Co je to?
Definice výrazu, termínu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Co je Košer?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Košer

V židovské kultuře se slovem košer nebo také kašrut označuje soubor pravidel pro rituální způsobilost. Většinou se s tímto slovem setkáme v souvislosti s jídlem. To, jestli je pokrm vhodný, určuje Tóra, což je normativní zdroj židovského náboženského práva. Existují různá zvířata, která jsou zapovězena a která naopak Židé mohou sníst.
Konkrétně Tóra zapovídá konzumaci krve, dále se nesmí požívat velbloudi, draví ptáci, mrchožrouti nebo většina druhů hmyzu. Dále jsou v Tóře vypsány i ty druhy, které se výslovně konzumovat mohou.

Co je to Košer? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Košer je v kategorii kultura

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, odborný výraz, heslo, kultura, co znamená, wiki, vysvětlení, slovník, informace, kultura, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, Košer, termín, terminus technicus, význam slova


Pojem Košer je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Košer? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašrut (hebrejsky כַּשְרוּת) označuje v judaismu soubor pravidel pro rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s potravinami: co je povoleno k jídlu, je označováno jako „kašer“ (hebrejsky כשר, doslova vhodné). Aškenázská výslovnost tohoto slova je „košer“ a v této podobě proniklo do češtiny a dalších jazyků.

Zkuste zjistit více informací o slovu Košer v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Košer ve Wikimedia Commons

Hledat termín Košer ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Košer na Google.cz

Zkusit najít termín Košer ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Košer na Youtube

Hledat pojem Košer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Košer například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Košer? resp. co znamená výraz Košer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Košer, odpověď na dotaz co je to Košer?. Víte např. kdo to je Karel I Stuart? Znáte a víte kdo je Mary Poppins? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.