Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Co to je Podcast? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Podcast

Podcast je slovo vzniklé složením částí slov iPod a Broadcast, čili přehrávač hudby a vysílání. Jde tedy o vysílání slovních projevů i hudby na přehrávače MP3.
Obsah se do MP3 přehrávače dostane pomocí podcastu a prostřednictvím mobilních sítí. Za takový typ stažení hudby je nutno zaplatit nebo použít open source program iPodder Adama Curryho.


Co je to Podcast? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Podcast sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podcast patří do sekce Internet

Klíčová slova: heslo, význam slova, co znamená, vysvětlení, Internet, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, termín, slovník, slovo, význam pojmu, informace, odborný výraz, terminologie, formulace, význam, terminus technicus


Pojem Podcast je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Podcast dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“. Výraz podcast, příp. audio RSS (Rich Site Summary) se užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů (audiosouborů).

Více informací o slovu Podcast doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Podcast ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Podcast ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Podcast ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podcast ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Podcast ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Podcast ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podcast například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Podcast? resp. co znamená výraz Podcast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podcast, odpověď na dotaz co je to Podcast?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Zkurvysyn? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!