Co je to?
Definice odborného termínu, slova Langoš. Co znamená pojem Langoš z kategorie Jídlo?

Co je to Langoš? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Langoš

Langoš je smažená placka z kynutého těsta, původem z Maďarska. Z uherské oblasti se langoše postupně rozšířily do dalších států a přes Slovensko i do Čech. Tyto placky se staly oblíbeným hitem nejrůznějších rychlých občerstvení a vzniklo i velké množství receptů pro jejich domácí přípravu. Nejčastěji připravovanou variantou je základní placka potřená česnekem, pokapaná kečupem a posypaná sýrem.
Původní maďarský recept doporučoval česnek a sýr, šunku a lečo či kysanou smetanu. Tradiční langoše se připravovaly z chlebového těsta a pekly se v chlebových pecích. Byly oblíbeným snídaňovým jídlem. Současné langoše se smaží a fritují. K domácí přípravě se používá hladká mouka, mléko, droždí, vejce, sůl, zakysaná smetana nebo jogurt. Z propracovaného kynutého těsta se lžící vykrajují kousky, ze kterých se vytvarují placky, Ty se pak smaží v rozehřátém oleji po dobu 2 minut z každé strany.


Co je to Langoš? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Langoš. Co znamená pojem Langoš z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Langoš? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Langoš je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Langoš, co to je, odborné názvosloví, Jídlo, heslo, odborný výraz, význam, termín, wiki, význam slova, definice pojmu, synonymum, co znamená, význam pojmu, názvosloví, Jídlo, terminologie, co je to Langoš?


Pojem Langoš je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Langoš? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Langoše jsou původně maďarské smažené placky z kynutého těsta. Recept se rozšířil na území bývalého Uherska do států, jako je Rumunsko, Ukrajina (Podkarpatsko) a Srbsko (především v okolí Subotice), na Slovensko (sever Uherska), a později také do českých zemí. Kromě domácí přípravy jsou langoše v těchto zemích také často dostupné jako sortiment malých provozoven rychlého občerstvení. V Česku jsou nejčastěji potřeny kečupem a česnekem a posypané strouhaným eidamem, případně s vynecháním některé z těchto ingrediencí. V Maďarsku jsou obvykle ve variantách se šunkou nebo lečem či potřené kysanou smetanou nebo s česnekem a sýrem.

Langoš se sýrem a kečupem

Langoš posypaný sýrem a kečupem. Autor: Dezidor, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Langoš posypaný sýrem a kečupem. Autor: Dezidor, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Langoš ve Wikislovníku

Vyhledat termín Langoš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Langoš na Youtube

Najít termín Langoš ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Langoš ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Langoš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Langoš například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Langoš? resp. co vlastně znamená slovo Langoš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Langoš, odpověď na dotaz co je to Langoš?. Víte např. kdo to je Šílenec? Znáte a víte kdo je Liberál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Langoš v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.