Co je to?
Definice odborného termínu, slova Řadový dům. Co znamená pojem Řadový dům z kategorie Stavebnictví?

Co je to Řadový dům? Význam slova

Co znamená termín Řadový dům? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Řadový dům je zvláštním způsobem výstavby domů, při kterém se podobné či totožné rodinné domy staví těsně vedle sebe a mají společné zdi se sousedními domy.
Na rozdíl od domů činžovních poskytují svým majitelům větší komfort, soukromí, terasu, zahrádku a podobně. Nezabírají tolik místa a jsou i energeticky úsporné. Inženýrské sítě u řadových domů nejsou tak nákladné, vzhledem k vyšší hustotě osídlení jsou lepší i služby a doprava.


Co je to Řadový dům? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Řadový dům. Co znamená pojem Řadový dům z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Řadový dům) můžete sdílet s jinými lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Řadový dům patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, význam slova, význam, synonymum, stavebnictví, terminus technicus, pojem, termín, odborný výraz, lexikon, co to je, názvosloví, co je to Řadový dům?, význam pojmu, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, informace


Pojem Řadový dům je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Řadový dům? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Řadové domy či řadovky je způsob bytové výstavby, kdy se jedno- až třípodlažní rodinné domy, často stavěné podle téhož plánu, řadí těsně vedle sebe a sdílejí nosné zdi se sousedním domem. Ve srovnání s činžovními domy nabízejí větší soukromí, případně i zahrádku, ve srovnání se samostatnými rodinnými domy jsou energeticky úspornější, zaberou méně místa a tím umožňují vyšší hustotu osídlení. Díky tomu se zlevňuje stavba inženýrských sítí a usnadňuje obsluha veřejnou dopravou.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Řadový dům ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Řadový dům na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řadový dům ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Řadový dům ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Řadový dům ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řadový dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Řadový dům například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Řadový dům? resp. jaký je význam slova Řadový dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řadový dům, odpověď na dotaz co je to Řadový dům?. Víte např. kdo to je Jiří Ovčáček? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Řadový dům i jinde než v sekci než v stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?