Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elektrolýza. Co znamená pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Co to je Elektrolýza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Elektrolýza?

Elektrolýza je fyzikálně – chemický jev. Jedná se o reakci, která probíhá na elektrodách, kterými prochází stejnosměrný elektrický proud roztokem nebo taveninou. Pro to, aby elektrolýza mohla proběhnout, je potřeba dodat elektrickou energii.
Elektrolýza má široké průmyslové využití např. při výrobě chloru, vodíku, hliníku, mědi, kyslíku, při nabíjení akumulátorů, pozinkování, pochromování, v polarografii a dalších činnostech.


Co je to Elektrolýza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Elektrolýza. Co znamená pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elektrolýza se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, Elektrolýza, lexikon, význam slova, co to je, co znamená, přesný význam, terminus technicus, Fyzika, co je to Elektrolýza?, formulace, význam, definice pojmu, synonymum, terminologie, definice, slovo, heslo


Pojem Elektrolýza je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektrolýza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektrolýza je fyzikálně-chemický jev, způsobený průchodem elektrického proudu kapalinou, při kterém dochází k chemickým změnám na elektrodách.
Elektricky vodivá kapalina obsahuje směs kationtů a aniontů vzniklých v kapalině disociací. Průchodem elektrického proudu dochází k pohybu kladných iontů k záporné elektrodě a záporných iontů ke kladné elektrodě. Na elektrodách pak může docházet k chemickým reakcím - mezi ionty a elektrodou, mezi ionty samotnými nebo mezi ionty a kapalinou (díky vyšší koncentraci iontů u elektrody).

Hledejte pojem Elektrolýza v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Elektrolýza na Youtube

Zkusit najít pojem Elektrolýza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektrolýza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Elektrolýza ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Elektrolýza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektrolýza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrolýza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Elektrolýza? resp. co to je Elektrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolýza, odpověď na dotaz co je to Elektrolýza?. Víte např. kdo to je Oftalmolog? Znáte a víte kdo je Mentor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Elektrolýza hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.