Co je to?
Odborný výraz, definice slova Denotace. Co znamená slovo Denotace z kategorie Filozofie?

Co je Denotace?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Denotace

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Denotace. Co znamená slovo Denotace z kategorie Filozofie?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Denotace patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: co znamená, lexikon, definice pojmu, slovník, filozofie, odborné názvosloví, synonymum, význam, co je to Denotace?, význam slova, informace, význam pojmu, názvosloví, pojem, wiki, definice, termín, Denotace


Pojem Denotace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Denotace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Jiné informační zdroje o pojmu Denotace

Hledat pojem Denotace ve Wikislovníku

Najít pojem Denotace na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Denotace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Denotace ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Denotace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Denotace? resp. co to je Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Věra Křesadlová? Znáte a víte kdo je Lewis Capaldi? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Denotace i jinde než v sekci než v filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof dívenka, denotace, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.