Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Holismus. Co znamená pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Co to je Holismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Holismus

Holismus je název filozofického směru či názoru, který nadřazuje celek nad části tak, že tvrdí, že nelze vysvětlovat nebo zkoumat vlastnosti systému tím, že budou pouze zkoumány jednotlivé části. Význam každé části lze vzít v úvahu jedině tehdy, je-li vztahován k dalším částem a celku. Proto poznání a pochopení skutečnosti není možné, pokud vychází z jednotlivých částí. Úspěšné může být pouze tehdy, vyjde-li z větších celků.
Holismus odmítá dělení do jednotlivých vědeckých oborů, a považuje všechny výzkum ve všech vědách za zkoumání vlastností velkého celku. Holistickým přístupem se v svém díle zabýval již Aristoteles, který v díle Metafysika formuloval myšlenku, že celek je více než souhrn jeho částí. Ve 20. století se holismus zařadil mezi filozofické směry.


Co je to Holismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Holismus. Co znamená pojem Holismus z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Holismus patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co znamená, Filozofie, termín, definice pojmu, Holismus, co to je, heslo, co je to Holismus?, wiki, synonymum, formulace, přesný výraz, přesný význam, pojem, slovník, význam slova, terminologie, význam


Pojem Holismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Holismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Holismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Holismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Holismus na Google.cz

Zkusit najít pojem Holismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Holismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Holismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Holismus? resp. co se skrývá pod slovem Holismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Holismus, odpověď na dotaz co je to Holismus?. Víte např. kdo to je Cikorka? Znáte a víte kdo je Andrej Kiska? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Holismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.