Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Co to je Pražská kavárna? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pražská kavárna?

Pražská kavárna je hanlivé označení pro uskupení veřejně aktivních a na politiku zaměřených intelektuálů, sídlících ve velkoměstě. Skupina nemá jasnou definici, jako pražská kavárna bývají označováni původní příznivci již neexistujících stran ODA a Unie svobody. Jsou označování také jako vyznavači Havlovy politiky lásky a pravdy.
Praha je zde městem, ve kterém intelektuálové nevnímají potřeby obyčejných lidí. Setkávají se většinou v různých kavárnách. Do běžné mluvy se pojem zařadil díky Miloši Zemanovi, který ho velice často používá.


Co je to Pražská kavárna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pražská kavárna. Co znamená pojem Pražská kavárna z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pražská kavárna se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pražská kavárna patří do kategorie Politika

Klíčová slova: terminologie, synonymum, pojem, přesný výraz, Pražská kavárna, slovník, termín, vysvětlení, informace, popis, význam, názvosloví, formulace, co znamená, Politika, význam pojmu, wiki, definice pojmu


Pojem Pražská kavárna je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pražská kavárna?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel. Výraz kavárna odkazuje na místa setkávání intelektuálů, přičemž Praha je chápána jako symbol velkoměsta s intelektuály odtrženými od reality „běžných lidí“. Pojem poměrně často používá zejména prezident Miloš Zeman, díky čemuž se stal významnou součástí českého politického diskurzu a veřejného prostoru vůbec, včetně mnoha pokusů o jeho přesnější definici.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pražská kavárna ve Wikimedia Commons

Najít termín Pražská kavárna ve Wikizdrojích

Hledat termín Pražská kavárna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Pražská kavárna na Google.cz

Hledat videa s názvem Pražská kavárna na Youtube

Hledat výraz Pražská kavárna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pražská kavárna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pražská kavárna? resp. co vlastně znamená slovo Pražská kavárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pražská kavárna, odpověď na dotaz co je to Pražská kavárna?. Víte např. kdo to je Radůza? Znáte a víte kdo je Bloggerka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.