Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rituál. Co znamená odborný pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Co je to Rituál? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rituál?

Rituál je název pocházející z latiny a označující určitý způsob chování, který se zakládá na tradicích a prověřených normách či pravidlech. Rituál bývá nazýván také ceremoniálem nebo obřadem.
Může se jednat o činnosti jednoduché i složité a týkající se jednotlivců, celých společenství, organizací, podniků, skupin a podobně. Díky ceremoniím se cílů dosáhne jednáním, které má správnou posloupnost a správně se zde provádějí požadované činnosti. Jde tedy o určité stereotypy. Rituály se vyskytují v celé živočišné říši.


Co je to Rituál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rituál. Co znamená odborný pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rituál? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rituál se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: wiki, psychologie, co je to Rituál?, odborné názvosloví, vysvětlení, slovo, termín, synonymum, pojem, formulace, význam pojmu, Rituál, definice, význam, přesný význam, informace, popis, názvosloví


Pojem Rituál je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rituál? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rituál (z latinského ritualis = obřadný), obřad, ceremonie, ceremoniál je způsob chování založený na tradičních, osvědčených, prověřených pravidlech, normách. Rituály bývají např. náboženské, společenské, individuální, čarodějné, firemní nebo organizační, jednoduché až velmi složité.

Více informací o slovu Rituál doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Rituál ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rituál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Rituál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Rituál ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rituál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rituál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rituál například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rituál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rituál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rituál, odpověď na dotaz co je to Rituál?. Víte např. kdo to je Hasič? Znáte a víte kdo je Bad Bunny? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..