Co je to?
Výraz, termín, definice slova Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co je Denotace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Denotace?

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Denotace sdílejte s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Denotace je v kategorii filozofie

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, lexikon, termín, slovník, význam slova, wiki, popis, slovo, co to je, pojem, význam, přesný výraz, filozofie, názvosloví, Denotace, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Denotace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Denotace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Hledejte pojem Denotace v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Denotace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denotace ve Wikimedia Commons

Najít termín Denotace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Denotace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Denotace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Denotace? resp. co přesně znamená slovo Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Sklář? Znáte a víte kdo je Gwen Stefani? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Denotace hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.