Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Co to je ADSL? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu ADSL

Se zkratkou ADSL se setkáme v nejrůznějších reklamách na připojení k internetu. ADSL pochází z anglického Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ připojení k internetu, který se vyznačuje tím, že rychlost stahování dat je vyšší než rychlost dat odcházejících. K připojení prostřednictvím ADSL je potřeba ADSL modem nebo ADSL router. ADSL modemy se k jednomu zařízení připojují pomocí USB, Ethernet portu nebo PCI karty. Pomocí ADSL routeru je možné připojit více různých zařízení (několik PC, mobilní telefony atd.) najednou.


Co je to ADSL? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo ADSL se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: Hardware, definice pojmu, synonymum, přesný význam, terminus technicus, význam slova, popis, informace, ADSL, význam, formulace, co znamená, definice, Hardware, heslo, terminologie, termín, názvosloví


Pojem ADSL je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu ADSL?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscriber Line) je v současnosti nejčastěji využívaný typ DSL. Vyznačuje se asymetrickým připojením, kdy je rychlost dat přenášených k uživateli (anglicky download) vyšší, než rychlost dat odcházejících od uživatele směrem do Internetu (anglicky upload). Asymetrie naprosté většině uživatelů vyhovuje, protože odpovídá jejich běžným potřebám. Na druhou stranu může bránit rozvoji Webu 2.0 nebo videotelefonování, kde je nutné přenášet více dat oběma směry.

ADSL modem

ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další zdroje informací

Zkusit najít pojem ADSL ve Wikizdrojích

Vyhledat termín ADSL na Google.cz

Najít slovo ADSL ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ADSL ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo ADSL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem ADSL na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo ADSL například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova ADSL? resp. jaký je význam pojmu ADSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADSL, odpověď na dotaz co je to ADSL?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Děvkař? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.