Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Co to je ADSL? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla ADSL?

Se zkratkou ADSL se setkáme v nejrůznějších reklamách na připojení k internetu. ADSL pochází z anglického Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ připojení k internetu, který se vyznačuje tím, že rychlost stahování dat je vyšší než rychlost dat odcházejících. K připojení prostřednictvím ADSL je potřeba ADSL modem nebo ADSL router. ADSL modemy se k jednomu zařízení připojují pomocí USB, Ethernet portu nebo PCI karty. Pomocí ADSL routeru je možné připojit více různých zařízení (několik PC, mobilní telefony atd.) najednou.


Co je to ADSL? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín ADSL patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, co to je, synonymum, slovo, slovník, odborný výraz, terminologie, Hardware, přesný výraz, význam slova, formulace, pojem, co znamená, terminus technicus, přesný význam, Hardware, wiki


Pojem ADSL je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu ADSL?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscriber Line) je v současnosti nejčastěji využívaný typ DSL. Vyznačuje se asymetrickým připojením, kdy je rychlost dat přenášených k uživateli (anglicky download) vyšší, než rychlost dat odcházejících od uživatele směrem do Internetu (anglicky upload). Asymetrie naprosté většině uživatelů vyhovuje, protože odpovídá jejich běžným potřebám. Na druhou stranu může bránit rozvoji Webu 2.0 nebo videotelefonování, kde je nutné přenášet více dat oběma směry.

ADSL modem

ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další zdroje informací o slovu ADSL

Zkusit najít pojem ADSL ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ADSL ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem ADSL na Youtube

Vyhledat pojem ADSL ve Wikislovníku

Najít pojem ADSL ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ADSL ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo ADSL například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova ADSL? resp. jaký je přesný význam slova ADSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADSL, odpověď na dotaz co je to ADSL?. Víte např. kdo to je Luděk Niedermayer? Znáte a víte kdo je Debil? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu ADSL i v jiných kategoriích (než Hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.