Co je to?
Definice výrazu, termínu Zápočtový list. Co znamená odborný pojem Zápočtový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Zápočtový list? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zápočtový list?

Zápočtový list, jinak také potvrzení o zaměstnání, vydává zaměstnavatel zaměstnanci při skončení pracovního poměru nebo dohody o pracovní činnosti. Jsou v něm uvedeny základní údaje o zaměstnání - formě pracovního poměru a o době, po kterou tento poměr trval.
Zahrnuty jsou i další informace o druhu vykonávaných prací, dosažené kvalifikaci, důvodu skončení pracovního poměru, o srážkách a započitatelné době zaměstnání. Zápočtový list je zapotřebí pro nového zaměstnavatele, úřad práce nebo správu sociálního zabezpečení.


Co je to Zápočtový list? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zápočtový list. Co znamená odborný pojem Zápočtový list z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zápočtový list s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zápočtový list se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, Účetnictví, odborný výraz, terminologie, popis, slovník, synonymum, heslo, terminus technicus, informace, co znamená, co to je, vysvětlení, význam pojmu, Účetnictví, odborné názvosloví, lexikon, termín


Pojem Zápočtový list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zápočtový list? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Potvrzení o zaměstnání, známější pod pojmem zápočtový list, je dokument, který je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci při skončení pracovního poměru. Tato povinnost se vztahuje i na skončení dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce, uvedena je v § 313 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, společně s náležitostmi, které musí potvrzení o zaměstnání obsahovat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Zápočtový list ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zápočtový list ve Wikimedia Commons

Najít pojem Zápočtový list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Zápočtový list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Zápočtový list na Google.cz

Hledat výraz Zápočtový list ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápočtový list například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zápočtový list? resp. jaká je definice slova Zápočtový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápočtový list, odpověď na dotaz co je to Zápočtový list?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Mamánek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.