Co je to?
Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Napoleonský komplex? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Napoleonský komplex?

Napoleonský komplex neboli syndrom je hovorový výraz používaný v psychologických i psychiatrických vědách, kterým se označují jedinci trpící komplexem malé výšky či jiné tělesné nedokonalosti. Většinou se jedná o muže, kteří si svou nedokonalost vynahrazují jiným způsobem.
Lidé trpící napoleonským syndromem si mohou svou nízkou výšku vynahrazovat přehnaně citlivým, útočným, někdy až nepřátelským chováním vůči ostatním nebo naopak zvýšenými nároky na sebe a na své cíle.


Co je to Napoleonský komplex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Napoleonský komplex? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Napoleonský komplex je v sekci Psychologie

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, popis, odborný výraz, slovo, přesný význam, formulace, informace, význam slova, vysvětlení, co je to Napoleonský komplex?, Psychologie, slovník, definice, význam pojmu, terminologie, co to je, lexikon


Pojem Napoleonský komplex je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Napoleonský komplex?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Napoleonský komplex (často také pod názvem „Napoleonův syndrom“ nebo „Komplex malého muže“) je lidové označení pro specifický psychický komplex vycházející z malé výšky, v širším významu pak vycházející z jakékoli fyzické indispozice.

Pro další informace o termínu Napoleonský komplex zkuste tyto odkazy

Najít pojem Napoleonský komplex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Napoleonský komplex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Napoleonský komplex ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Napoleonský komplex ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Napoleonský komplex ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Napoleonský komplex ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Napoleonský komplex například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Napoleonský komplex? resp. jaký je význam pojmu Napoleonský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Napoleonský komplex, odpověď na dotaz co je to Napoleonský komplex?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Jakub Zedníček? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.