Co je to?
Výraz, termín, definice slova Babí léto. Co znamená odborný pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co je to Babí léto? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Babí léto?

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Babí léto. Co znamená odborný pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Babí léto s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Babí léto je v kategorii příroda

Klíčová slova: slovník, slovo, lexikon, co znamená, wiki, popis, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, terminus technicus, Babí léto, synonymum, co je to Babí léto?, přesný význam, termín, význam, co to je, pojem


Pojem Babí léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Babí léto? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Babí léto ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babí léto ve Wikimedia Commons

Najít pojem Babí léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Babí léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Babí léto ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babí léto ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Babí léto? resp. jaký je přesný význam slova Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Polyglot? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Babí léto v jiné sekci než příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.