Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Co je Rituál? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rituál?

Rituál je název pocházející z latiny a označující určitý způsob chování, který se zakládá na tradicích a prověřených normách či pravidlech. Rituál bývá nazýván také ceremoniálem nebo obřadem.
Může se jednat o činnosti jednoduché i složité a týkající se jednotlivců, celých společenství, organizací, podniků, skupin a podobně. Díky ceremoniím se cílů dosáhne jednáním, které má správnou posloupnost a správně se zde provádějí požadované činnosti. Jde tedy o určité stereotypy. Rituály se vyskytují v celé živočišné říši.


Co je to Rituál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rituál sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Rituál patří do sekce psychologie

Klíčová slova: termín, definice, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, psychologie, psychologie, slovník, popis, synonymum, přesný význam, lexikon, Rituál, význam slova, co je to Rituál?, informace, význam


Pojem Rituál je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rituál? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rituál (z latinského ritualis = obřadný), obřad, ceremonie, ceremoniál je způsob chování založený na tradičních, osvědčených, prověřených pravidlech, normách. Rituály bývají např. náboženské, společenské, individuální, čarodějné, firemní nebo organizační, jednoduché až velmi složité.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Rituál na Google.cz

Hledat slovo Rituál ve Wikizdrojích

Najít termín Rituál ve Wikislovníku

Hledat heslo Rituál ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rituál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Rituál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rituál například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rituál? resp. co přesně označuje termín Rituál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rituál, odpověď na dotaz co je to Rituál?. Víte např. kdo to je Zdeněk Jirotka? Znáte a víte kdo je Soňa Peková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Rituál i v jiné sekci než v psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..