Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rituál. Co znamená odborný pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Co je to Rituál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rituál

Rituál je název pocházející z latiny a označující určitý způsob chování, který se zakládá na tradicích a prověřených normách či pravidlech. Rituál bývá nazýván také ceremoniálem nebo obřadem.
Může se jednat o činnosti jednoduché i složité a týkající se jednotlivců, celých společenství, organizací, podniků, skupin a podobně. Díky ceremoniím se cílů dosáhne jednáním, které má správnou posloupnost a správně se zde provádějí požadované činnosti. Jde tedy o určité stereotypy. Rituály se vyskytují v celé živočišné říši.


Co je to Rituál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rituál. Co znamená odborný pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Rituál se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, definice, psychologie, definice pojmu, pojem, lexikon, Rituál, terminologie, odborné názvosloví, popis, heslo, slovo, informace, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení, psychologie, význam pojmu


Pojem Rituál je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rituál? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rituál (z latinského ritualis = obřadný), obřad, ceremonie, ceremoniál je způsob chování založený na tradičních, osvědčených, prověřených pravidlech, normách. Rituály bývají např. náboženské, společenské, individuální, čarodějné, firemní nebo organizační, jednoduché až velmi složité.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Rituál ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Rituál ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Rituál ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Rituál ve Wikislovníku

Hledat termín Rituál na Google.cz

Vyhledat termín Rituál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rituál například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rituál? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rituál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rituál, odpověď na dotaz co je to Rituál?. Víte např. kdo to je Charlie Sheen? Znáte a víte kdo je Niall Horan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..