Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvantová fyzika. Co znamená odborný pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Co je to Kvantová fyzika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kvantová fyzika?

Kvantová fyzika je teoretická vědní disciplína, která pracuje s pojmem kvantum, což znamená "množství". Kvantová fyzika na rozdíl od "běžné" fyziky předpokládá existenci stavů, u kterých lze výsledek měření v rámci pravděpodobnosti pouze předpovědět, ale nikoliv ověřit. Základem kvantové fyziky je kvantová teorie, kterou můžeme rozdělit na kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.


Co je to Kvantová fyzika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvantová fyzika. Co znamená odborný pojem Kvantová fyzika z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kvantová fyzika s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kvantová fyzika patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: formulace, heslo, pojem, terminus technicus, informace, vysvětlení, slovo, význam pojmu, co znamená, přesný význam, co to je, význam slova, fyzika, wiki, definice, synonymum, definice pojmu, slovník


Pojem Kvantová fyzika je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kvantová fyzika?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kvantová fyzika je soubor oborů postavených na teoriích, jejichž ústředním pojmem je kvantum. Na rozdíl od klasické fyziky se v nich nepopisuje stav systému pouze přiřazením určitých přesně daných hodnot fyzikálních veličin, ale předpokládají i existenci stavů, u kterých je výsledek měření předpověditelný pouze v rámci pravděpodobnosti.
Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole, které, ač postaveny na stejných postulátech, užívají rozdílné metody při praktických výpočtech.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvantová fyzika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kvantová fyzika ve Wikizdrojích

Najít termín Kvantová fyzika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Kvantová fyzika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvantová fyzika ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kvantová fyzika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvantová fyzika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte jaká je definice termínu Kvantová fyzika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kvantová fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvantová fyzika, odpověď na dotaz co je to Kvantová fyzika?. Víte např. kdo to je Vilém Mathesius? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.