Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Co to je Rituál? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rituál

Rituál je název pocházející z latiny a označující určitý způsob chování, který se zakládá na tradicích a prověřených normách či pravidlech. Rituál bývá nazýván také ceremoniálem nebo obřadem.
Může se jednat o činnosti jednoduché i složité a týkající se jednotlivců, celých společenství, organizací, podniků, skupin a podobně. Díky ceremoniím se cílů dosáhne jednáním, které má správnou posloupnost a správně se zde provádějí požadované činnosti. Jde tedy o určité stereotypy. Rituály se vyskytují v celé živočišné říši.


Co je to Rituál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rituál? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rituál je v sekci Psychologie

Klíčová slova: pojem, význam, wiki, terminologie, přesný význam, co je to Rituál?, Psychologie, přesný výraz, Psychologie, co to je, termín, názvosloví, význam pojmu, popis, co znamená, informace, slovník, synonymum


Pojem Rituál je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rituál? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rituál (z latinského ritualis = obřadný), obřad, ceremonie, ceremoniál je způsob chování založený na tradičních, osvědčených, prověřených pravidlech, normách. Rituály bývají např. náboženské, společenské, individuální, čarodějné, firemní nebo organizační, jednoduché až velmi složité.

Více informací o pojmu Rituál lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rituál ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Rituál ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Rituál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Rituál ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rituál ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rituál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rituál například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rituál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rituál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rituál, odpověď na dotaz co je to Rituál?. Víte např. kdo to je Neymar? Znáte a víte kdo je Osobnost? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..