Co je to?
Definice výrazu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Co to je Košer? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Košer

V židovské kultuře se slovem košer nebo také kašrut označuje soubor pravidel pro rituální způsobilost. Většinou se s tímto slovem setkáme v souvislosti s jídlem. To, jestli je pokrm vhodný, určuje Tóra, což je normativní zdroj židovského náboženského práva. Existují různá zvířata, která jsou zapovězena a která naopak Židé mohou sníst.
Konkrétně Tóra zapovídá konzumaci krve, dále se nesmí požívat velbloudi, draví ptáci, mrchožrouti nebo většina druhů hmyzu. Dále jsou v Tóře vypsány i ty druhy, které se výslovně konzumovat mohou.


Co je to Košer? Význam slova, termín, Definice výrazu Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Košer? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Košer se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: lexikon, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, Kultura, informace, názvosloví, synonymum, význam slova, definice, wiki, pojem, slovník, definice pojmu, odborný výraz, co je to Košer?, terminus technicus, popis


Pojem Košer je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Košer? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašrut (hebrejsky כַּשְרוּת) označuje v judaismu soubor pravidel pro rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s potravinami: co je povoleno k jídlu, je označováno jako „kašer“ (hebrejsky כשר, doslova vhodné). Aškenázská výslovnost tohoto slova je „košer“ a v této podobě proniklo do češtiny a dalších jazyků.

Jiné zdroje informací o pojmu Košer

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Košer ve Wikimedia Commons

Najít slovo Košer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Košer na Youtube

Hledat výraz Košer ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Košer ve Wikizdrojích

Najít pojem Košer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Košer například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Košer? resp. jaký je význam pojmu Košer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Košer, odpověď na dotaz co je to Košer?. Víte např. kdo to je Mnich? Znáte a víte kdo je Prepper? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.