Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zápočtový list. Co znamená pojem Zápočtový list z kategorie Účetnictví?

Co je Zápočtový list? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zápočtový list

Zápočtový list, jinak také potvrzení o zaměstnání, vydává zaměstnavatel zaměstnanci při skončení pracovního poměru nebo dohody o pracovní činnosti. Jsou v něm uvedeny základní údaje o zaměstnání - formě pracovního poměru a o době, po kterou tento poměr trval.
Zahrnuty jsou i další informace o druhu vykonávaných prací, dosažené kvalifikaci, důvodu skončení pracovního poměru, o srážkách a započitatelné době zaměstnání. Zápočtový list je zapotřebí pro nového zaměstnavatele, úřad práce nebo správu sociálního zabezpečení.


Co je to Zápočtový list? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zápočtový list. Co znamená pojem Zápočtový list z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zápočtový list? Potom se o definici podělte s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zápočtový list se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: formulace, Účetnictví, wiki, co je to Zápočtový list?, co znamená, definice pojmu, termín, co to je, terminologie, odborné názvosloví, popis, terminus technicus, Zápočtový list, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, informace


Pojem Zápočtový list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zápočtový list? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Potvrzení o zaměstnání, známější pod pojmem zápočtový list, je dokument, který je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci při skončení pracovního poměru. Tato povinnost se vztahuje i na skončení dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce, uvedena je v § 313 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, společně s náležitostmi, které musí potvrzení o zaměstnání obsahovat.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Zápočtový list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Zápočtový list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Zápočtový list na Google.cz

Zkusit najít termín Zápočtový list ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Zápočtový list ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zápočtový list ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápočtový list například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Zápočtový list? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zápočtový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápočtový list, odpověď na dotaz co je to Zápočtový list?. Víte např. kdo to je William McKinley? Znáte a víte kdo je Bečvář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Zápočtový list i v jiné sekci než je kategorie Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.