Co je to?
Odborný výraz, definice slova Komentář. Co znamená pojem Komentář z kategorie Literatura?

Co je to Komentář? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Komentář

Komentář je v latině označení pro deník nebo záznam. Toto pojmenování se používá v literatuře, žurnalistice i dalších oblastech. V literatuře se jedná o informace k dílu. Vysvětluje různé ediční poznámky, narážky, okolnosti, historické souvislosti a podobně.
Velmi často se s komentářem setkáváme ve vědeckých dílech. Jedná se také o snahu vysvětlit části textu, které nemají zcela jasný význam, a objasnění autorských záměrů a myšlenek.


Co je to Komentář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Komentář. Co znamená pojem Komentář z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Komentář s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Komentář je v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, pojem, formulace, slovník, synonymum, co znamená, definice, význam pojmu, Komentář, lexikon, informace, termín, heslo, terminologie, definice pojmu, význam slova, Literatura


Pojem Komentář je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Komentář? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komentář (z lat. commentarius – deník, záznam) je informace o textu literárního díla a o textologově práci. Obsahuje vysvětlivky, jejichž úkolem je objasnit souvislosti, narážky, historické okolnosti, vztahy a jiné nejasnosti. Komentář je nedílnou součástí vědeckých textů, zatímco u čtenářských vydání obsahuje pouze základní informace.
Komentář se skládá z různých věcných, odborných, osobních a podobných vysvětlivek, dále edičních poznámek, jenž obsahují literárně–historické údaje ukazující vznik a případný vývoj a proměnu vydávaného literárního díla (textu), také textologických údajů jako je popis textologovy práce s textem, odůvodnění výběru a charakteristiku práce s výchozím textem a úprav při tvorbě textu kanonického, a kritického aparátu, což je především seznam různočtení, tedy snaha o vysvětlení původní autorovy myšlenky a záměru u pasáží, kde není původ nebo význam jednoznačný.
Poměrně specifickým a samostatným literárním útvarem jsou komentáře zákonů, které podrobně rozebírají jejich jednotlivá ustanovení.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Komentář na Youtube

Zkusit najít heslo Komentář ve Wikizdrojích

Najít pojem Komentář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komentář ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Komentář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komentář ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Komentář například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Komentář? resp. co to je Komentář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komentář, odpověď na dotaz co je to Komentář?. Víte např. kdo to je Event manager? Znáte a víte kdo je Polednice? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Komentář i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.