Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kvantová fyzika. Co znamená pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Co to je Kvantová fyzika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kvantová fyzika?

Kvantová fyzika je teoretická vědní disciplína, která pracuje s pojmem kvantum, což znamená "množství". Kvantová fyzika na rozdíl od "běžné" fyziky předpokládá existenci stavů, u kterých lze výsledek měření v rámci pravděpodobnosti pouze předpovědět, ale nikoliv ověřit. Základem kvantové fyziky je kvantová teorie, kterou můžeme rozdělit na kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.


Co je to Kvantová fyzika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kvantová fyzika. Co znamená pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kvantová fyzika) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kvantová fyzika patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, termín, heslo, přesný význam, Kvantová fyzika, význam, informace, přesný výraz, popis, synonymum, slovník, definice, odborný výraz, Fyzika, co je to Kvantová fyzika?, co to je, pojem


Pojem Kvantová fyzika je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kvantová fyzika?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kvantová fyzika je soubor oborů postavených na teoriích, jejichž ústředním pojmem je kvantum. Na rozdíl od klasické fyziky se v nich nepopisuje stav systému pouze přiřazením určitých přesně daných hodnot fyzikálních veličin, ale předpokládají i existenci stavů, u kterých je výsledek měření předpověditelný pouze v rámci pravděpodobnosti.
Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole, které, ač postaveny na stejných postulátech, užívají rozdílné metody při praktických výpočtech.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Kvantová fyzika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kvantová fyzika na Google.cz

Zkusit najít slovo Kvantová fyzika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kvantová fyzika na Youtube

Najít heslo Kvantová fyzika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kvantová fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvantová fyzika například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kvantová fyzika? resp. jaká je definice slova Kvantová fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvantová fyzika, odpověď na dotaz co je to Kvantová fyzika?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Jiří Zmožek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.