Co je to?
Odborný výraz, definice slova Komentář. Co znamená pojem Komentář z kategorie Literatura?

Co je to Komentář? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Komentář

Komentář je v latině označení pro deník nebo záznam. Toto pojmenování se používá v literatuře, žurnalistice i dalších oblastech. V literatuře se jedná o informace k dílu. Vysvětluje různé ediční poznámky, narážky, okolnosti, historické souvislosti a podobně.
Velmi často se s komentářem setkáváme ve vědeckých dílech. Jedná se také o snahu vysvětlit části textu, které nemají zcela jasný význam, a objasnění autorských záměrů a myšlenek.


Co je to Komentář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Komentář. Co znamená pojem Komentář z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Komentář? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Komentář je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, informace, význam, heslo, termín, formulace, slovo, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, Literatura, význam slova, synonymum, definice, popis, wiki


Pojem Komentář je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Komentář? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komentář (z lat. commentarius – deník, záznam) je informace o textu literárního díla a o textologově práci. Obsahuje vysvětlivky, jejichž úkolem je objasnit souvislosti, narážky, historické okolnosti, vztahy a jiné nejasnosti. Komentář je nedílnou součástí vědeckých textů, zatímco u čtenářských vydání obsahuje pouze základní informace.
Komentář se skládá z různých věcných, odborných, osobních a podobných vysvětlivek, dále edičních poznámek, jenž obsahují literárně–historické údaje ukazující vznik a případný vývoj a proměnu vydávaného literárního díla (textu), také textologických údajů jako je popis textologovy práce s textem, odůvodnění výběru a charakteristiku práce s výchozím textem a úprav při tvorbě textu kanonického, a kritického aparátu, což je především seznam různočtení, tedy snaha o vysvětlení původní autorovy myšlenky a záměru u pasáží, kde není původ nebo význam jednoznačný.
Poměrně specifickým a samostatným literárním útvarem jsou komentáře zákonů, které podrobně rozebírají jejich jednotlivá ustanovení.

Jiné zdroje informací o pojmu Komentář

Zkusit najít heslo Komentář ve Wikislovníku

Najít pojem Komentář ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komentář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Komentář na Youtube

Zkusit najít pojem Komentář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komentář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Komentář například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Komentář? resp. co znamená výraz Komentář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komentář, odpověď na dotaz co je to Komentář?. Víte např. kdo to je Podvodník? Znáte a víte kdo je Hoggy? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Komentář hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.