Co je to?
Výraz, termín, definice slova Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Co je to Footbag? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Footbag

Footbag je nový druh sportu, rozšířený především mezi mladšími lidmi. Říká se mu také Hacky Sack(česky hakisák). Od 70. let se v tomto sportu i soutěží, má své turnaje i festivaly. Jde o předvádění různých triků se zvláštním druhem míčku. Míček vznikl jako nová hračka ze zašité špičky ponožky, která byla naplněna fazolemi. Později byl zdokonalen a náplň se změnila na kuličky z umělé hmoty.
Hráči se do soutěžních kategorií dělí podle pokročilosti. Soutěžit mohou jednotlivci i dvojice. Základní sestava triků je dána, musí obsahovat obtočení míčku nohou, jeho zastavení, otočky a skoky, umístění na jiné ploše těla, křížení nohou. Footbag musí být udržen ve vzduchu delší dobu a bez chyb. Dá se hrát i přes síť, jako golf nebo tzv. čtyři čtverce. V těchto variantách hraje větší počet hráčů.


Co je to Footbag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Footbag patří do sekce Sport

Klíčová slova: Footbag, odborný výraz, pojem, význam slova, slovo, odborné názvosloví, slovník, terminologie, lexikon, definice pojmu, Sport, wiki, formulace, co znamená, definice, heslo, význam, názvosloví


Pojem Footbag je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Footbag? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Footbag je sport, který hrají mladí lidé po celém světě. Je často zmiňován jako Hacky Sack (podle názvu produktu firmy Wham-O, Inc.), případně počeštěně hakysák nebo hakisák. Footbag existuje jako soutěžní sport již od sedmdesátých let. Každý rok se pořádá mnoho footbagových turnajů a festivalů po celém světě (nejznámější český závod se jmenuje TODEXON CUP).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Footbag ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Footbag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Footbag ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Footbag na Youtube

Najít výraz Footbag ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Footbag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Footbag například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Footbag? resp. jaký je přesný význam slova Footbag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Footbag, odpověď na dotaz co je to Footbag?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Au pair? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Footbag i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.