Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Co to je ADSL? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu ADSL?

Se zkratkou ADSL se setkáme v nejrůznějších reklamách na připojení k internetu. ADSL pochází z anglického Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ připojení k internetu, který se vyznačuje tím, že rychlost stahování dat je vyšší než rychlost dat odcházejících. K připojení prostřednictvím ADSL je potřeba ADSL modem nebo ADSL router. ADSL modemy se k jednomu zařízení připojují pomocí USB, Ethernet portu nebo PCI karty. Pomocí ADSL routeru je možné připojit více různých zařízení (několik PC, mobilní telefony atd.) najednou.


Co je to ADSL? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova ADSL můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz ADSL je v sekci Hardware

Klíčová slova: co je to ADSL?, synonymum, přesný význam, význam, co to je, wiki, definice pojmu, heslo, informace, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, význam slova, Hardware, ADSL, termín, přesný výraz, vysvětlení


Pojem ADSL je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín ADSL? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscriber Line) je v současnosti nejčastěji využívaný typ DSL. Vyznačuje se asymetrickým připojením, kdy je rychlost dat přenášených k uživateli (anglicky download) vyšší, než rychlost dat odcházejících od uživatele směrem do Internetu (anglicky upload). Asymetrie naprosté většině uživatelů vyhovuje, protože odpovídá jejich běžným potřebám. Na druhou stranu může bránit rozvoji Webu 2.0 nebo videotelefonování, kde je nutné přenášet více dat oběma směry.

ADSL modem

ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné zdroje informací o pojmu ADSL

Vyhledat termín ADSL ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo ADSL ve vyhledávači Yandex

Najít pojem ADSL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo ADSL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo ADSL ve Wikizdrojích

Hledat termín ADSL ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo ADSL například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo ADSL? resp. co přesně znamená slovo ADSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADSL, odpověď na dotaz co je to ADSL?. Víte např. kdo to je Radovan Vítek? Znáte a víte kdo je Imbecil? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.