Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hltnost. Co znamená pojem Hltnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hltnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hltnost

Hltnost je pojmenování maximálního průtoku vody či páry u vodních a parních turbín za daných podmínek. Vyjadřuje se buď v metrech krychlových za sekundu, nebo v kilogramech za sekundu.
Jako turbíny se světově největší hltností se udávají Kaplanovy turbíny, nacházející se na řece Volze ve vodní elektrárně v Saratově. Spád zde činí 11 metrů a průtok 806 metrů za sekundu. O něco nižší hltnost mají turbíny vodní elektrárny Gabčíkovo na řece Dunaji. I zde jde o Kaplanovy turbíny.


Co je to Hltnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hltnost. Co znamená pojem Hltnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hltnost je v sekci Fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, definice, formulace, definice pojmu, wiki, termín, vysvětlení, Hltnost, slovník, slovo, Fyzika, názvosloví, terminus technicus, co to je, lexikon, význam, Fyzika


Pojem Hltnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Hltnost

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hltnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Hltnost ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hltnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hltnost na Google.cz

Vyhledat pojem Hltnost ve Wikislovníku

Hledat heslo Hltnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hltnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hltnost? resp. jaká je definice termínu Hltnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hltnost, odpověď na dotaz co je to Hltnost?. Víte např. kdo to je Karel Roden? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.