Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Holismus. Co znamená pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Co to je Holismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Holismus

Holismus je název filozofického směru či názoru, který nadřazuje celek nad části tak, že tvrdí, že nelze vysvětlovat nebo zkoumat vlastnosti systému tím, že budou pouze zkoumány jednotlivé části. Význam každé části lze vzít v úvahu jedině tehdy, je-li vztahován k dalším částem a celku. Proto poznání a pochopení skutečnosti není možné, pokud vychází z jednotlivých částí. Úspěšné může být pouze tehdy, vyjde-li z větších celků.
Holismus odmítá dělení do jednotlivých vědeckých oborů, a považuje všechny výzkum ve všech vědách za zkoumání vlastností velkého celku. Holistickým přístupem se v svém díle zabýval již Aristoteles, který v díle Metafysika formuloval myšlenku, že celek je více než souhrn jeho částí. Ve 20. století se holismus zařadil mezi filozofické směry.


Co je to Holismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Holismus. Co znamená pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Holismus se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, heslo, slovo, co to je, pojem, význam pojmu, synonymum, wiki, vysvětlení, termín, význam, význam slova, lexikon, formulace, definice, odborný výraz, slovník, přesný význam


Pojem Holismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Holismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Holismus ve Wikislovníku

Hledat slovo Holismus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Holismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Holismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Holismus například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Holismus? resp. co je to Holismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holismus, odpověď na dotaz co je to Holismus?. Víte např. kdo to je Steve Wozniak? Znáte a víte kdo je Andrej Kiska? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Holismus v jiné sekci než Filozofie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.