Co je to?
Definice výrazu Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Co je Footbag? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Footbag?

Footbag je nový druh sportu, rozšířený především mezi mladšími lidmi. Říká se mu také Hacky Sack(česky hakisák). Od 70. let se v tomto sportu i soutěží, má své turnaje i festivaly. Jde o předvádění různých triků se zvláštním druhem míčku. Míček vznikl jako nová hračka ze zašité špičky ponožky, která byla naplněna fazolemi. Později byl zdokonalen a náplň se změnila na kuličky z umělé hmoty.
Hráči se do soutěžních kategorií dělí podle pokročilosti. Soutěžit mohou jednotlivci i dvojice. Základní sestava triků je dána, musí obsahovat obtočení míčku nohou, jeho zastavení, otočky a skoky, umístění na jiné ploše těla, křížení nohou. Footbag musí být udržen ve vzduchu delší dobu a bez chyb. Dá se hrát i přes síť, jako golf nebo tzv. čtyři čtverce. V těchto variantách hraje větší počet hráčů.


Co je to Footbag? Význam slova, termín, Definice výrazu Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Footbag je v sekci sport

Klíčová slova: definice, význam, formulace, lexikon, odborný výraz, Footbag, wiki, sport, význam slova, termín, co znamená, význam pojmu, pojem, informace, odborné názvosloví, slovník, terminologie, heslo


Pojem Footbag je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Footbag?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Footbag je sport, který hrají mladí lidé po celém světě. Je často zmiňován jako Hacky Sack (podle názvu produktu firmy Wham-O, Inc.), případně počeštěně hakysák nebo hakisák. Footbag existuje jako soutěžní sport již od sedmdesátých let. Každý rok se pořádá mnoho footbagových turnajů a festivalů po celém světě (nejznámější český závod se jmenuje TODEXON CUP).

Další informační zdroje

Najít pojem Footbag ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Footbag ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Footbag ve Wikislovníku

Zkusit najít Footbag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Footbag ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Footbag na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Footbag například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Footbag? resp. jaký je význam slova Footbag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Footbag, odpověď na dotaz co je to Footbag?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je Sarah Michelle Gellar? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Footbag v jiné sekci než sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.