Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elektrolýza. Co znamená pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Co to je Elektrolýza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Elektrolýza?

Elektrolýza je fyzikálně – chemický jev. Jedná se o reakci, která probíhá na elektrodách, kterými prochází stejnosměrný elektrický proud roztokem nebo taveninou. Pro to, aby elektrolýza mohla proběhnout, je potřeba dodat elektrickou energii.
Elektrolýza má široké průmyslové využití např. při výrobě chloru, vodíku, hliníku, mědi, kyslíku, při nabíjení akumulátorů, pozinkování, pochromování, v polarografii a dalších činnostech.


Co je to Elektrolýza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Elektrolýza. Co znamená pojem Elektrolýza z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Elektrolýza? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elektrolýza patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, význam pojmu, odborný výraz, Fyzika, popis, termín, definice pojmu, Elektrolýza, názvosloví, Fyzika, co znamená, význam slova, význam, lexikon, synonymum


Pojem Elektrolýza je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Elektrolýza?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elektrolýza je fyzikálně-chemický jev, způsobený průchodem elektrického proudu kapalinou, při kterém dochází k chemickým změnám na elektrodách.
Elektricky vodivá kapalina obsahuje směs kationtů a aniontů vzniklých v kapalině disociací. Průchodem elektrického proudu dochází k pohybu kladných iontů k záporné elektrodě a záporných iontů ke kladné elektrodě. Na elektrodách pak může docházet k chemickým reakcím - mezi ionty a elektrodou, mezi ionty samotnými nebo mezi ionty a kapalinou (díky vyšší koncentraci iontů u elektrody).

Další informační zdroje o slovu Elektrolýza

Vyhledat heslo Elektrolýza na Google.cz

Najít slovo Elektrolýza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Elektrolýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Elektrolýza ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Elektrolýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektrolýza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrolýza například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Elektrolýza? resp. jaká je definice slova Elektrolýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolýza, odpověď na dotaz co je to Elektrolýza?. Víte např. kdo to je Slibotechna? Znáte a víte kdo je Mentor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.