Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Co to je Pražská kavárna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pražská kavárna

Pražská kavárna je hanlivé označení pro uskupení veřejně aktivních a na politiku zaměřených intelektuálů, sídlících ve velkoměstě. Skupina nemá jasnou definici, jako pražská kavárna bývají označováni původní příznivci již neexistujících stran ODA a Unie svobody. Jsou označování také jako vyznavači Havlovy politiky lásky a pravdy.
Praha je zde městem, ve kterém intelektuálové nevnímají potřeby obyčejných lidí. Setkávají se většinou v různých kavárnách. Do běžné mluvy se pojem zařadil díky Miloši Zemanovi, který ho velice často používá.


Co je to Pražská kavárna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pražská kavárna s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pražská kavárna se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Pražská kavárna, formulace, vysvětlení, význam, co znamená, terminus technicus, synonymum, význam slova, wiki, odborný výraz, definice, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, co to je, přesný význam


Pojem Pražská kavárna je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pražská kavárna píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel. Výraz kavárna odkazuje na místa setkávání intelektuálů, přičemž Praha je chápána jako symbol velkoměsta s intelektuály odtrženými od reality „běžných lidí“. Pojem poměrně často používá zejména prezident Miloš Zeman, díky čemuž se stal významnou součástí českého politického diskurzu a veřejného prostoru vůbec, včetně mnoha pokusů o jeho přesnější definici.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Pražská kavárna ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Pražská kavárna na Google.cz

Najít heslo Pražská kavárna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pražská kavárna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pražská kavárna na Youtube

Najít termín Pražská kavárna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pražská kavárna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pražská kavárna? resp. co to je Pražská kavárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pražská kavárna, odpověď na dotaz co je to Pražská kavárna?. Víte např. kdo to je Futurolog? Znáte a víte kdo je Kreativec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.