Co je to?
Definice odborného termínu, slova Langoš. Co znamená pojem Langoš z kategorie Jídlo?

Co je to Langoš? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Langoš

Langoš je smažená placka z kynutého těsta, původem z Maďarska. Z uherské oblasti se langoše postupně rozšířily do dalších států a přes Slovensko i do Čech. Tyto placky se staly oblíbeným hitem nejrůznějších rychlých občerstvení a vzniklo i velké množství receptů pro jejich domácí přípravu. Nejčastěji připravovanou variantou je základní placka potřená česnekem, pokapaná kečupem a posypaná sýrem.
Původní maďarský recept doporučoval česnek a sýr, šunku a lečo či kysanou smetanu. Tradiční langoše se připravovaly z chlebového těsta a pekly se v chlebových pecích. Byly oblíbeným snídaňovým jídlem. Současné langoše se smaží a fritují. K domácí přípravě se používá hladká mouka, mléko, droždí, vejce, sůl, zakysaná smetana nebo jogurt. Z propracovaného kynutého těsta se lžící vykrajují kousky, ze kterých se vytvarují placky, Ty se pak smaží v rozehřátém oleji po dobu 2 minut z každé strany.


Co je to Langoš? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Langoš. Co znamená pojem Langoš z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Langoš? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Langoš se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, slovník, Langoš, lexikon, názvosloví, pojem, význam, formulace, vysvětlení, termín, co to je, Jídlo, popis, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, heslo


Pojem Langoš je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Langoš? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Langoše jsou původně maďarské smažené placky z kynutého těsta. Recept se rozšířil na území bývalého Uherska do států, jako je Rumunsko, Ukrajina (Podkarpatsko) a Srbsko (především v okolí Subotice), na Slovensko (sever Uherska), a později také do českých zemí. Kromě domácí přípravy jsou langoše v těchto zemích také často dostupné jako sortiment malých provozoven rychlého občerstvení. V Česku jsou nejčastěji potřeny kečupem a česnekem a posypané strouhaným eidamem, případně s vynecháním některé z těchto ingrediencí. V Maďarsku jsou obvykle ve variantách se šunkou nebo lečem či potřené kysanou smetanou nebo s česnekem a sýrem.

Langoš se sýrem a kečupem

Langoš posypaný sýrem a kečupem. Autor: Dezidor, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Langoš posypaný sýrem a kečupem. Autor: Dezidor, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Pro více informací o heslu Langoš zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Langoš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Langoš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Langoš na Google.cz

Hledat pojem Langoš ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Langoš ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Langoš ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Langoš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Langoš? resp. co to je Langoš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Langoš, odpověď na dotaz co je to Langoš?. Víte např. kdo to je Chris Evans? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.