Co je to?
Definice odborného termínu, slova ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Co je ADSL?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu ADSL?

Se zkratkou ADSL se setkáme v nejrůznějších reklamách na připojení k internetu. ADSL pochází z anglického Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ připojení k internetu, který se vyznačuje tím, že rychlost stahování dat je vyšší než rychlost dat odcházejících. K připojení prostřednictvím ADSL je potřeba ADSL modem nebo ADSL router. ADSL modemy se k jednomu zařízení připojují pomocí USB, Ethernet portu nebo PCI karty. Pomocí ADSL routeru je možné připojit více různých zařízení (několik PC, mobilní telefony atd.) najednou.


Co je to ADSL? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ADSL. Co znamená pojem ADSL z kategorie Hardware?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu ADSL? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem ADSL patří do sekce hardware

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, pojem, názvosloví, ADSL, popis, význam, lexikon, co to je, definice, hardware, informace, odborný výraz, slovník, synonymum


Pojem ADSL je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu ADSL píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscriber Line) je v současnosti nejčastěji využívaný typ DSL. Vyznačuje se asymetrickým připojením, kdy je rychlost dat přenášených k uživateli (anglicky download) vyšší, než rychlost dat odcházejících od uživatele směrem do Internetu (anglicky upload). Asymetrie naprosté většině uživatelů vyhovuje, protože odpovídá jejich běžným potřebám. Na druhou stranu může bránit rozvoji Webu 2.0 nebo videotelefonování, kde je nutné přenášet více dat oběma směry.

ADSL modem

ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
ADSL modem Teledat 431. Autor: Tors, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné zdroje informací o pojmu ADSL

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ADSL ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín ADSL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi ADSL ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo ADSL ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem ADSL ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz ADSL na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo ADSL například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaký je význam slova ADSL? resp. co přesně označuje termín ADSL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ADSL, odpověď na dotaz co je to ADSL?. Víte např. kdo to je Lenka Špillarová? Znáte a víte kdo je Sluha? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie hardware, smart TV, aDSL, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.