Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Holismus. Co znamená pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Co to je Holismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Holismus?

Holismus je název filozofického směru či názoru, který nadřazuje celek nad části tak, že tvrdí, že nelze vysvětlovat nebo zkoumat vlastnosti systému tím, že budou pouze zkoumány jednotlivé části. Význam každé části lze vzít v úvahu jedině tehdy, je-li vztahován k dalším částem a celku. Proto poznání a pochopení skutečnosti není možné, pokud vychází z jednotlivých částí. Úspěšné může být pouze tehdy, vyjde-li z větších celků.
Holismus odmítá dělení do jednotlivých vědeckých oborů, a považuje všechny výzkum ve všech vědách za zkoumání vlastností velkého celku. Holistickým přístupem se v svém díle zabýval již Aristoteles, který v díle Metafysika formuloval myšlenku, že celek je více než souhrn jeho částí. Ve 20. století se holismus zařadil mezi filozofické směry.


Co je to Holismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Holismus. Co znamená pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Holismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam slova, co to je, Holismus, definice pojmu, názvosloví, Filozofie, definice, popis, synonymum, slovo, vysvětlení, pojem, wiki, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, slovník, význam


Pojem Holismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Holismus?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Holismus (z řeckého holos, celek) je filosofický názor nebo směr, který zdůrazňuje, že všechny vlastnosti nějakého systému nelze určit nebo vysvětlit pouze zkoumáním jeho částí. Holismus tvrdí, že „celek“ je důležitější než jeho části a každá část má význam pouze vztahujeme-li její význam k ostatním částem nebo k celku. Holismus vychází z přesvědčení, že skutečnost nelze pochopit podle jejích jednotlivých částí, ale pouze jako větší celek.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Holismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Holismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Holismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Holismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Holismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Holismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Holismus? resp. co se skrývá pod slovem Holismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holismus, odpověď na dotaz co je to Holismus?. Víte např. kdo to je Vyžle? Znáte a víte kdo je Jan Čulík? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.