Co je to?
Výraz, termín, definice slova Únavový syndrom. Co znamená odborný pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Co je to Únavový syndrom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Únavový syndrom?

Únavový syndrom je poměrně rozšířené onemocnění. Jeho příčiny nejsou zcela známé a tudíž ani léčba není vždy úspěšná. Jedná se o onemocnění, které postihuje a vysiluje celý organizmus. Může ho spustit například infekce.
Typické pro únavový syndrom jsou rychlý nástup a dlouhodobé důsledky – především vyčerpání a únava. Léčba je složitá a značně individuální, únavový syndrom se často opakuje.


Co je to Únavový syndrom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Únavový syndrom. Co znamená odborný pojem Únavový syndrom z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Únavový syndrom patří do sekce lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, co je to Únavový syndrom?, odborný výraz, Únavový syndrom, pojem, termín, popis, co to je, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, slovo, lékařství, lexikon, terminus technicus, slovník


Pojem Únavový syndrom je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Únavový syndrom?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chronický únavový syndrom (chronic fatigue syndrome, CFS, myalgická encefalomyelitida a řada dalších synonym) je porucha nejasné etiologie, při níž se postižený cítí bez zjevné příčiny stále vyčerpaný. Chronický únavový syndrom se definuje pomocí symptomů, nejčastěji jako klinicky prokazatelná, leč ani podrobným vyšetřením nevysvětlitelná únava neustupující po odpočinku a trvající nejméně půl roku. Tento stav vede k omezení předchozí aktivity nemocného. Názory na vlastní etiologii se liší, podle Jaromíra Bystroně se většina lékařů zabývajících se tímto syndromem kloní k tomu, že jde vlastně o skupinu syndromů různé etiologie a stejného projevu; ve vlastním rozvoji onemocnění hraje různou roli interakce mezi infekčními, neuroendokrinními, imunologickými a psychogenními faktory. Podle studie R. K. Naviuaxe a kol. z roku 2016 může být podstatou změněná reaktivita na environmentální stres.

Další informační zdroje o slovu Únavový syndrom

Hledat videa s názvem Únavový syndrom na Youtube

Najít výraz Únavový syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Únavový syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Únavový syndrom ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Únavový syndrom ve Wikislovníku

Vyhledat termín Únavový syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Únavový syndrom například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Únavový syndrom? resp. co označuje slovo Únavový syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Únavový syndrom, odpověď na dotaz co je to Únavový syndrom?. Víte např. kdo to je Palestinec? Znáte a víte kdo je Regina Rázlová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.