Co je to?
Odborný výraz, definice slova Puntíkovaný trikot. Co znamená slovo Puntíkovaný trikot z kategorie Sport?

Co je Puntíkovaný trikot?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Puntíkovaný trikot

Puntíkovaný trikot je ocenění pro vítěze klasifikace vrchařů v náročných stoupáních Tour de France. Jeho tradice se datuje od roku 1933, kdy se stal druhou klasifikací pro závodníky. Získává ho nejlepší vrchař celého závodu. Každé větší a náročnější stoupání během závodu se zařazuje do stupňů od jedné do čtyř, přičemž jednička označuje nejtěžší stoupání. Hodnocení se provádí na základě předem stanovených kritérií, například délky a sklonu.
Pokud je stoupání delší a trať náročnější, rozděluje se mezi závodníky větší počet bodů. Tzv. hors stoupání čili nejvyšší stoupání na Tour de France nebylo mezi tyto kategorie zařazováno, i když je považováno za těžší než stoupání označené jako jedna. Za takové výstupy se uděluje nejvíce bodů, a také cíle, které se nacházejí na vrcholu, získávají dvojnásobný počet bodů. Když je dokončen celý závod s cílem v Paříži, získává vedoucí závodník klasifikace titul Král hor. Sponzorem puntíkovaného trikotu je společnost Carrefour.


Co je to Puntíkovaný trikot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Puntíkovaný trikot. Co znamená slovo Puntíkovaný trikot z kategorie Sport?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Puntíkovaný trikot s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Puntíkovaný trikot patří do kategorie sport

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, význam, definice, přesný význam, pojem, lexikon, wiki, slovo, co to je, sport, názvosloví, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, sport, heslo, Puntíkovaný trikot


Pojem Puntíkovaný trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Puntíkovaný trikot dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Puntíkovaný trikot (francouzsky maillot a pois) je trikot užívaný na Tour de France. Je určen pro krále hor. Na vrcholu vybraných stoupání jsou nejrychlejším jezdcům rozdělovány body. Výjezdy jsou děleny na kategorie od 1 (nejobtížnější) do 4 (nejlehčí) podle jejich náročnosti (strmosti a délky stoupání). Nejtěžší stoupání jsou označovány jako Hors categorie, což lze přeložit jako „mimo kategorie“. Každá kategorie má vlastní bodové ohodnocení. Na posledním vrcholu etapy jsou navíc bodová ohodnocení dvojnásobná, pokud se jedná o vrcholy HC, 1. kategorie nebo 2. kategorie. O vrchařské vítězství se bojuje od roku 1933, puntíkovaný trikot byl poprvé představen v roce 1975. Barvy byly zvoleny sponzorem Poulain Chocolate. Historicky nejúspěšnějším jezdcem je Richard Virenque, který triumfoval sedmkrát – v letech 1994–1997, 1999, 2003 a 2004.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Puntíkovaný trikot na Google.cz

Najít pojem Puntíkovaný trikot na Google obrázcích

Vyhledat pojem Puntíkovaný trikot ve Wikizdrojích

Najít slovo Puntíkovaný trikot ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Puntíkovaný trikot na Youtube

Vyhledat slovo Puntíkovaný trikot ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Puntíkovaný trikot například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teďka už zajisté víte jaká je definice termínu Puntíkovaný trikot? resp. co vlastně znamená slovo Puntíkovaný trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Puntíkovaný trikot, odpověď na dotaz co je to Puntíkovaný trikot?. Víte např. kdo to je Rusista? Znáte a víte kdo je Amy Winehouse? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Puk na mokrém ledu, puntíkovaný trikot, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.