Co je to?
Výraz, termín, definice slova Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Napoleonský komplex? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Napoleonský komplex

Napoleonský komplex neboli syndrom je hovorový výraz používaný v psychologických i psychiatrických vědách, kterým se označují jedinci trpící komplexem malé výšky či jiné tělesné nedokonalosti. Většinou se jedná o muže, kteří si svou nedokonalost vynahrazují jiným způsobem.
Lidé trpící napoleonským syndromem si mohou svou nízkou výšku vynahrazovat přehnaně citlivým, útočným, někdy až nepřátelským chováním vůči ostatním nebo naopak zvýšenými nároky na sebe a na své cíle.


Co je to Napoleonský komplex? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Napoleonský komplex. Co znamená odborný pojem Napoleonský komplex z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Napoleonský komplex) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Napoleonský komplex patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: co to je, psychologie, synonymum, přesný výraz, pojem, slovo, termín, Napoleonský komplex, co znamená, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, psychologie, názvosloví, význam, heslo, formulace, popis


Pojem Napoleonský komplex je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Napoleonský komplex?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Napoleonský komplex (často také pod názvem „Napoleonův syndrom“ nebo „Komplex malého muže“) je lidové označení pro specifický psychický komplex vycházející z malé výšky, v širším významu pak vycházející z jakékoli fyzické indispozice.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Napoleonský komplex na Youtube

Vyhledat slovo Napoleonský komplex na Google.cz

Zkusit najít heslo Napoleonský komplex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Napoleonský komplex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Napoleonský komplex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Napoleonský komplex ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Napoleonský komplex například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Napoleonský komplex? resp. co se přesně ukrývá za slovem Napoleonský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Napoleonský komplex, odpověď na dotaz co je to Napoleonský komplex?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Björk? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.