Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Co to je Pražská kavárna? Význam slova

Co znamená termín Pražská kavárna? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pražská kavárna je hanlivé označení pro uskupení veřejně aktivních a na politiku zaměřených intelektuálů, sídlících ve velkoměstě. Skupina nemá jasnou definici, jako pražská kavárna bývají označováni původní příznivci již neexistujících stran ODA a Unie svobody. Jsou označování také jako vyznavači Havlovy politiky lásky a pravdy.
Praha je zde městem, ve kterém intelektuálové nevnímají potřeby obyčejných lidí. Setkávají se většinou v různých kavárnách. Do běžné mluvy se pojem zařadil díky Miloši Zemanovi, který ho velice často používá.


Co je to Pražská kavárna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pražská kavárna? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pražská kavárna je v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, vysvětlení, terminologie, co znamená, slovník, Politika, popis, definice pojmu, význam, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, přesný význam, Pražská kavárna, co to je, lexikon, wiki


Pojem Pražská kavárna je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pražská kavárna? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel. Výraz kavárna odkazuje na místa setkávání intelektuálů, přičemž Praha je chápána jako symbol velkoměsta s intelektuály odtrženými od reality „běžných lidí“. Pojem poměrně často používá zejména prezident Miloš Zeman, díky čemuž se stal významnou součástí českého politického diskurzu a veřejného prostoru vůbec, včetně mnoha pokusů o jeho přesnější definici.

Další informační zdroje o slovu Pražská kavárna

Hledat pojem Pražská kavárna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Pražská kavárna ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Pražská kavárna ve Wikizdrojích

Najít termín Pražská kavárna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Pražská kavárna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Pražská kavárna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pražská kavárna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pražská kavárna? resp. co vlastně znamená slovo Pražská kavárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pražská kavárna, odpověď na dotaz co je to Pražská kavárna?. Víte např. kdo to je Elton John? Znáte a víte kdo je Mechanik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Pražská kavárna hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.