Co je to?
Definice odborného termínu, slova Únavový syndrom. Co znamená pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Co je to Únavový syndrom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Únavový syndrom?

Únavový syndrom je poměrně rozšířené onemocnění. Jeho příčiny nejsou zcela známé a tudíž ani léčba není vždy úspěšná. Jedná se o onemocnění, které postihuje a vysiluje celý organizmus. Může ho spustit například infekce.
Typické pro únavový syndrom jsou rychlý nástup a dlouhodobé důsledky – především vyčerpání a únava. Léčba je složitá a značně individuální, únavový syndrom se často opakuje.


Co je to Únavový syndrom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Únavový syndrom. Co znamená pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Únavový syndrom s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Únavový syndrom se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, termín, synonymum, co znamená, terminologie, wiki, co to je, Lékařství, význam, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, informace, definice, přesný význam


Pojem Únavový syndrom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Únavový syndrom?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chronický únavový syndrom (chronic fatigue syndrome, CFS, myalgická encefalomyelitida a řada dalších synonym) je porucha nejasné etiologie, při níž se postižený cítí bez zjevné příčiny stále vyčerpaný. Chronický únavový syndrom se definuje pomocí symptomů, nejčastěji jako klinicky prokazatelná, leč ani podrobným vyšetřením nevysvětlitelná únava neustupující po odpočinku a trvající nejméně půl roku. Tento stav vede k omezení předchozí aktivity nemocného. Názory na vlastní etiologii se liší, podle Jaromíra Bystroně se většina lékařů zabývajících se tímto syndromem kloní k tomu, že jde vlastně o skupinu syndromů různé etiologie a stejného projevu; ve vlastním rozvoji onemocnění hraje různou roli interakce mezi infekčními, neuroendokrinními, imunologickými a psychogenními faktory. Podle studie R. K. Naviuaxe a kol. z roku 2016 může být podstatou změněná reaktivita na environmentální stres.

Jiné zdroje informací o pojmu Únavový syndrom

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Únavový syndrom ve Wikimedia Commons

Najít pojem Únavový syndrom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Únavový syndrom ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Únavový syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Únavový syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Únavový syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Únavový syndrom například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Únavový syndrom? resp. jaký je význam pojmu Únavový syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Únavový syndrom, odpověď na dotaz co je to Únavový syndrom?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Zdeněk Hřib? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.