Co je to?
Výraz, termín, definice slova Holismus. Co znamená odborný pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Co je to Holismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Holismus?

Holismus je název filozofického směru či názoru, který nadřazuje celek nad části tak, že tvrdí, že nelze vysvětlovat nebo zkoumat vlastnosti systému tím, že budou pouze zkoumány jednotlivé části. Význam každé části lze vzít v úvahu jedině tehdy, je-li vztahován k dalším částem a celku. Proto poznání a pochopení skutečnosti není možné, pokud vychází z jednotlivých částí. Úspěšné může být pouze tehdy, vyjde-li z větších celků.
Holismus odmítá dělení do jednotlivých vědeckých oborů, a považuje všechny výzkum ve všech vědách za zkoumání vlastností velkého celku. Holistickým přístupem se v svém díle zabýval již Aristoteles, který v díle Metafysika formuloval myšlenku, že celek je více než souhrn jeho částí. Ve 20. století se holismus zařadil mezi filozofické směry.


Co je to Holismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Holismus. Co znamená odborný pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Holismus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Holismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: informace, definice, Holismus, slovo, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, význam, termín, heslo, wiki, slovník, synonymum, pojem, definice pojmu, terminologie, terminus technicus


Pojem Holismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Holismus dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Holismus (z řeckého holos, celek) je filosofický názor nebo směr, který zdůrazňuje, že všechny vlastnosti nějakého systému nelze určit nebo vysvětlit pouze zkoumáním jeho částí. Holismus tvrdí, že „celek“ je důležitější než jeho části a každá část má význam pouze vztahujeme-li její význam k ostatním částem nebo k celku. Holismus vychází z přesvědčení, že skutečnost nelze pochopit podle jejích jednotlivých částí, ale pouze jako větší celek.

Jiné zdroje informací o pojmu Holismus

Vyhledat slovo Holismus ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Holismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Holismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Holismus ve Wikizdrojích

Hledat termín Holismus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Holismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Holismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Holismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Holismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holismus, odpověď na dotaz co je to Holismus?. Víte např. kdo to je Pavel Nečas? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.