Co je to?
Definice výrazu Komentář. Co znamená odborný pojem Komentář z kategorie Literatura?

Co je Komentář?

Co znamená termín Komentář? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Komentář je v latině označení pro deník nebo záznam. Toto pojmenování se používá v literatuře, žurnalistice i dalších oblastech. V literatuře se jedná o informace k dílu. Vysvětluje různé ediční poznámky, narážky, okolnosti, historické souvislosti a podobně.
Velmi často se s komentářem setkáváme ve vědeckých dílech. Jedná se také o snahu vysvětlit části textu, které nemají zcela jasný význam, a objasnění autorských záměrů a myšlenek.


Co je to Komentář? Význam slova, termín, Definice výrazu Komentář. Co znamená odborný pojem Komentář z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Komentář je v sekci literatura

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, Komentář, wiki, co to je, informace, literatura, co znamená, odborné názvosloví, pojem, synonymum, slovo, formulace, význam pojmu, význam slova, názvosloví, co je to Komentář?, termín


Pojem Komentář je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Komentář? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komentář (z lat. commentarius – deník, záznam) je informace o textu literárního díla a o textologově práci. Obsahuje vysvětlivky, jejichž úkolem je objasnit souvislosti, narážky, historické okolnosti, vztahy a jiné nejasnosti. Komentář je nedílnou součástí vědeckých textů, zatímco u čtenářských vydání obsahuje pouze základní informace.
Komentář se skládá z různých věcných, odborných, osobních a podobných vysvětlivek, dále edičních poznámek, jenž obsahují literárně–historické údaje ukazující vznik a případný vývoj a proměnu vydávaného literárního díla (textu), také textologických údajů jako je popis textologovy práce s textem, odůvodnění výběru a charakteristiku práce s výchozím textem a úprav při tvorbě textu kanonického, a kritického aparátu, což je především seznam různočtení, tedy snaha o vysvětlení původní autorovy myšlenky a záměru u pasáží, kde není původ nebo význam jednoznačný.
Poměrně specifickým a samostatným literárním útvarem jsou komentáře zákonů, které podrobně rozebírají jejich jednotlivá ustanovení.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Komentář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Komentář ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komentář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Komentář ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Komentář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Komentář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Komentář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka již bezesporu víte co je to Komentář? resp. jaký je význam pojmu Komentář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komentář, odpověď na dotaz co je to Komentář?. Víte např. kdo to je Emilia Clarke? Znáte a víte kdo je Jan Bašta? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Komentář i jinde než v sekci než v literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.