Co je to?
Výraz, termín, definice slova Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Co je to Košer? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Košer?

V židovské kultuře se slovem košer nebo také kašrut označuje soubor pravidel pro rituální způsobilost. Většinou se s tímto slovem setkáme v souvislosti s jídlem. To, jestli je pokrm vhodný, určuje Tóra, což je normativní zdroj židovského náboženského práva. Existují různá zvířata, která jsou zapovězena a která naopak Židé mohou sníst.
Konkrétně Tóra zapovídá konzumaci krve, dále se nesmí požívat velbloudi, draví ptáci, mrchožrouti nebo většina druhů hmyzu. Dále jsou v Tóře vypsány i ty druhy, které se výslovně konzumovat mohou.

Co je to Košer? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Košer můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Košer je v kategorii kultura

Klíčová slova: kultura, názvosloví, co je to Košer?, definice, vysvětlení, terminologie, kultura, formulace, význam slova, informace, synonymum, přesný výraz, slovník, význam, přesný význam, pojem, odborný výraz, slovo


Pojem Košer je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Košer? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašrut (hebrejsky כַּשְרוּת) označuje v judaismu soubor pravidel pro rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s potravinami: co je povoleno k jídlu, je označováno jako „kašer“ (hebrejsky כשר, doslova vhodné). Aškenázská výslovnost tohoto slova je „košer“ a v této podobě proniklo do češtiny a dalších jazyků.

Jiné informační zdroje o pojmu Košer

Vyhledat výraz Košer na Google.cz

Hledat pojem Košer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Košer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Košer ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Košer ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Košer ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Košer například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Košer? resp. co znamená Košer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Košer, odpověď na dotaz co je to Košer?. Víte např. kdo to je Jakub Michálek? Znáte a víte kdo je Trapper? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.