Co je to?
Definice výrazu Langoš. Co znamená odborný pojem Langoš z kategorie Jídlo?

Co je Langoš?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Langoš?

Langoš je smažená placka z kynutého těsta, původem z Maďarska. Z uherské oblasti se langoše postupně rozšířily do dalších států a přes Slovensko i do Čech. Tyto placky se staly oblíbeným hitem nejrůznějších rychlých občerstvení a vzniklo i velké množství receptů pro jejich domácí přípravu. Nejčastěji připravovanou variantou je základní placka potřená česnekem, pokapaná kečupem a posypaná sýrem.
Původní maďarský recept doporučoval česnek a sýr, šunku a lečo či kysanou smetanu. Tradiční langoše se připravovaly z chlebového těsta a pekly se v chlebových pecích. Byly oblíbeným snídaňovým jídlem. Současné langoše se smaží a fritují. K domácí přípravě se používá hladká mouka, mléko, droždí, vejce, sůl, zakysaná smetana nebo jogurt. Z propracovaného kynutého těsta se lžící vykrajují kousky, ze kterých se vytvarují placky, Ty se pak smaží v rozehřátém oleji po dobu 2 minut z každé strany.


Co je to Langoš? Význam slova, termín, Definice výrazu Langoš. Co znamená odborný pojem Langoš z kategorie Jídlo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Langoš můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Langoš je v sekci jídlo

Klíčová slova: popis, přesný výraz, co je to Langoš?, slovo, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, slovník, odborný výraz, vysvětlení, jídlo, názvosloví, termín, přesný význam, co znamená, jídlo


Pojem Langoš je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Langoš? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Langoše jsou původně maďarské smažené placky z kynutého těsta. Recept se rozšířil na území bývalého Uherska do států, jako je Rumunsko, Ukrajina (Podkarpatsko) a Srbsko (především v okolí Subotice), na Slovensko (sever Uherska), a později také do českých zemí. Kromě domácí přípravy jsou langoše v těchto zemích také často dostupné jako sortiment malých provozoven rychlého občerstvení. V Česku jsou nejčastěji potřeny kečupem a česnekem a posypané strouhaným eidamem, případně s vynecháním některé z těchto ingrediencí. V Maďarsku jsou obvykle ve variantách se šunkou nebo lečem či potřené kysanou smetanou nebo s česnekem a sýrem.

Langoš se sýrem a kečupem

Langoš posypaný sýrem a kečupem. Autor: Dezidor, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY
Langoš posypaný sýrem a kečupem. Autor: Dezidor, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY


Další zdroje informací o slovu Langoš

Hledat pojem Langoš ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Langoš ve Wikimedia Commons

Najít pojem Langoš ve Wikizdrojích

Hledat pojem Langoš ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Langoš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Langoš na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Langoš například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova Langoš? resp. co přesně označuje termín Langoš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Langoš, odpověď na dotaz co je to Langoš?. Víte např. kdo to je Eric Close? Znáte a víte kdo je Svatý Gorazd? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.