Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Co to je Podcast? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Podcast

Podcast je slovo vzniklé složením částí slov iPod a Broadcast, čili přehrávač hudby a vysílání. Jde tedy o vysílání slovních projevů i hudby na přehrávače MP3.
Obsah se do MP3 přehrávače dostane pomocí podcastu a prostřednictvím mobilních sítí. Za takový typ stažení hudby je nutno zaplatit nebo použít open source program iPodder Adama Curryho.


Co je to Podcast? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Podcast se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podcast se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: lexikon, význam slova, terminus technicus, pojem, co znamená, Internet, význam, co je to Podcast?, Podcast, formulace, termín, terminologie, slovo, vysvětlení, wiki, co to je, názvosloví, synonymum


Pojem Podcast je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Podcast píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“. Výraz podcast, příp. audio RSS (Rich Site Summary) se užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů (audiosouborů).

Jiné informační zdroje o pojmu Podcast

Hledat videa s názvem Podcast na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podcast ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podcast ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Podcast ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Podcast ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Podcast ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Podcast například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Podcast? resp. co je to Podcast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podcast, odpověď na dotaz co je to Podcast?. Víte např. kdo to je Myšpulín? Znáte a víte kdo je David Lynch? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!