Co je to?
Definice odborného termínu, slova Footbag. Co znamená pojem Footbag z kategorie Sport?

Co je Footbag? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Footbag?

Footbag je nový druh sportu, rozšířený především mezi mladšími lidmi. Říká se mu také Hacky Sack(česky hakisák). Od 70. let se v tomto sportu i soutěží, má své turnaje i festivaly. Jde o předvádění různých triků se zvláštním druhem míčku. Míček vznikl jako nová hračka ze zašité špičky ponožky, která byla naplněna fazolemi. Později byl zdokonalen a náplň se změnila na kuličky z umělé hmoty.
Hráči se do soutěžních kategorií dělí podle pokročilosti. Soutěžit mohou jednotlivci i dvojice. Základní sestava triků je dána, musí obsahovat obtočení míčku nohou, jeho zastavení, otočky a skoky, umístění na jiné ploše těla, křížení nohou. Footbag musí být udržen ve vzduchu delší dobu a bez chyb. Dá se hrát i přes síť, jako golf nebo tzv. čtyři čtverce. V těchto variantách hraje větší počet hráčů.


Co je to Footbag? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Footbag. Co znamená pojem Footbag z kategorie Sport?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Footbag patří do sekce sport

Klíčová slova: definice, význam, slovník, popis, sport, formulace, co znamená, přesný výraz, wiki, co to je, vysvětlení, názvosloví, sport, pojem, terminologie, termín, význam pojmu, Footbag


Pojem Footbag je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Footbag?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Footbag je sport, který hrají mladí lidé po celém světě. Je často zmiňován jako Hacky Sack (podle názvu produktu firmy Wham-O, Inc.), případně počeštěně hakysák nebo hakisák. Footbag existuje jako soutěžní sport již od sedmdesátých let. Každý rok se pořádá mnoho footbagových turnajů a festivalů po celém světě (nejznámější český závod se jmenuje TODEXON CUP).

Jiné informační zdroje o pojmu Footbag

Vyhledat pojem Footbag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Footbag ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Footbag ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Footbag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Footbag ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Footbag ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Footbag například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Footbag? resp. co to je Footbag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Footbag, odpověď na dotaz co je to Footbag?. Víte např. kdo to je Bohuslav Sobotka? Znáte a víte kdo je Juliette Binoche? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Footbag i v jiných kategoriích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.