Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Co je Podcast?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Podcast?

Podcast je označení pro digitální audio nebo video soubor, který je dostupný k poslechu nebo sledování prostřednictvím internetu. Termín podcast vznikl spojením slov iPod a broadcast, jeho původ je spojen s přehrávačem iPod od společnosti Apple. Podcasty jsou v současnosti dostupné na většině zařízení, včetně smartphonů, tabletů a počítačů. Hlavním rysem podcastů je, že jsou k dispozici prostřednictvím aktualizovaného obsahu, obvykle pomocí technologie RSS. Zájemci tak mohou automaticky stahovat nejnovější epizody nebo si předplatit daný podcast, což znamená, že nové epizody se automaticky stahují, když jsou k dispozici. Podcasty mohou nabízet různé druhy obsahu, včetně rozhovorů, diskusí, reportáží, audioknih, hudebních recenzí a mnoho dalšího.
Existuje obrovské množství podcastů na různá témata, což umožňuje posluchačům najít obsah, který odpovídá jejich zájmům. Výhodou podcastů je jejich dostupnost a snadná manipulace. Posluchači mohou poslouchat podcasty kdykoliv a kdekoli, a to i bez připojení k internetu, pokud si epizody předem stáhnou. Podcasty poskytují tvůrcům obsahu platformu pro sdílení informací, názorů a zábavy s širokou publikem. Jsou populární i jako prostředek vzdělávání a informovanosti, protože oproti tradičním médiím umožňují hlubší pohled na různá témata a pokrývají tematický rozsah od vědeckých diskusí po zábavný obsah.


Co je to Podcast? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podcast. Co znamená pojem Podcast z kategorie Internet?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Podcast doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Podcast se nachází v sekci internet

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, co znamená, význam slova, význam pojmu, formulace, význam, co je to Podcast?, internet, pojem, heslo, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, slovník, přesný význam, popis


Pojem Podcast je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podcast? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Podcasting je způsob šíření informací vynalezený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. Výraz „podcasting“ se užívá ve významu „způsob šíření audioinformací“ čili zvukových informací, „způsob šíření informací zvukem“, „převod textu na zvuk“. Výraz podcast, příp. audio RSS (Rich Site Summary) se užívá pro sadu jednotlivých navazujících audiozáznamů (audiosouborů).

Další informační zdroje o slovu Podcast

Hledat slovo Podcast ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podcast ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podcast ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Podcast na Google.cz

Hledat výraz Podcast ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Podcast ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Podcast například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Podcast? resp. co přesně znamená slovo Podcast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podcast, odpověď na dotaz co je to Podcast?. Víte např. kdo to je Padouch? Znáte a víte kdo je Julius Caesar? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, internet zařízení, podcast, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!