Co je to?
Definice výrazu Limbus. Co znamená odborný pojem Limbus z kategorie Latina?

Co je Limbus?

Co znamená pojem, definice termínu Limbus?

Limbus je pojem pocházející z latiny, kde toto slovo označuje hranice či okraj. V některých oborech má limbus specifický význam, ale obecně se jedná o termín, který označuje přechodovou zónu mezi dvěma různými oblastmi, které se navzájem liší vlastnostmi, jako jsou například fyzikální vlastnosti, biologické vlastnosti nebo kulturní charakteristiky. V lékařství a anatomii se termín limbus používá pro označení různých částí lidského těla. Pojem také může označovat hranici mezi dvěma zónami v mozku nebo v kloubu. V náboženství a folkloru se limbus používá k popisu přechodného prostoru mezi nebesy a peklem. V římskokatolickém náboženství se limbus označuje jako místo, kam putují duše zemřelých, kteří nebyli křtěni a nespáchali těžké hříchy. Tyto duše jsou od Boha odděleny, ale také nejsou trvale odsouzeny do pekla.
Pojem limbus používá i literatura. Popisuje se tak nějaký nejasný nebo nezřetelný prostor mezi dvěma myšlenkami nebo koncepty. Například v básních anglického autora Johna Miltona se limbus objevuje jako prostor mezi nebesy a peklem, kde sídlí duše, které nehřešily dostatečně tak, aby byly odsouzeny do pekla, ale také nebyly dostatečně dobré k tomu, aby byly přijaty do nebe.


Co je to Limbus? Význam slova, termín, Definice výrazu Limbus. Co znamená odborný pojem Limbus z kategorie Latina?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Limbus můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Limbus je v sekci latina

Klíčová slova: slovník, Limbus, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, přesný výraz, formulace, heslo, význam slova, definice pojmu, význam, pojem, terminologie, přesný význam, názvosloví, latina, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Limbus je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Limbus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovo limbus pochází z latinského limbus = hranice, okraj, lem a může znamenat:
♦ limbus (anatomie) – okraj, lem
♦ limbus (geodézie) – dělený vodorovný kruh úhloměrných přístrojů (astroláb, teodolit)
♦ limbus (náboženství) – předpeklí

Pro další informace o termínu Limbus zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Limbus na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Limbus ve Wikislovníku

Najít výraz Limbus ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Limbus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Limbus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Limbus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Limbus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Limbus? resp. co znamená slovo Limbus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limbus, odpověď na dotaz co je to Limbus?. Víte např. kdo to je Tereza Boehmová? Znáte a víte kdo je Jaroslav Míl? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Limbus i v jiné sekci než je kategorie latina. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.