Co je to?
Definice odborného termínu, slova Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co je Babí léto?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Babí léto?

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Babí léto? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Babí léto patří do sekce příroda

Klíčová slova: wiki, názvosloví, význam, heslo, Babí léto, co to je, termín, informace, význam slova, příroda, pojem, definice, co znamená, odborný výraz, co je to Babí léto?, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Babí léto je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Babí léto? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Další informace o pojmu Babí léto hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Babí léto ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Babí léto ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Babí léto ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Babí léto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Babí léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Babí léto ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Babí léto? resp. co je to Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Láďa Hruška? Znáte a víte kdo je Ivan Bartoš? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Beruška, babí léto, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.