Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mytologie. Co znamená pojem Mytologie z kategorie Věda?

Co je Mytologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mytologie

Mytologie je pojem, který se většinou používá ve dvou různých významech. Může se jednat o vědu, která se zabývá studiem mýtů, jejich původem a rozšířením. Mytologie může být chápána také jako pojetí určité víry nebo kultu jisté skupiny lidí, které se předává tradicí. Samotné mýty bývají vyprávění příběhů, které se věnují vysvětlení stvoření světa, jeho řádu, dále přírodními silami a dalšími jevy a událostmi z lidského života.
Mýty se často zabývají působením bohů nebo jiných nadpřirozených sil. Některé z těchto příběhů jsou velice jednoduché a předávají se mezi generacemi ústním podáním. Mytologie jako studijní obor se zabývá také projevem mýtů v různých kulturách světa, a to jak těch z dávné minulosti, tak těch současných. Příběhy jsou zkoumány do hloubky a přiřazovány k jednotlivým oblastem, popřípadě jsou definovány ty, které se objevují na všech kontinentech. Mytologie tyto příběhy analyzuje, nahlíží na ně z různých hledisek, srovnává je a vykládá, používá je a také sdílí.


Co je to Mytologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mytologie. Co znamená pojem Mytologie z kategorie Věda?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mytologie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Mytologie patří do sekce věda

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, věda, co je to Mytologie?, význam pojmu, slovo, termín, význam, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, věda, definice, lexikon, co znamená


Pojem Mytologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mytologie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mytologie (mythologie, bájesloví, případně bájeslovectví) je věda zabývající se studiem mýtů. Zároveň je také toto slovo používáno jako termín pro předmět zkoumání této vědy, pro soustavu mýtů (např. egyptská mytologie, řecká mytologie, římská mytologie). Doslovně znamená mytologie "vyprávění příběhu" a toto slovo bylo tak původně i užíváno. Tradičně bývá řazena do antropologie náboženství.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Mytologie ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Mytologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mytologie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mytologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mytologie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Mytologie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mytologie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Mytologie? resp. jaká je definice termínu Mytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mytologie, odpověď na dotaz co je to Mytologie?. Víte např. kdo to je Oligarcha? Znáte a víte kdo je Karolína Vrbasová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Mytologie i v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.