Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inbus. Co znamená pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Co to je Inbus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Inbus

Inbus je název sloužícího k utahování a povolování hlavy šroubu s vnitřním šestihranem. Šestiboký hranol tvoří celý klíč nebo je jím klíč zakončen. Slovo inbus pochází z němčiny a je zkratkou slov Innensechskantschraube Bauer und Schaurte. Často se také používá varianta imbus.
Většinou se jedná o šestihrannou tyčku, která je zahnutá do pravého úhlu. Používá se také varianta podobná šroubováku nebo výměnných bitů. Někdy se na delší konec klíče umisťuje otočná kulička, která umožňuje využití i v těžko přístupných místech. Jak slovo inbus, tak slovo imbus se řadí k nespisovným profesním výrazům.


Co je to Inbus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inbus. Co znamená pojem Inbus z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Inbus s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Inbus je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice, lexikon, přesný výraz, přesný význam, co je to Inbus?, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, Inbus, Nástroje, heslo, význam, terminus technicus, formulace, terminologie, termín, informace, názvosloví


Pojem Inbus je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Inbus ve Wikislovníku

Najít slovo Inbus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Inbus ve Wikipedii

Hledat heslo Inbus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inbus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Inbus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inbus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Inbus? resp. co to je Inbus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inbus, odpověď na dotaz co je to Inbus?. Víte např. kdo to je Jiřina Švorcová? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Inbus i v jiných kategoriích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.