Co je to?
Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co to je Denotace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Denotace?

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Denotace můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Denotace je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co je to Denotace?, význam pojmu, definice, synonymum, Filozofie, význam slova, popis, wiki, terminologie, informace, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, co to je, definice pojmu, přesný výraz, co znamená


Pojem Denotace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Denotace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Denotace na Youtube

Vyhledat heslo Denotace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Denotace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denotace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Denotace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Denotace? resp. co to je Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Býložravec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.