Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Co je Pražská kavárna?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pražská kavárna?

Pražská kavárna je hanlivé označení pro uskupení veřejně aktivních a na politiku zaměřených intelektuálů, sídlících ve velkoměstě. Skupina nemá jasnou definici, jako pražská kavárna bývají označováni původní příznivci již neexistujících stran ODA a Unie svobody. Jsou označování také jako vyznavači Havlovy politiky lásky a pravdy.
Praha je zde městem, ve kterém intelektuálové nevnímají potřeby obyčejných lidí. Setkávají se většinou v různých kavárnách. Do běžné mluvy se pojem zařadil díky Miloši Zemanovi, který ho velice často používá.


Co je to Pražská kavárna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pražská kavárna? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Pražská kavárna se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: co je to Pražská kavárna?, slovník, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, terminologie, synonymum, přesný význam, význam slova, politika, popis, informace, formulace, lexikon, wiki, co znamená, co to je, definice


Pojem Pražská kavárna je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pražská kavárna?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel. Výraz kavárna odkazuje na místa setkávání intelektuálů, přičemž Praha je chápána jako symbol velkoměsta s intelektuály odtrženými od reality „běžných lidí“. Pojem poměrně často používá zejména prezident Miloš Zeman, díky čemuž se stal významnou součástí českého politického diskurzu a veřejného prostoru vůbec, včetně mnoha pokusů o jeho přesnější definici.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Pražská kavárna na Google obrázcích

Vyhledat výraz Pražská kavárna ve Wikizdrojích

Najít pojem Pražská kavárna ve Wikislovníku

Najít slovo Pražská kavárna ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pražská kavárna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pražská kavárna na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pražská kavárna například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaký je význam slova Pražská kavárna? resp. co označuje slovo Pražská kavárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pražská kavárna, odpověď na dotaz co je to Pražská kavárna?. Víte např. kdo to je Jana Janěková? Znáte a víte kdo je Neil deGrasse Tyson? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, diktatura, pražská kavárna, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.