Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Co to je Podcast? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Podcast

Podcast je slovo vzniklé složením částí slov iPod a Broadcast, čili přehrávač hudby a vysílání. Jde tedy o vysílání slovních projevů i hudby na přehrávače MP3.
Obsah se do MP3 přehrávače dostane pomocí podcastu a prostřednictvím mobilních sítí. Za takový typ stažení hudby je nutno zaplatit nebo použít open source program iPodder Adama Curryho.


Co je to Podcast? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Podcast s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Podcast je v kategorii Internet

Klíčová slova: význam slova, heslo, pojem, Podcast, odborné názvosloví, popis, názvosloví, slovo, termín, formulace, co to je, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, wiki, přesný výraz, lexikon, informace


Pojem Podcast je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Podcast můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“. Výraz podcast, příp. audio RSS (Rich Site Summary) se užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů (audiosouborů).

Další informační zdroje o slovu Podcast

Najít slovo Podcast ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podcast ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Podcast ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Podcast ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Podcast ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podcast ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Podcast například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Podcast? resp. jaká je definice slova Podcast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podcast, odpověď na dotaz co je to Podcast?. Víte např. kdo to je Ichtyl? Znáte a víte kdo je Nindža? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!