Co je to?
Výraz, termín, definice slova Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co je to Denotace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Denotace?

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Denotace s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Denotace se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: pojem, názvosloví, co je to Denotace?, popis, filozofie, význam, co znamená, co to je, filozofie, informace, wiki, formulace, termín, synonymum, slovník, odborný výraz, význam slova, definice


Pojem Denotace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Denotace dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Denotace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Denotace na Youtube

Zkusit najít slovo Denotace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Denotace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Denotace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Denotace? resp. jaká je definice termínu Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Matouš Ruml? Znáte a víte kdo je Louis Pasteur? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.