Co je to?
Výraz, termín, definice slova Holismus. Co znamená odborný pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Co je to Holismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Holismus?

Holismus je název filozofického směru či názoru, který nadřazuje celek nad části tak, že tvrdí, že nelze vysvětlovat nebo zkoumat vlastnosti systému tím, že budou pouze zkoumány jednotlivé části. Význam každé části lze vzít v úvahu jedině tehdy, je-li vztahován k dalším částem a celku. Proto poznání a pochopení skutečnosti není možné, pokud vychází z jednotlivých částí. Úspěšné může být pouze tehdy, vyjde-li z větších celků.
Holismus odmítá dělení do jednotlivých vědeckých oborů, a považuje všechny výzkum ve všech vědách za zkoumání vlastností velkého celku. Holistickým přístupem se v svém díle zabýval již Aristoteles, který v díle Metafysika formuloval myšlenku, že celek je více než souhrn jeho částí. Ve 20. století se holismus zařadil mezi filozofické směry.


Co je to Holismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Holismus. Co znamená odborný pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Holismus? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Holismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: definice, význam slova, odborný výraz, termín, filozofie, přesný význam, přesný výraz, filozofie, slovo, definice pojmu, formulace, slovník, Holismus, co to je, wiki, co je to Holismus?, popis, terminologie


Pojem Holismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Holismus?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Holismus (z řeckého holos, celek) je filosofický názor nebo směr, který zdůrazňuje, že všechny vlastnosti nějakého systému nelze určit nebo vysvětlit pouze zkoumáním jeho částí. Holismus tvrdí, že „celek“ je důležitější než jeho části a každá část má význam pouze vztahujeme-li její význam k ostatním částem nebo k celku. Holismus vychází z přesvědčení, že skutečnost nelze pochopit podle jejích jednotlivých částí, ale pouze jako větší celek.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Holismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Holismus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Holismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Holismus na Youtube

Zkusit najít výraz Holismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Holismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Holismus například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Holismus? resp. co znamená Holismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holismus, odpověď na dotaz co je to Holismus?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Asanátor? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.