Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Co to je Podcast? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Podcast

Podcast je slovo vzniklé složením částí slov iPod a Broadcast, čili přehrávač hudby a vysílání. Jde tedy o vysílání slovních projevů i hudby na přehrávače MP3.
Obsah se do MP3 přehrávače dostane pomocí podcastu a prostřednictvím mobilních sítí. Za takový typ stažení hudby je nutno zaplatit nebo použít open source program iPodder Adama Curryho.


Co je to Podcast? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Podcast? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podcast je v sekci Internet

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, co znamená, formulace, význam slova, heslo, slovo, vysvětlení, termín, wiki, definice pojmu, názvosloví, význam, přesný význam, popis, informace, co to je, Internet


Pojem Podcast je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podcast? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“. Výraz podcast, příp. audio RSS (Rich Site Summary) se užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů (audiosouborů).

Další zdroje informací o slovu Podcast

Zkusit najít termín Podcast ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Podcast na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podcast ve Wikimedia Commons

Najít výraz Podcast ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Podcast ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Podcast ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Podcast například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Podcast? resp. co přesně označuje termín Podcast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podcast, odpověď na dotaz co je to Podcast?. Víte např. kdo to je Sítař? Znáte a víte kdo je Zkurvysyn? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!