Co je to?
Výraz, termín, definice slova Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Co je to Footbag? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Footbag?

Footbag je nový druh sportu, rozšířený především mezi mladšími lidmi. Říká se mu také Hacky Sack(česky hakisák). Od 70. let se v tomto sportu i soutěží, má své turnaje i festivaly. Jde o předvádění různých triků se zvláštním druhem míčku. Míček vznikl jako nová hračka ze zašité špičky ponožky, která byla naplněna fazolemi. Později byl zdokonalen a náplň se změnila na kuličky z umělé hmoty.
Hráči se do soutěžních kategorií dělí podle pokročilosti. Soutěžit mohou jednotlivci i dvojice. Základní sestava triků je dána, musí obsahovat obtočení míčku nohou, jeho zastavení, otočky a skoky, umístění na jiné ploše těla, křížení nohou. Footbag musí být udržen ve vzduchu delší dobu a bez chyb. Dá se hrát i přes síť, jako golf nebo tzv. čtyři čtverce. V těchto variantách hraje větší počet hráčů.


Co je to Footbag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Footbag sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Footbag patří do sekce sport

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, sport, co to je, odborné názvosloví, co je to Footbag?, význam pojmu, formulace, co znamená, pojem, přesný význam, slovo, heslo, význam, slovník, definice, popis, názvosloví


Pojem Footbag je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Footbag? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Footbag je sport, který hrají mladí lidé po celém světě. Je často zmiňován jako Hacky Sack (podle názvu produktu firmy Wham-O, Inc.), případně počeštěně hakysák nebo hakisák. Footbag existuje jako soutěžní sport již od sedmdesátých let. Každý rok se pořádá mnoho footbagových turnajů a festivalů po celém světě (nejznámější český závod se jmenuje TODEXON CUP).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Footbag na Youtube

Najít slovo Footbag ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Footbag ve Wikimedia Commons

Najít pojem Footbag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Footbag ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Footbag na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Footbag například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Footbag? resp. co znamená Footbag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Footbag, odpověď na dotaz co je to Footbag?. Víte např. kdo to je Cikorka? Znáte a víte kdo je Řeholník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Footbag v jiné sekci než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.