Co je to?
Definice výrazu, termínu Puntíkovaný trikot. Co znamená odborný pojem Puntíkovaný trikot z kategorie Sport?

Co je Puntíkovaný trikot? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Puntíkovaný trikot?

Puntíkovaný trikot je ocenění pro vítěze klasifikace vrchařů v náročných stoupáních Tour de France. Jeho tradice se datuje od roku 1933, kdy se stal druhou klasifikací pro závodníky. Získává ho nejlepší vrchař celého závodu. Každé větší a náročnější stoupání během závodu se zařazuje do stupňů od jedné do čtyř, přičemž jednička označuje nejtěžší stoupání. Hodnocení se provádí na základě předem stanovených kritérií, například délky a sklonu.
Pokud je stoupání delší a trať náročnější, rozděluje se mezi závodníky větší počet bodů. Tzv. hors stoupání čili nejvyšší stoupání na Tour de France nebylo mezi tyto kategorie zařazováno, i když je považováno za těžší než stoupání označené jako jedna. Za takové výstupy se uděluje nejvíce bodů, a také cíle, které se nacházejí na vrcholu, získávají dvojnásobný počet bodů. Když je dokončen celý závod s cílem v Paříži, získává vedoucí závodník klasifikace titul Král hor. Sponzorem puntíkovaného trikotu je společnost Carrefour.


Co je to Puntíkovaný trikot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Puntíkovaný trikot. Co znamená odborný pojem Puntíkovaný trikot z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Puntíkovaný trikot je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, sport, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, Puntíkovaný trikot, wiki, vysvětlení, termín, slovo, popis, lexikon, co to je, přesný význam, informace, terminologie, odborný výraz, slovník


Pojem Puntíkovaný trikot je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Puntíkovaný trikot dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Puntíkovaný trikot (francouzsky maillot a pois) je trikot užívaný na Tour de France. Je určen pro krále hor. Na vrcholu vybraných stoupání jsou nejrychlejším jezdcům rozdělovány body. Výjezdy jsou děleny na kategorie od 1 (nejobtížnější) do 4 (nejlehčí) podle jejich náročnosti (strmosti a délky stoupání). Nejtěžší stoupání jsou označovány jako Hors categorie, což lze přeložit jako „mimo kategorie“. Každá kategorie má vlastní bodové ohodnocení. Na posledním vrcholu etapy jsou navíc bodová ohodnocení dvojnásobná, pokud se jedná o vrcholy HC, 1. kategorie nebo 2. kategorie. O vrchařské vítězství se bojuje od roku 1933, puntíkovaný trikot byl poprvé představen v roce 1975. Barvy byly zvoleny sponzorem Poulain Chocolate. Historicky nejúspěšnějším jezdcem je Richard Virenque, který triumfoval sedmkrát – v letech 1994–1997, 1999, 2003 a 2004.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Puntíkovaný trikot ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Puntíkovaný trikot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Puntíkovaný trikot ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Puntíkovaný trikot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Puntíkovaný trikot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Puntíkovaný trikot ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Puntíkovaný trikot například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Puntíkovaný trikot? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Puntíkovaný trikot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Puntíkovaný trikot, odpověď na dotaz co je to Puntíkovaný trikot?. Víte např. kdo to je Alfred Strejček? Znáte a víte kdo je Ludmila Čírtková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.