Co je to?
Definice výrazu Malus. Co znamená odborný pojem Malus z kategorie Bankovnictví?

Co je Malus?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Malus

Malus je pojem z oblasti finančnictví, kde se jedná o penalizaci, kterou vyměřují pojišťovny a bankovní instituce. Je to postih za nesplnění podmínek pojištění, vyššího rizika, než bylo ve smlouvě stanoveno, nebo jde o přirážku za vysokou škodovost v minulém pojistném období.
Nejčastěji se malus vyskytuje v oblasti pojištění vozidel. Není stanoven žádným zákonem, jedná se o vnitřní pravidla.


Co je to Malus? Význam slova, termín, Definice výrazu Malus. Co znamená odborný pojem Malus z kategorie Bankovnictví?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Malus je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, slovník, bankovnictví, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, Malus, wiki, přesný význam, bankovnictví, přesný výraz, odborný výraz, heslo, popis, slovo, terminus technicus, lexikon


Pojem Malus je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Malus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malus (lat. špatný) je ve finančnictví druh penalizace vyměřovaný bankovními ústavy a pojišťovnami. Je to antonymum slova bonus (lat. dobrý).
Malus jako finanční nástroj se obvykle vyskytuje pouze jako součást systému "bonus-malus", což znamená, že požadované chování klienta je zvýhodněné (odměňováno) nebo penalizováno (pokutováno). Finanční ústavy, hlavně pojišťovny nepoužívají nástroj malus jako ojedinělý akt vůči pojistníkovi. Bonus-malus systém není definován žádným zákonem, je to součást interních předpisů poskytovatele finanční služby.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Malus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Malus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Malus ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Malus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Malus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Malus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Malus? resp. co znamená výraz Malus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malus, odpověď na dotaz co je to Malus?. Víte např. kdo to je Jan Křtitel? Znáte a víte kdo je Cobie Smulders? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Malus i v jiné sekci než je kategorie bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, banka nová, malus, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?