Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elektrolýza. Co znamená pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Co je to Elektrolýza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elektrolýza

Elektrolýza je fyzikálně – chemický jev. Jedná se o reakci, která probíhá na elektrodách, kterými prochází stejnosměrný elektrický proud roztokem nebo taveninou. Pro to, aby elektrolýza mohla proběhnout, je potřeba dodat elektrickou energii.
Elektrolýza má široké průmyslové využití např. při výrobě chloru, vodíku, hliníku, mědi, kyslíku, při nabíjení akumulátorů, pozinkování, pochromování, v polarografii a dalších činnostech.


Co je to Elektrolýza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Elektrolýza. Co znamená pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Elektrolýza? Pak se o ní podělte s ostatními na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Elektrolýza je v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam, formulace, slovo, co znamená, fyzika, odborné názvosloví, lexikon, Elektrolýza, fyzika, definice, odborný výraz, co to je, heslo, význam pojmu, terminologie, informace, názvosloví, přesný význam


Pojem Elektrolýza je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Elektrolýza?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Elektrolýza je fyzikálně-chemický jev, způsobený průchodem elektrického proudu kapalinou, při kterém dochází k chemickým změnám na elektrodách.
Elektricky vodivá kapalina obsahuje směs kationtů a aniontů vzniklých v kapalině disociací. Průchodem elektrického proudu dochází k pohybu kladných iontů k záporné elektrodě a záporných iontů ke kladné elektrodě. Na elektrodách pak může docházet k chemickým reakcím - mezi ionty a elektrodou, mezi ionty samotnými nebo mezi ionty a kapalinou (díky vyšší koncentraci iontů u elektrody).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Elektrolýza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Elektrolýza na Google.cz

Zkusit najít Elektrolýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Elektrolýza ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Elektrolýza na Youtube

Hledat frázi Elektrolýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrolýza například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Elektrolýza? resp. co to je Elektrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolýza, odpověď na dotaz co je to Elektrolýza?. Víte např. kdo to je Ivona Selníková? Znáte a víte kdo je Mormon? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Elektrolýza i v jiné sekci než je kategorie fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.