Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Co to je Babí léto? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Babí léto

Babí léto čili pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. Při babím létu dlouhodoběji vládne slunečné teplé a suché počasí s nízkým podílem větru. Noci však za babího léta bývají dost chladné a ráno se vyskytují mlhy.
Většinou babí léto bývá v období mezi 21. zářím a 2. říjnem. Doba trvání je různá, někdy není babí léto vůbec rozeznatelné, někdy může trvat i více týdnů. Pro babí léto jsou typické pavučiny drobných druhů pavouků, které volně poletují vzduchem. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy. Odtud název babí léto.


Co je to Babí léto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babí léto. Co znamená pojem Babí léto z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Babí léto je v sekci Příroda

Klíčová slova: Příroda, lexikon, popis, wiki, co je to Babí léto?, terminologie, slovník, synonymum, definice pojmu, přesný význam, Babí léto, informace, názvosloví, přesný výraz, termín, pojem, definice, co to je


Pojem Babí léto je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Babí léto?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Babí léto (též označované jako pozdní léto), je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu; tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu. Na severoamerickém kontinentu se vyskytuje podobný jev nazývaný jako Indiánské léto (to ale nastává na konci podzimu a ne léta). Zaměnitelnost těchto dvou termínů je sporná.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babí léto ve Wikimedia Commons

Najít heslo Babí léto ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Babí léto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Babí léto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Babí léto ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Babí léto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Babí léto například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Babí léto? resp. co označuje slovo Babí léto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babí léto, odpověď na dotaz co je to Babí léto?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.