Co je to?
Definice odborného termínu, slova Únavový syndrom. Co znamená pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Co je to Únavový syndrom? Význam slova

Co znamená termín Únavový syndrom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Únavový syndrom je poměrně rozšířené onemocnění. Jeho příčiny nejsou zcela známé a tudíž ani léčba není vždy úspěšná. Jedná se o onemocnění, které postihuje a vysiluje celý organizmus. Může ho spustit například infekce.
Typické pro únavový syndrom jsou rychlý nástup a dlouhodobé důsledky – především vyčerpání a únava. Léčba je složitá a značně individuální, únavový syndrom se často opakuje.


Co je to Únavový syndrom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Únavový syndrom. Co znamená pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Únavový syndrom se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, synonymum, slovo, Lékařství, názvosloví, co to je, Lékařství, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, odborný výraz, význam, co znamená, wiki, lexikon, popis, co je to Únavový syndrom?, formulace


Pojem Únavový syndrom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Únavový syndrom?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chronický únavový syndrom (chronic fatigue syndrome, CFS, myalgická encefalomyelitida a řada dalších synonym) je porucha nejasné etiologie, při níž se postižený cítí bez zjevné příčiny stále vyčerpaný. Chronický únavový syndrom se definuje pomocí symptomů, nejčastěji jako klinicky prokazatelná, leč ani podrobným vyšetřením nevysvětlitelná únava neustupující po odpočinku a trvající nejméně půl roku. Tento stav vede k omezení předchozí aktivity nemocného. Názory na vlastní etiologii se liší, podle Jaromíra Bystroně se většina lékařů zabývajících se tímto syndromem kloní k tomu, že jde vlastně o skupinu syndromů různé etiologie a stejného projevu; ve vlastním rozvoji onemocnění hraje různou roli interakce mezi infekčními, neuroendokrinními, imunologickými a psychogenními faktory. Podle studie R. K. Naviuaxe a kol. z roku 2016 může být podstatou změněná reaktivita na environmentální stres.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Únavový syndrom ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Únavový syndrom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Únavový syndrom ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Únavový syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Únavový syndrom na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Únavový syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Únavový syndrom například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Únavový syndrom? resp. co vlastně znamená slovo Únavový syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Únavový syndrom, odpověď na dotaz co je to Únavový syndrom?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Zdeněk Hřib? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Únavový syndrom v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.