Co je to?
Výraz, termín, definice slova Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co je to Denotace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Denotace?

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Denotace se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, heslo, slovník, informace, terminologie, význam, slovo, definice, formulace, termín, co znamená, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, wiki


Pojem Denotace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Denotace píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denotace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Denotace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Denotace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Denotace na Youtube

Najít slovo Denotace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Denotace? resp. jaký je význam pojmu Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Meteorolog? Znáte a víte kdo je Eduard Haken? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.