Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvantová fyzika. Co znamená odborný pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Co je to Kvantová fyzika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kvantová fyzika?

Kvantová fyzika je teoretická vědní disciplína, která pracuje s pojmem kvantum, což znamená "množství". Kvantová fyzika na rozdíl od "běžné" fyziky předpokládá existenci stavů, u kterých lze výsledek měření v rámci pravděpodobnosti pouze předpovědět, ale nikoliv ověřit. Základem kvantové fyziky je kvantová teorie, kterou můžeme rozdělit na kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.


Co je to Kvantová fyzika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvantová fyzika. Co znamená odborný pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kvantová fyzika? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Kvantová fyzika je v kategorii fyzika

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, terminologie, názvosloví, slovo, vysvětlení, pojem, heslo, co znamená, formulace, význam, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus, slovník, termín, co je to Kvantová fyzika?, co to je


Pojem Kvantová fyzika je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvantová fyzika? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvantová fyzika je soubor oborů postavených na teoriích, jejichž ústředním pojmem je kvantum. Na rozdíl od klasické fyziky se v nich nepopisuje stav systému pouze přiřazením určitých přesně daných hodnot fyzikálních veličin, ale předpokládají i existenci stavů, u kterých je výsledek měření předpověditelný pouze v rámci pravděpodobnosti.
Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole, které, ač postaveny na stejných postulátech, užívají rozdílné metody při praktických výpočtech.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Kvantová fyzika ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvantová fyzika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kvantová fyzika na Youtube

Vyhledat slovo Kvantová fyzika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvantová fyzika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kvantová fyzika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvantová fyzika například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Kvantová fyzika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kvantová fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvantová fyzika, odpověď na dotaz co je to Kvantová fyzika?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Ondřej Hejma? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.