Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inbus. Co znamená pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Co to je Inbus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Inbus?

Inbus je název sloužícího k utahování a povolování hlavy šroubu s vnitřním šestihranem. Šestiboký hranol tvoří celý klíč nebo je jím klíč zakončen. Slovo inbus pochází z němčiny a je zkratkou slov Innensechskantschraube Bauer und Schaurte. Často se také používá varianta imbus.
Většinou se jedná o šestihrannou tyčku, která je zahnutá do pravého úhlu. Používá se také varianta podobná šroubováku nebo výměnných bitů. Někdy se na delší konec klíče umisťuje otočná kulička, která umožňuje využití i v těžko přístupných místech. Jak slovo inbus, tak slovo imbus se řadí k nespisovným profesním výrazům.


Co je to Inbus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inbus. Co znamená pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Inbus s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inbus patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, pojem, definice, význam, Nástroje, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, popis, význam slova, Inbus, Nástroje, heslo, termín, význam pojmu, co je to Inbus?, co to je


Pojem Inbus je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inbus?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vnitřní šestihran, též inbus nebo imbus, je typ drážky hlavy šroubu, která slouží k jeho povolování a utahování klíčem tvořeným nebo zakončeným šestibokým hranolem. Běžně se tento klíč nazývá inbus nebo imbus, inbusový klíč a šrouby inbusové šrouby nebo také jen inbusy (imbusy). Inbusový klíč mívá podobu šestihranné tyčky ohnuté do pravého úhlu, ale může být i v podobě šroubováku nebo výměnného bitu. Pro snadnější manipulaci se šrouby v obtížně dostupných místech bývá delší konec klíče uzpůsoben do tzv. kuličky. Ta umožňuje manipulaci se šroubem i v jiných úhlech nasazení klíče, než pouze shodně s osou šroubu. Tato „kulička“ může být také někdy opatřena pérovou podložkou, která drží šroub na klíči a tím umožňuje snadnější manipulaci se šroubem. Pro označení se používá H nebo HEX (od hexagon, šestiúhelník) doplněné číslem odpovídajícímu rozměru v milimetrech (např. H6, HEX6).

Jiné informační zdroje o pojmu Inbus

Vyhledat slovo Inbus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Inbus na Google.cz

Vyhledat výraz Inbus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inbus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Inbus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Inbus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inbus například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Inbus? resp. co je to Inbus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inbus, odpověď na dotaz co je to Inbus?. Víte např. kdo to je Anna K? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.