Co je to?
Definice výrazu, termínu Elektrolýza. Co znamená odborný pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Co je Elektrolýza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elektrolýza?

Elektrolýza je fyzikálně – chemický jev. Jedná se o reakci, která probíhá na elektrodách, kterými prochází stejnosměrný elektrický proud roztokem nebo taveninou. Pro to, aby elektrolýza mohla proběhnout, je potřeba dodat elektrickou energii.
Elektrolýza má široké průmyslové využití např. při výrobě chloru, vodíku, hliníku, mědi, kyslíku, při nabíjení akumulátorů, pozinkování, pochromování, v polarografii a dalších činnostech.


Co je to Elektrolýza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elektrolýza. Co znamená odborný pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Elektrolýza je v kategorii fyzika

Klíčová slova: co znamená, heslo, lexikon, vysvětlení, přesný význam, co je to Elektrolýza?, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, termín, terminologie, definice pojmu, synonymum, wiki, přesný výraz, formulace, informace, pojem


Pojem Elektrolýza je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektrolýza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektrolýza je fyzikálně-chemický jev, způsobený průchodem elektrického proudu kapalinou, při kterém dochází k chemickým změnám na elektrodách.
Elektricky vodivá kapalina obsahuje směs kationtů a aniontů vzniklých v kapalině disociací. Průchodem elektrického proudu dochází k pohybu kladných iontů k záporné elektrodě a záporných iontů ke kladné elektrodě. Na elektrodách pak může docházet k chemickým reakcím - mezi ionty a elektrodou, mezi ionty samotnými nebo mezi ionty a kapalinou (díky vyšší koncentraci iontů u elektrody).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Elektrolýza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Elektrolýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Elektrolýza ve Wikislovníku

Hledat heslo Elektrolýza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Elektrolýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Elektrolýza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrolýza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Elektrolýza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Elektrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolýza, odpověď na dotaz co je to Elektrolýza?. Víte např. kdo to je Martin Štěpánek? Znáte a víte kdo je Mentor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.