Co je to?
Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co to je Denotace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Denotace?

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Denotace s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Denotace je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, popis, Filozofie, definice, co to je, vysvětlení, synonymum, Filozofie, terminologie, wiki, odborné názvosloví, formulace, význam, definice pojmu, Denotace, význam pojmu, pojem, slovník


Pojem Denotace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Denotace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Další informační zdroje

Najít výraz Denotace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Denotace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denotace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Denotace na Youtube

Vyhledat slovo Denotace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Denotace? resp. co přesně označuje termín Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Krakonoš? Znáte a víte kdo je Býložravec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.