Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inbus. Co znamená pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Co to je Inbus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Inbus

Inbus je název sloužícího k utahování a povolování hlavy šroubu s vnitřním šestihranem. Šestiboký hranol tvoří celý klíč nebo je jím klíč zakončen. Slovo inbus pochází z němčiny a je zkratkou slov Innensechskantschraube Bauer und Schaurte. Často se také používá varianta imbus.
Většinou se jedná o šestihrannou tyčku, která je zahnutá do pravého úhlu. Používá se také varianta podobná šroubováku nebo výměnných bitů. Někdy se na delší konec klíče umisťuje otočná kulička, která umožňuje využití i v těžko přístupných místech. Jak slovo inbus, tak slovo imbus se řadí k nespisovným profesním výrazům.


Co je to Inbus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inbus. Co znamená pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Inbus je v sekci Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, význam, přesný výraz, lexikon, Nástroje, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, terminologie, přesný význam, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, co to je, synonymum, co je to Inbus?, slovník, definice


Pojem Inbus je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Inbus

Hledat slovo Inbus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Inbus na Youtube

Najít slovo Inbus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Inbus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Inbus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inbus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Inbus například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Inbus? resp. co přesně označuje termín Inbus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inbus, odpověď na dotaz co je to Inbus?. Víte např. kdo to je Moliere? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Inbus v jiné sekci než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.