Co je to?
Výraz, termín, definice slova Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Co je to Košer? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Košer?

V židovské kultuře se slovem košer nebo také kašrut označuje soubor pravidel pro rituální způsobilost. Většinou se s tímto slovem setkáme v souvislosti s jídlem. To, jestli je pokrm vhodný, určuje Tóra, což je normativní zdroj židovského náboženského práva. Existují různá zvířata, která jsou zapovězena a která naopak Židé mohou sníst.
Konkrétně Tóra zapovídá konzumaci krve, dále se nesmí požívat velbloudi, draví ptáci, mrchožrouti nebo většina druhů hmyzu. Dále jsou v Tóře vypsány i ty druhy, které se výslovně konzumovat mohou.

Co je to Košer? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Košer. Co znamená odborný pojem Košer z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Košer s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Košer je v kategorii kultura

Klíčová slova: kultura, vysvětlení, co znamená, informace, terminologie, význam slova, názvosloví, termín, co to je, slovo, definice, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, kultura, význam, pojem, heslo


Pojem Košer je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Košer dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kašrut (hebrejsky כַּשְרוּת) označuje v judaismu soubor pravidel pro rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s potravinami: co je povoleno k jídlu, je označováno jako „kašer“ (hebrejsky כשר, doslova vhodné). Aškenázská výslovnost tohoto slova je „košer“ a v této podobě proniklo do češtiny a dalších jazyků.

Další informace o pojmu Košer hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Košer ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Košer ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Košer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Košer na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Košer ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Košer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Košer například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Košer? resp. co je to Košer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Košer, odpověď na dotaz co je to Košer?. Víte např. kdo to je Alexander Ovečkin? Znáte a víte kdo je Mary Poppins? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.