Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hltnost. Co znamená pojem Hltnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hltnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hltnost?

Hltnost je pojmenování maximálního průtoku vody či páry u vodních a parních turbín za daných podmínek. Vyjadřuje se buď v metrech krychlových za sekundu, nebo v kilogramech za sekundu.
Jako turbíny se světově největší hltností se udávají Kaplanovy turbíny, nacházející se na řece Volze ve vodní elektrárně v Saratově. Spád zde činí 11 metrů a průtok 806 metrů za sekundu. O něco nižší hltnost mají turbíny vodní elektrárny Gabčíkovo na řece Dunaji. I zde jde o Kaplanovy turbíny.


Co je to Hltnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hltnost. Co znamená pojem Hltnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hltnost se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: formulace, Fyzika, synonymum, význam slova, pojem, informace, odborné názvosloví, heslo, Hltnost, vysvětlení, slovník, popis, přesný význam, terminus technicus, wiki, Fyzika, terminologie, přesný výraz


Pojem Hltnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Hltnost na Youtube

Hledat termín Hltnost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hltnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hltnost ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Hltnost ve Wikipedii

Najít pojem Hltnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hltnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hltnost? resp. co je to Hltnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hltnost, odpověď na dotaz co je to Hltnost?. Víte např. kdo to je Vojtěch Kotek? Znáte a víte kdo je Anna Polívková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.