Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co to je Babí léto? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Babí léto?

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Babí léto můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Babí léto je v sekci Příroda

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, význam, informace, Příroda, lexikon, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, slovo, termín, terminologie, co znamená, co je to Babí léto?


Pojem Babí léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Babí léto dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babí léto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Babí léto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Babí léto ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Babí léto ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Babí léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Babí léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Babí léto? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Babí léto i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.