Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co to je Babí léto? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Babí léto

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Babí léto s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Babí léto je v kategorii Příroda

Klíčová slova: termín, Příroda, wiki, přesný výraz, Příroda, lexikon, význam slova, co znamená, Babí léto, význam pojmu, terminologie, definice, vysvětlení, formulace, synonymum, slovo, slovník, definice pojmu


Pojem Babí léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Babí léto?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Další informační zdroje o slovu Babí léto

Zkusit najít heslo Babí léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babí léto ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babí léto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Babí léto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Babí léto na Youtube

Zkusit najít pojem Babí léto na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Babí léto? resp. jaký je význam slova Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.