Co je to?
Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Co je to Právo šaría? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Právo šaría?

Právo šaría je odvozeno z náboženství islámu a jeho zásad. Jedná se o systém náboženského islámského práva, který čerpá především z Koránu a hadísů. V doslovném překladu je šaría cesta, tedy návod pro věřícího, jak podle islámu žít a chovat se v soukromí. Nejedná se tedy o světský právní systém.
Rozebírá vztah člověka a Aláha, a vztahy mezi lidmi. Zaměřuje se na běžný život, rodinu, politiku, ekonomii, obchod, smlouvy, sex, hygienu a další oblasti. Teprve v pozdější době začalo právo šaría sloužit chalífátu a regulovat vztah člověka a společnosti.


Co je to Právo šaría? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Právo šaría? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Právo šaría je v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovo, význam, definice, terminus technicus, Náboženství, lexikon, definice pojmu, termín, synonymum, slovník, wiki, heslo, co to je, vysvětlení, Náboženství, informace, co je to Právo šaría?, Právo šaría


Pojem Právo šaría je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Právo šaría? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šaría (sharīʿah, arab. شريعة, IPA: [ʃaˈriːʕa]) je systém islámského náboženského práva odvozený z náboženských zásad islámu, zejména z Koránu a hadísů. Arabské slovo "šaría" doslovně znamená "cesta". Šaría není jako sekulární právní systém, protože zároveň dává věřícímu návod, jak žít v soukromém životě podle islámu. Zabývá se vztahem člověka k Alláhovi a vztahem člověka k člověku, a až sekundárně začaly na základě potřeby chalífátu vznikat právní odvětví regulující vztah člověka a společnosti, jako je například trestní právo.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Právo šaría na Google.cz

Vyhledat slovo Právo šaría ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Právo šaría ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Právo šaría ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Právo šaría ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Právo šaría ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Právo šaría například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Právo šaría? resp. co je to Právo šaría? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právo šaría, odpověď na dotaz co je to Právo šaría?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Mentalista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?