Co je to?
Výraz, termín, definice slova ADSL. Co znamená odborný pojem ADSL z kategorie Hardware?

Co je to ADSL? Význam slova

Co znamená termín ADSL? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Se zkratkou ADSL se setkáme v nejrůznějších reklamách na připojení k internetu. ADSL pochází z anglického Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ připojení k internetu, který se vyznačuje tím, že rychlost stahování dat je vyšší než rychlost dat odcházejících. K připojení prostřednictvím ADSL je potřeba ADSL modem nebo ADSL router. ADSL modemy se k jednomu zařízení připojují pomocí USB, Ethernet portu nebo PCI karty. Pomocí ADSL routeru je možné připojit více různých zařízení (několik PC, mobilní telefony atd.) najednou.


Co je to ADSL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ADSL. Co znamená odborný pojem ADSL z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (ADSL) můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín ADSL patří do kategorie hardware

Klíčová slova: ADSL, definice, vysvětlení, hardware, slovník, přesný výraz, hardware, co je to ADSL?, popis, odborné názvosloví, formulace, heslo, význam, terminologie, slovo, synonymum, přesný význam, wiki


Pojem ADSL je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín ADSL? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscriber Line) je v současnosti nejčastěji využívaný typ DSL. Vyznačuje se asymetrickým připojením, kdy je rychlost dat přenášených k uživateli (anglicky download) vyšší, než rychlost dat odcházejících od uživatele směrem do Internetu (anglicky upload). Asymetrie naprosté většině uživatelů vyhovuje, protože odpovídá jejich běžným potřebám. Na druhou stranu může bránit rozvoji Webu 2.0 nebo videotelefonování, kde je nutné přenášet více dat oběma směry.

ADSL modem

ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín ADSL na Google.cz

Hledat heslo ADSL ve vyhledávači Yandex

Najít slovo ADSL ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ADSL ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem ADSL na Youtube

Najít heslo ADSL ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ADSL například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená ADSL? resp. co označuje slovo ADSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADSL, odpověď na dotaz co je to ADSL?. Víte např. kdo to je Alice Hálová? Znáte a víte kdo je Idiot? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.