Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Co to je Rituál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rituál?

Rituál je název pocházející z latiny a označující určitý způsob chování, který se zakládá na tradicích a prověřených normách či pravidlech. Rituál bývá nazýván také ceremoniálem nebo obřadem.
Může se jednat o činnosti jednoduché i složité a týkající se jednotlivců, celých společenství, organizací, podniků, skupin a podobně. Díky ceremoniím se cílů dosáhne jednáním, které má správnou posloupnost a správně se zde provádějí požadované činnosti. Jde tedy o určité stereotypy. Rituály se vyskytují v celé živočišné říši.


Co je to Rituál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rituál. Co znamená pojem Rituál z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rituál můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rituál je v sekci Psychologie

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, informace, slovník, Psychologie, co je to Rituál?, vysvětlení, co to je, formulace, co znamená, význam, slovo, Psychologie, wiki, význam slova


Pojem Rituál je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rituál? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rituál (z latinského ritualis = obřadný), obřad, ceremonie, ceremoniál je způsob chování založený na tradičních, osvědčených, prověřených pravidlech, normách. Rituály bývají např. náboženské, společenské, individuální, čarodějné, firemní nebo organizační, jednoduché až velmi složité.

Více informací o pojmu Rituál lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Rituál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rituál ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Rituál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Rituál ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Rituál ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rituál ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rituál například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rituál? resp. co vlastně znamená slovo Rituál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rituál, odpověď na dotaz co je to Rituál?. Víte např. kdo to je Hynek Čermák? Znáte a víte kdo je Státní úředník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..