Co je to?
Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Co je to HDI? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu HDI

Human development index se zkracuje jako HDI a v překladu do češtiny se jedná o index lidského rozvoje. Jde o pokus o vyjádření kvality života a jako pomocné údaje se využívají informace o chudobě, vzdělání, střední délce života, porodnosti, gramotnosti a dalších faktorech. Tento index vypracovává Organizace spojených národů a používá se pro měření potenciální sociální prosperity.
Index byl vymyšlen v roce 1990 pákistánským ekonomem Mahbubem al Hakem a od roku 1993 ho využívá i Organizace spojených národů ve své každoroční zprávě. Podobným způsobem měření je index lidské chudoby.


Co je to HDI? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo HDI patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, slovník, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, co to je, formulace, definice, wiki, terminologie, slovo, termín, popis, terminus technicus, co je to HDI?, HDI


Pojem HDI je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem HDI ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HDI ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín HDI ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz HDI ve Wikislovníku

Najít heslo HDI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín HDI na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HDI například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je HDI? resp. co znamená slovo HDI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDI, odpověď na dotaz co je to HDI?. Víte např. kdo to je Recidivista? Znáte a víte kdo je Sangvinik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.