Co je to?
Výraz, termín, definice slova Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Co je to Footbag? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Footbag?

Footbag je nový druh sportu, rozšířený především mezi mladšími lidmi. Říká se mu také Hacky Sack(česky hakisák). Od 70. let se v tomto sportu i soutěží, má své turnaje i festivaly. Jde o předvádění různých triků se zvláštním druhem míčku. Míček vznikl jako nová hračka ze zašité špičky ponožky, která byla naplněna fazolemi. Později byl zdokonalen a náplň se změnila na kuličky z umělé hmoty.
Hráči se do soutěžních kategorií dělí podle pokročilosti. Soutěžit mohou jednotlivci i dvojice. Základní sestava triků je dána, musí obsahovat obtočení míčku nohou, jeho zastavení, otočky a skoky, umístění na jiné ploše těla, křížení nohou. Footbag musí být udržen ve vzduchu delší dobu a bez chyb. Dá se hrát i přes síť, jako golf nebo tzv. čtyři čtverce. V těchto variantách hraje větší počet hráčů.


Co je to Footbag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Footbag. Co znamená odborný pojem Footbag z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Footbag s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Footbag je v kategorii sport

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, přesný význam, co to je, termín, slovo, synonymum, formulace, co je to Footbag?, odborný výraz, definice pojmu, informace, Footbag, názvosloví, co znamená, sport


Pojem Footbag je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Footbag?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Footbag je sport, který hrají mladí lidé po celém světě. Je často zmiňován jako Hacky Sack (podle názvu produktu firmy Wham-O, Inc.), případně počeštěně hakysák nebo hakisák. Footbag existuje jako soutěžní sport již od sedmdesátých let. Každý rok se pořádá mnoho footbagových turnajů a festivalů po celém světě (nejznámější český závod se jmenuje TODEXON CUP).

Více informací o pojmu Footbag lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Footbag ve Wikislovníku

Najít slovo Footbag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Footbag na Google.cz

Najít termín Footbag ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Footbag ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Footbag ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Footbag například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Footbag? resp. co se skrývá pod slovem Footbag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Footbag, odpověď na dotaz co je to Footbag?. Víte např. kdo to je Černovous? Znáte a víte kdo je Beefeater? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Footbag hledat i v jiných kategoriích (než sport) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.