Co je to?
Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Napoleonský komplex? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Napoleonský komplex?

Napoleonský komplex neboli syndrom je hovorový výraz používaný v psychologických i psychiatrických vědách, kterým se označují jedinci trpící komplexem malé výšky či jiné tělesné nedokonalosti. Většinou se jedná o muže, kteří si svou nedokonalost vynahrazují jiným způsobem.
Lidé trpící napoleonským syndromem si mohou svou nízkou výšku vynahrazovat přehnaně citlivým, útočným, někdy až nepřátelským chováním vůči ostatním nebo naopak zvýšenými nároky na sebe a na své cíle.


Co je to Napoleonský komplex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Napoleonský komplex? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Napoleonský komplex je v sekci Psychologie

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, heslo, Psychologie, formulace, co to je, přesný výraz, co znamená, význam slova, co je to Napoleonský komplex?, popis, synonymum, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, Psychologie


Pojem Napoleonský komplex je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Napoleonský komplex dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Napoleonský komplex (často také pod názvem „Napoleonův syndrom“ nebo „Komplex malého muže“) je lidové označení pro specifický psychický komplex vycházející z malé výšky, v širším významu pak vycházející z jakékoli fyzické indispozice.

Pro další informace o termínu Napoleonský komplex zkuste tyto odkazy

Hledat termín Napoleonský komplex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Napoleonský komplex ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Napoleonský komplex ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Napoleonský komplex ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Napoleonský komplex ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Napoleonský komplex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Napoleonský komplex například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Napoleonský komplex? resp. co to je Napoleonský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Napoleonský komplex, odpověď na dotaz co je to Napoleonský komplex?. Víte např. kdo to je James Dewey Watson? Znáte a víte kdo je Kmotr? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.