Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podcast. Co znamená odborný pojem Podcast z kategorie Internet?

Co je to Podcast? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Podcast?

Podcast je slovo vzniklé složením částí slov iPod a Broadcast, čili přehrávač hudby a vysílání. Jde tedy o vysílání slovních projevů i hudby na přehrávače MP3.
Obsah se do MP3 přehrávače dostane pomocí podcastu a prostřednictvím mobilních sítí. Za takový typ stažení hudby je nutno zaplatit nebo použít open source program iPodder Adama Curryho.


Co je to Podcast? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podcast. Co znamená odborný pojem Podcast z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Podcast? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Podcast patří do sekce internet

Klíčová slova: wiki, pojem, formulace, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, slovo, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, termín, význam, lexikon, význam pojmu, popis, Podcast


Pojem Podcast je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podcast? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“. Výraz podcast, příp. audio RSS (Rich Site Summary) se užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů (audiosouborů).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Podcast na Youtube

Hledat slovo Podcast ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Podcast ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podcast ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podcast ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Podcast ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podcast například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Podcast? resp. co je to Podcast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podcast, odpověď na dotaz co je to Podcast?. Víte např. kdo to je Michaela Šojdrová? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!