Co je to?
Definice výrazu Řadový dům. Co znamená odborný pojem Řadový dům z kategorie Stavebnictví?

Co je Řadový dům?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Řadový dům

Řadový dům je zvláštním způsobem výstavby domů, při kterém se podobné či totožné rodinné domy staví těsně vedle sebe a mají společné zdi se sousedními domy.
Na rozdíl od domů činžovních poskytují svým majitelům větší komfort, soukromí, terasu, zahrádku a podobně. Nezabírají tolik místa a jsou i energeticky úsporné. Inženýrské sítě u řadových domů nejsou tak nákladné, vzhledem k vyšší hustotě osídlení jsou lepší i služby a doprava.


Co je to Řadový dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Řadový dům. Co znamená odborný pojem Řadový dům z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Řadový dům? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Řadový dům je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, stavebnictví, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, informace, co znamená, slovo, popis, co je to Řadový dům?, heslo, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, termín, slovník, přesný význam, definice


Pojem Řadový dům je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Řadový dům? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řadové domy či řadovky je způsob bytové výstavby, kdy se jedno- až třípodlažní rodinné domy, často stavěné podle téhož plánu, řadí těsně vedle sebe a sdílejí nosné zdi se sousedním domem. Ve srovnání s činžovními domy nabízejí větší soukromí, případně i zahrádku, ve srovnání se samostatnými rodinnými domy jsou energeticky úspornější, zaberou méně místa a tím umožňují vyšší hustotu osídlení. Díky tomu se zlevňuje stavba inženýrských sítí a usnadňuje obsluha veřejnou dopravou.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Řadový dům na Youtube

Zkusit najít slovo Řadový dům na Google.cz

Zkusit najít frázi Řadový dům ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Řadový dům ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Řadový dům ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Řadový dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Řadový dům například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co je to Řadový dům? resp. jaká je definice termínu Řadový dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řadový dům, odpověď na dotaz co je to Řadový dům?. Víte např. kdo to je Komunista? Znáte a víte kdo je Chartista? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, činžovní dům, Řadový dům, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?