Co je to?
Definice výrazu, termínu Řadový dům. Co znamená odborný pojem Řadový dům z kategorie Stavebnictví?

Co je to Řadový dům? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Řadový dům?

Řadový dům je zvláštním způsobem výstavby domů, při kterém se podobné či totožné rodinné domy staví těsně vedle sebe a mají společné zdi se sousedními domy.
Na rozdíl od domů činžovních poskytují svým majitelům větší komfort, soukromí, terasu, zahrádku a podobně. Nezabírají tolik místa a jsou i energeticky úsporné. Inženýrské sítě u řadových domů nejsou tak nákladné, vzhledem k vyšší hustotě osídlení jsou lepší i služby a doprava.


Co je to Řadový dům? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řadový dům. Co znamená odborný pojem Řadový dům z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Řadový dům můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Řadový dům je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, informace, definice, význam pojmu, termín, wiki, synonymum, význam, význam slova, odborný výraz, co znamená, co je to Řadový dům?, Řadový dům, slovo, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Řadový dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řadový dům? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řadové domy či řadovky je způsob bytové výstavby, kdy se jedno- až třípodlažní rodinné domy, často stavěné podle téhož plánu, řadí těsně vedle sebe a sdílejí nosné zdi se sousedním domem. Ve srovnání s činžovními domy nabízejí větší soukromí, případně i zahrádku, ve srovnání se samostatnými rodinnými domy jsou energeticky úspornější, zaberou méně místa a tím umožňují vyšší hustotu osídlení. Díky tomu se zlevňuje stavba inženýrských sítí a usnadňuje obsluha veřejnou dopravou.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Řadový dům ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Řadový dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Řadový dům ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Řadový dům ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Řadový dům na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řadový dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Řadový dům například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Řadový dům? resp. jaký je význam slova Řadový dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řadový dům, odpověď na dotaz co je to Řadový dům?. Víte např. kdo to je Jan Bierhanzl? Znáte a víte kdo je Vilém Gajdušek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?