Co je to?
Definice odborného termínu, slova Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co je Babí léto? Význam slova

Co znamená termín Babí léto? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Babí léto sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Babí léto patří do sekce příroda

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, definice, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, co je to Babí léto?, terminologie, význam, příroda, přesný význam, formulace, slovník, definice pojmu, význam slova, popis, synonymum, wiki


Pojem Babí léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Babí léto? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Více informací o slovu Babí léto doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babí léto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Babí léto na Youtube

Najít slovo Babí léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Babí léto ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Babí léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Babí léto ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Babí léto? resp. co to je Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Petr Fiala? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Babí léto v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.