Co je to?
Výraz, termín, definice slova Právo šaría. Co znamená odborný pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Co je to Právo šaría? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Právo šaría?

Právo šaría je odvozeno z náboženství islámu a jeho zásad. Jedná se o systém náboženského islámského práva, který čerpá především z Koránu a hadísů. V doslovném překladu je šaría cesta, tedy návod pro věřícího, jak podle islámu žít a chovat se v soukromí. Nejedná se tedy o světský právní systém.
Rozebírá vztah člověka a Aláha, a vztahy mezi lidmi. Zaměřuje se na běžný život, rodinu, politiku, ekonomii, obchod, smlouvy, sex, hygienu a další oblasti. Teprve v pozdější době začalo právo šaría sloužit chalífátu a regulovat vztah člověka a společnosti.


Co je to Právo šaría? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Právo šaría. Co znamená odborný pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Právo šaría? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Právo šaría patří do sekce náboženství

Klíčová slova: heslo, co znamená, význam slova, přesný výraz, termín, terminologie, lexikon, slovník, Právo šaría, názvosloví, wiki, přesný význam, slovo, definice pojmu, vysvětlení, formulace, informace, odborný výraz


Pojem Právo šaría je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Právo šaría?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šaría (sharīʿah, arab. شريعة, IPA: [ʃaˈriːʕa]) je systém islámského náboženského práva odvozený z náboženských zásad islámu, zejména z Koránu a hadísů. Arabské slovo "šaría" doslovně znamená "cesta". Šaría není jako sekulární právní systém, protože zároveň dává věřícímu návod, jak žít v soukromém životě podle islámu. Zabývá se vztahem člověka k Alláhovi a vztahem člověka k člověku, a až sekundárně začaly na základě potřeby chalífátu vznikat právní odvětví regulující vztah člověka a společnosti, jako je například trestní právo.

Právo šaría a korán

Systém islámského náboženského práva šaría čerpá především z Koránu. Autor: Afshad Subair, zdroj: Pixabay
Systém islámského náboženského práva šaría čerpá především z Koránu. Autor: Afshad Subair, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Právo šaría zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Právo šaría ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Právo šaría ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Právo šaría ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Právo šaría ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Právo šaría na Google.cz

Najít výraz Právo šaría ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Právo šaría například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Právo šaría? resp. jaká je definice slova Právo šaría? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právo šaría, odpověď na dotaz co je to Právo šaría?. Víte např. kdo to je Koblihář? Znáte a víte kdo je Matouš Ruml? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?