Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co to je Babí léto? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Babí léto?

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Babí léto se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, význam pojmu, heslo, co znamená, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, synonymum, popis, co to je, formulace, Příroda, přesný výraz, termín, význam


Pojem Babí léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Babí léto píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Babí léto na Google.cz

Hledat slovo Babí léto ve Wikizdrojích

Hledat termín Babí léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Babí léto na Youtube

Hledat výraz Babí léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Babí léto ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Babí léto? resp. co znamená Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Babí léto hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.