Co je to?
Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Co je to Právo šaría? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Právo šaría?

Právo šaría je odvozeno z náboženství islámu a jeho zásad. Jedná se o systém náboženského islámského práva, který čerpá především z Koránu a hadísů. V doslovném překladu je šaría cesta, tedy návod pro věřícího, jak podle islámu žít a chovat se v soukromí. Nejedná se tedy o světský právní systém.
Rozebírá vztah člověka a Aláha, a vztahy mezi lidmi. Zaměřuje se na běžný život, rodinu, politiku, ekonomii, obchod, smlouvy, sex, hygienu a další oblasti. Teprve v pozdější době začalo právo šaría sloužit chalífátu a regulovat vztah člověka a společnosti.


Co je to Právo šaría? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Právo šaría patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, popis, lexikon, wiki, formulace, Náboženství, význam slova, odborný výraz, termín, slovo, co znamená, definice, heslo, slovník, vysvětlení, význam pojmu, terminologie


Pojem Právo šaría je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Právo šaría? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Šaría (sharīʿah, arab. شريعة, IPA: [ʃaˈriːʕa]) je systém islámského náboženského práva odvozený z náboženských zásad islámu, zejména z Koránu a hadísů. Arabské slovo "šaría" doslovně znamená "cesta". Šaría není jako sekulární právní systém, protože zároveň dává věřícímu návod, jak žít v soukromém životě podle islámu. Zabývá se vztahem člověka k Alláhovi a vztahem člověka k člověku, a až sekundárně začaly na základě potřeby chalífátu vznikat právní odvětví regulující vztah člověka a společnosti, jako je například trestní právo.

Právo šaría a korán

Systém islámského náboženského práva šaría čerpá především z Koránu. Autor: Afshad Subair, zdroj: Pixabay
Systém islámského náboženského práva šaría čerpá především z Koránu. Autor: Afshad Subair, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Právo šaría v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Právo šaría ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Právo šaría ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Právo šaría ve Wikizdrojích

Hledat termín Právo šaría ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Právo šaría na Google.cz

Vyhledat termín Právo šaría ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Právo šaría například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Právo šaría? resp. jaká je definice termínu Právo šaría? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právo šaría, odpověď na dotaz co je to Právo šaría?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Mentalista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?