Co je to?
Definice odborného termínu, slova Únavový syndrom. Co znamená pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Co je to Únavový syndrom? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Únavový syndrom?

Únavový syndrom je poměrně rozšířené onemocnění. Jeho příčiny nejsou zcela známé a tudíž ani léčba není vždy úspěšná. Jedná se o onemocnění, které postihuje a vysiluje celý organizmus. Může ho spustit například infekce.
Typické pro únavový syndrom jsou rychlý nástup a dlouhodobé důsledky – především vyčerpání a únava. Léčba je složitá a značně individuální, únavový syndrom se často opakuje.


Co je to Únavový syndrom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Únavový syndrom. Co znamená pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Únavový syndrom? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Únavový syndrom je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, termín, formulace, definice, význam pojmu, pojem, slovo, názvosloví, přesný výraz, Únavový syndrom, heslo, odborné názvosloví, wiki, Lékařství, terminologie, odborný výraz, co to je, lexikon


Pojem Únavový syndrom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Únavový syndrom píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Chronický únavový syndrom (chronic fatigue syndrome, CFS, myalgická encefalomyelitida a řada dalších synonym) je porucha nejasné etiologie, při níž se postižený cítí bez zjevné příčiny stále vyčerpaný. Chronický únavový syndrom se definuje pomocí symptomů, nejčastěji jako klinicky prokazatelná, leč ani podrobným vyšetřením nevysvětlitelná únava neustupující po odpočinku a trvající nejméně půl roku. Tento stav vede k omezení předchozí aktivity nemocného. Názory na vlastní etiologii se liší, podle Jaromíra Bystroně se většina lékařů zabývajících se tímto syndromem kloní k tomu, že jde vlastně o skupinu syndromů různé etiologie a stejného projevu; ve vlastním rozvoji onemocnění hraje různou roli interakce mezi infekčními, neuroendokrinními, imunologickými a psychogenními faktory. Podle studie R. K. Naviuaxe a kol. z roku 2016 může být podstatou změněná reaktivita na environmentální stres.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Únavový syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Únavový syndrom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Únavový syndrom na Youtube

Zkusit najít pojem Únavový syndrom ve Wikislovníku

Najít heslo Únavový syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Únavový syndrom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Únavový syndrom například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Únavový syndrom? resp. co to je Únavový syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Únavový syndrom, odpověď na dotaz co je to Únavový syndrom?. Víte např. kdo to je Schizofrenik? Znáte a víte kdo je Lichvář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.