Co je to?
Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Co je to Právo šaría? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Právo šaría?

Právo šaría je odvozeno z náboženství islámu a jeho zásad. Jedná se o systém náboženského islámského práva, který čerpá především z Koránu a hadísů. V doslovném překladu je šaría cesta, tedy návod pro věřícího, jak podle islámu žít a chovat se v soukromí. Nejedná se tedy o světský právní systém.
Rozebírá vztah člověka a Aláha, a vztahy mezi lidmi. Zaměřuje se na běžný život, rodinu, politiku, ekonomii, obchod, smlouvy, sex, hygienu a další oblasti. Teprve v pozdější době začalo právo šaría sloužit chalífátu a regulovat vztah člověka a společnosti.


Co je to Právo šaría? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Právo šaría) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Právo šaría patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: pojem, co to je, přesný význam, Právo šaría, co znamená, názvosloví, slovo, popis, význam slova, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, informace, význam, wiki, Náboženství, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Právo šaría je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Právo šaría dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šaría (sharīʿah, arab. شريعة, IPA: [ʃaˈriːʕa]) je systém islámského náboženského práva odvozený z náboženských zásad islámu, zejména z Koránu a hadísů. Arabské slovo "šaría" doslovně znamená "cesta". Šaría není jako sekulární právní systém, protože zároveň dává věřícímu návod, jak žít v soukromém životě podle islámu. Zabývá se vztahem člověka k Alláhovi a vztahem člověka k člověku, a až sekundárně začaly na základě potřeby chalífátu vznikat právní odvětví regulující vztah člověka a společnosti, jako je například trestní právo.

Právo šaría a korán

Systém islámského náboženského práva šaría čerpá především z Koránu. Autor: Afshad Subair, zdroj: Pixabay
Systém islámského náboženského práva šaría čerpá především z Koránu. Autor: Afshad Subair, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Právo šaría ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Právo šaría ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Právo šaría ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Právo šaría ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Právo šaría ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Právo šaría ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Právo šaría například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Právo šaría? resp. jaký je význam slova Právo šaría? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právo šaría, odpověď na dotaz co je to Právo šaría?. Víte např. kdo to je Fakan? Znáte a víte kdo je Flegmatik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Právo šaría v jiné sekci než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?