Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kvantová fyzika. Co znamená pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Co to je Kvantová fyzika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kvantová fyzika

Kvantová fyzika je teoretická vědní disciplína, která pracuje s pojmem kvantum, což znamená "množství". Kvantová fyzika na rozdíl od "běžné" fyziky předpokládá existenci stavů, u kterých lze výsledek měření v rámci pravděpodobnosti pouze předpovědět, ale nikoliv ověřit. Základem kvantové fyziky je kvantová teorie, kterou můžeme rozdělit na kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.


Co je to Kvantová fyzika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kvantová fyzika. Co znamená pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kvantová fyzika? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kvantová fyzika je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, informace, odborné názvosloví, definice, co to je, formulace, synonymum, slovo, co je to Kvantová fyzika?, Fyzika, názvosloví, slovník, definice pojmu, význam, co znamená, význam pojmu, význam slova


Pojem Kvantová fyzika je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvantová fyzika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvantová fyzika je soubor oborů postavených na teoriích, jejichž ústředním pojmem je kvantum. Na rozdíl od klasické fyziky se v nich nepopisuje stav systému pouze přiřazením určitých přesně daných hodnot fyzikálních veličin, ale předpokládají i existenci stavů, u kterých je výsledek měření předpověditelný pouze v rámci pravděpodobnosti.
Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole, které, ač postaveny na stejných postulátech, užívají rozdílné metody při praktických výpočtech.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvantová fyzika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kvantová fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvantová fyzika ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kvantová fyzika ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kvantová fyzika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kvantová fyzika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvantová fyzika například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kvantová fyzika? resp. jaká je definice slova Kvantová fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvantová fyzika, odpověď na dotaz co je to Kvantová fyzika?. Víte např. kdo to je Ochechule? Znáte a víte kdo je Ondřej Hejma? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kvantová fyzika hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.