Co je to?
Výraz, termín, definice slova Malus. Co znamená odborný pojem Malus z kategorie Bankovnictví?

Co je to Malus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Malus

Malus je pojem z oblasti finančnictví, kde se jedná o penalizaci, kterou vyměřují pojišťovny a bankovní instituce. Je to postih za nesplnění podmínek pojištění, vyššího rizika, než bylo ve smlouvě stanoveno, nebo jde o přirážku za vysokou škodovost v minulém pojistném období.
Nejčastěji se malus vyskytuje v oblasti pojištění vozidel. Není stanoven žádným zákonem, jedná se o vnitřní pravidla.


Co je to Malus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Malus. Co znamená odborný pojem Malus z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Malus s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Malus se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, synonymum, co to je, přesný význam, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, lexikon, co je to Malus?, formulace, co znamená, pojem, přesný výraz, popis, informace, slovník, odborný výraz, definice


Pojem Malus je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Malus?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malus (lat. špatný) je ve finančnictví druh penalizace vyměřovaný bankovními ústavy a pojišťovnami. Je to antonymum slova bonus (lat. dobrý).
Malus jako finanční nástroj se obvykle vyskytuje pouze jako součást systému "bonus-malus", což znamená, že požadované chování klienta je zvýhodněné (odměňováno) nebo penalizováno (pokutováno). Finanční ústavy, hlavně pojišťovny nepoužívají nástroj malus jako ojedinělý akt vůči pojistníkovi. Bonus-malus systém není definován žádným zákonem, je to součást interních předpisů poskytovatele finanční služby.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Malus ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Malus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Malus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Malus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Malus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Malus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Malus? resp. jaký je význam slova Malus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malus, odpověď na dotaz co je to Malus?. Víte např. kdo to je Gynekolog? Znáte a víte kdo je Andrea Bocelli? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?