Co je to?
Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Napoleonský komplex? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Napoleonský komplex?

Napoleonský komplex neboli syndrom je hovorový výraz používaný v psychologických i psychiatrických vědách, kterým se označují jedinci trpící komplexem malé výšky či jiné tělesné nedokonalosti. Většinou se jedná o muže, kteří si svou nedokonalost vynahrazují jiným způsobem.
Lidé trpící napoleonským syndromem si mohou svou nízkou výšku vynahrazovat přehnaně citlivým, útočným, někdy až nepřátelským chováním vůči ostatním nebo naopak zvýšenými nároky na sebe a na své cíle.


Co je to Napoleonský komplex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Napoleonský komplex patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: heslo, informace, co to je, popis, terminus technicus, wiki, co je to Napoleonský komplex?, Napoleonský komplex, význam slova, slovo, slovník, termín, odborné názvosloví, Psychologie, pojem, terminologie, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Napoleonský komplex je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Napoleonský komplex?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Napoleonský komplex (často také pod názvem „Napoleonův syndrom“ nebo „Komplex malého muže“) je lidové označení pro specifický psychický komplex vycházející z malé výšky, v širším významu pak vycházející z jakékoli fyzické indispozice.

Hledejte pojem Napoleonský komplex v následujících vyhledávačích

Najít výraz Napoleonský komplex ve vyhledávači Qwant

Najít termín Napoleonský komplex ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Napoleonský komplex ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Napoleonský komplex ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Napoleonský komplex ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Napoleonský komplex na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Napoleonský komplex například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Napoleonský komplex? resp. co to je Napoleonský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Napoleonský komplex, odpověď na dotaz co je to Napoleonský komplex?. Víte např. kdo to je Keškař? Znáte a víte kdo je Jakub Zedníček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Napoleonský komplex i v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.