Co je to?
Výraz, termín, definice slova Malus. Co znamená odborný pojem Malus z kategorie Bankovnictví?

Co je to Malus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Malus?

Malus je pojem z oblasti finančnictví, kde se jedná o penalizaci, kterou vyměřují pojišťovny a bankovní instituce. Je to postih za nesplnění podmínek pojištění, vyššího rizika, než bylo ve smlouvě stanoveno, nebo jde o přirážku za vysokou škodovost v minulém pojistném období.
Nejčastěji se malus vyskytuje v oblasti pojištění vozidel. Není stanoven žádným zákonem, jedná se o vnitřní pravidla.


Co je to Malus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Malus. Co znamená odborný pojem Malus z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Malus? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Malus je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: co to je, Malus, význam slova, vysvětlení, co znamená, pojem, Bankovnictví, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, přesný význam, formulace, slovo, Bankovnictví, termín, informace


Pojem Malus je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Malus můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Malus (lat. špatný) je ve finančnictví druh penalizace vyměřovaný bankovními ústavy a pojišťovnami. Je to antonymum slova bonus (lat. dobrý).
Malus jako finanční nástroj se obvykle vyskytuje pouze jako součást systému "bonus-malus", což znamená, že požadované chování klienta je zvýhodněné (odměňováno) nebo penalizováno (pokutováno). Finanční ústavy, hlavně pojišťovny nepoužívají nástroj malus jako ojedinělý akt vůči pojistníkovi. Bonus-malus systém není definován žádným zákonem, je to součást interních předpisů poskytovatele finanční služby.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Malus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Malus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Malus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Malus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Malus ve Wikislovníku

Najít termín Malus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malus například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Malus? resp. co znamená Malus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malus, odpověď na dotaz co je to Malus?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Svatý Václav? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?