Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gravitační síla. Co znamená odborný pojem Gravitační síla z kategorie Fyzika?

Co je to Gravitační síla? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gravitační síla

Gravitační síla je označení pro silové působení, které probíhá mezi dvěma tělesy. Toto silové působení může vzniknout proto, že tělesa mají určitou váhu. Vytvoří se tak gravitační pole. Všechny látky mají společnou vlastnost vytvářet právě toto pole. Jedná se o působení, které je vždy přitažlivé, není možné, aby se tělesa gravitační silou odpuzovala, na rozdíl od elektrické nebo magnetické síly. Velikost gravitační síly z matematického hlediska popisuje Newtonův gravitační zákon. Jeho definice sděluje, že velikost síly je přímo úměrná součinu gravitační konstanty, hmotností zúčastněných těles, a je nepřímo úměrná druhé mocnině vzdálenosti těchto těles. Prostředí mezi tělesy nemá na gravitační sílu žádný vliv.
Jedná se o sílu, která patří k nejslabším a zřetelně se projevuje až při velkých rozměrech, například působením mezi planetami. Gravitací se zabývá také teorie relativity, kde je gravitační síla popsaná v Einsteinových rovnicích gravitačního pole a je zde uvedena jako projev zakřivení časoprostoru hmotou a energií.


Co je to Gravitační síla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gravitační síla. Co znamená odborný pojem Gravitační síla z kategorie Fyzika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gravitační síla? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Gravitační síla je v kategorii fyzika

Klíčová slova: co znamená, Gravitační síla, odborný výraz, wiki, synonymum, význam, význam slova, co je to Gravitační síla?, definice, definice pojmu, terminus technicus, fyzika, přesný význam, popis, lexikon, co to je, vysvětlení, terminologie


Pojem Gravitační síla je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Gravitační síla na Youtube

Vyhledat termín Gravitační síla ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Gravitační síla ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Gravitační síla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Gravitační síla ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gravitační síla ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravitační síla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Gravitační síla? resp. co je to Gravitační síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravitační síla, odpověď na dotaz co je to Gravitační síla?. Víte např. kdo to je Leonid Iljič Brežněv? Znáte a víte kdo je Hokynář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.