Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kvantová fyzika. Co znamená pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Co to je Kvantová fyzika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kvantová fyzika?

Kvantová fyzika je teoretická vědní disciplína, která pracuje s pojmem kvantum, což znamená "množství". Kvantová fyzika na rozdíl od "běžné" fyziky předpokládá existenci stavů, u kterých lze výsledek měření v rámci pravděpodobnosti pouze předpovědět, ale nikoliv ověřit. Základem kvantové fyziky je kvantová teorie, kterou můžeme rozdělit na kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.


Co je to Kvantová fyzika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kvantová fyzika. Co znamená pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kvantová fyzika můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kvantová fyzika je v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, význam, přesný význam, termín, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, informace, co je to Kvantová fyzika?, co znamená, slovo, heslo, pojem, Fyzika, Kvantová fyzika, lexikon, definice


Pojem Kvantová fyzika je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvantová fyzika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvantová fyzika je soubor oborů postavených na teoriích, jejichž ústředním pojmem je kvantum. Na rozdíl od klasické fyziky se v nich nepopisuje stav systému pouze přiřazením určitých přesně daných hodnot fyzikálních veličin, ale předpokládají i existenci stavů, u kterých je výsledek měření předpověditelný pouze v rámci pravděpodobnosti.
Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole, které, ač postaveny na stejných postulátech, užívají rozdílné metody při praktických výpočtech.

Jiné zdroje informací o pojmu Kvantová fyzika

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvantová fyzika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kvantová fyzika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvantová fyzika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kvantová fyzika na Google.cz

Hledat videa s názvem Kvantová fyzika na Youtube

Hledat termín Kvantová fyzika ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvantová fyzika například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kvantová fyzika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kvantová fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvantová fyzika, odpověď na dotaz co je to Kvantová fyzika?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Jiří Zmožek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.