Co je to?
Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Napoleonský komplex? Význam slova

Co znamená termín Napoleonský komplex? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Napoleonský komplex neboli syndrom je hovorový výraz používaný v psychologických i psychiatrických vědách, kterým se označují jedinci trpící komplexem malé výšky či jiné tělesné nedokonalosti. Většinou se jedná o muže, kteří si svou nedokonalost vynahrazují jiným způsobem.
Lidé trpící napoleonským syndromem si mohou svou nízkou výšku vynahrazovat přehnaně citlivým, útočným, někdy až nepřátelským chováním vůči ostatním nebo naopak zvýšenými nároky na sebe a na své cíle.


Co je to Napoleonský komplex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Napoleonský komplex se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, pojem, odborný výraz, synonymum, slovník, definice, názvosloví, odborné názvosloví, význam, význam slova, co znamená, Psychologie, lexikon, heslo, informace, terminus technicus, wiki, Psychologie


Pojem Napoleonský komplex je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Napoleonský komplex?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Napoleonský komplex (často také pod názvem „Napoleonův syndrom“ nebo „Komplex malého muže“) je lidové označení pro specifický psychický komplex vycházející z malé výšky, v širším významu pak vycházející z jakékoli fyzické indispozice.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Napoleonský komplex ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Napoleonský komplex na Youtube

Zkusit najít heslo Napoleonský komplex na Google.cz

Najít pojem Napoleonský komplex ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Napoleonský komplex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Napoleonský komplex ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Napoleonský komplex například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Napoleonský komplex? resp. co znamená výraz Napoleonský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Napoleonský komplex, odpověď na dotaz co je to Napoleonský komplex?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je Reverend? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Napoleonský komplex v jiné sekci než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.