Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inbus. Co znamená odborný pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Co je Inbus? Význam slova

Co znamená termín Inbus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Inbus je název sloužícího k utahování a povolování hlavy šroubu s vnitřním šestihranem. Šestiboký hranol tvoří celý klíč nebo je jím klíč zakončen. Slovo inbus pochází z němčiny a je zkratkou slov Innensechskantschraube Bauer und Schaurte. Často se také používá varianta imbus.
Většinou se jedná o šestihrannou tyčku, která je zahnutá do pravého úhlu. Používá se také varianta podobná šroubováku nebo výměnných bitů. Někdy se na delší konec klíče umisťuje otočná kulička, která umožňuje využití i v těžko přístupných místech. Jak slovo inbus, tak slovo imbus se řadí k nespisovným profesním výrazům.


Co je to Inbus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inbus. Co znamená odborný pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Inbus? Pak se o ní podělte s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Inbus je v kategorii nástroje

Klíčová slova: co to je, synonymum, terminologie, wiki, lexikon, co je to Inbus?, význam, Inbus, nástroje, definice, formulace, termín, význam pojmu, slovník, vysvětlení, terminus technicus, informace, odborné názvosloví


Pojem Inbus je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Inbus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vnitřní šestihran, též inbus nebo imbus, je typ drážky hlavy šroubu, která slouží k jeho povolování a utahování klíčem tvořeným nebo zakončeným šestibokým hranolem. Běžně se tento klíč nazývá inbus nebo imbus, inbusový klíč a šrouby inbusové šrouby nebo také jen inbusy (imbusy). Inbusový klíč mívá podobu šestihranné tyčky ohnuté do pravého úhlu, ale může být i v podobě šroubováku nebo výměnného bitu. Pro snadnější manipulaci se šrouby v obtížně dostupných místech bývá delší konec klíče uzpůsoben do tzv. kuličky. Ta umožňuje manipulaci se šroubem i v jiných úhlech nasazení klíče, než pouze shodně s osou šroubu. Tato „kulička“ může být také někdy opatřena pérovou podložkou, která drží šroub na klíči a tím umožňuje snadnější manipulaci se šroubem. Pro označení se používá H nebo HEX (od hexagon, šestiúhelník) doplněné číslem odpovídajícímu rozměru v milimetrech (např. H6, HEX6).

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Inbus na Youtube

Vyhledat slovo Inbus na Google.cz

Najít termín Inbus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inbus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Inbus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Inbus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Inbus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Inbus? resp. co vlastně znamená slovo Inbus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inbus, odpověď na dotaz co je to Inbus?. Víte např. kdo to je Klement Gottwald? Znáte a víte kdo je Boccista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Inbus i jinde než v sekci než v nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.