Co je to?
Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co to je Denotace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Denotace

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.


Co je to Denotace? Význam slova, termín, Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Denotace je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, synonymum, slovník, co to je, slovo, co je to Denotace?, termín, popis, Filozofie, co znamená, informace, terminus technicus, přesný výraz, Filozofie, lexikon, význam slova


Pojem Denotace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Denotace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Denotace (z lat. denotare, označovat) znaku, slova nebo věty označuje jeho základní význam, jak odpovídá například slovníkové definici slova. Naopak vedlejší, hlubší nebo symbolické významy označujeme jako konotace.
To, co výraz přímo označuje, je denotát.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Denotace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Denotace ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Denotace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Denotace na Youtube

Zkusit najít pojem Denotace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Denotace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Denotace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Denotace? resp. co znamená výraz Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.