Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Co to je Pražská kavárna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pražská kavárna

Pražská kavárna je hanlivé označení pro uskupení veřejně aktivních a na politiku zaměřených intelektuálů, sídlících ve velkoměstě. Skupina nemá jasnou definici, jako pražská kavárna bývají označováni původní příznivci již neexistujících stran ODA a Unie svobody. Jsou označování také jako vyznavači Havlovy politiky lásky a pravdy.
Praha je zde městem, ve kterém intelektuálové nevnímají potřeby obyčejných lidí. Setkávají se většinou v různých kavárnách. Do běžné mluvy se pojem zařadil díky Miloši Zemanovi, který ho velice často používá.


Co je to Pražská kavárna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pražská kavárna? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pražská kavárna je v sekci Politika

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, informace, heslo, význam slova, definice pojmu, co je to Pražská kavárna?, wiki, synonymum, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, popis, Pražská kavárna, termín, názvosloví


Pojem Pražská kavárna je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pražská kavárna? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel. Výraz kavárna odkazuje na místa setkávání intelektuálů, přičemž Praha je chápána jako symbol velkoměsta s intelektuály odtrženými od reality „běžných lidí“. Pojem poměrně často používá zejména prezident Miloš Zeman, díky čemuž se stal významnou součástí českého politického diskurzu a veřejného prostoru vůbec, včetně mnoha pokusů o jeho přesnější definici.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Pražská kavárna ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pražská kavárna na Youtube

Najít termín Pražská kavárna na Google.cz

Vyhledat slovo Pražská kavárna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pražská kavárna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Pražská kavárna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pražská kavárna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pražská kavárna? resp. co znamená slovo Pražská kavárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pražská kavárna, odpověď na dotaz co je to Pražská kavárna?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Mechanik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.