Co je to?
Výraz, termín, definice slova Babí léto. Co znamená odborný pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co je to Babí léto? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Babí léto

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Babí léto. Co znamená odborný pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Babí léto je v sekci příroda

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, heslo, terminus technicus, formulace, Babí léto, odborné názvosloví, význam, definice, definice pojmu, popis, co to je, odborný výraz, přesný výraz, pojem, synonymum, wiki, slovník


Pojem Babí léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Babí léto? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Babí léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Babí léto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Babí léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Babí léto ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Babí léto ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Babí léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Babí léto? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Ivo Vondrák? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.