický průměr z indexů, které vyjadřují každý z těchto tří rozměrů. Index udává číslo od 0 do 1, čímž se státy zařadí do jednoho ze čtyř stupňů rozvoje.

Hledejte výraz HDI v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi HDI na Google.cz

Hledat videa s názvem HDI na Youtube

Najít slovo HDI ve Wikizdrojích

Najít pojem HDI ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem HDI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz HDI ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo HDI například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je HDI? resp. co se přesně ukrývá za slovem HDI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDI, odpověď na dotaz co je to HDI?. Víte např. kdo to je Marco van Basten? Znáte a víte kdo je Psycholog? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz HDI i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, hDI, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.